DOGO ARGENTINO PORTÁL
DOGO ARGENTINO PORTÁL
DOGO ARGENTINO PORTÁL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
DOGO ARGENTINO PORTÁL

Pro milovníky plemene nejen argentinské dogy, ale i dalších psích plemen.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Skvělý portál

Goto down 
4 posters
AutorZpráva
Anonymn?
Anonymní




Skvělý portál Empty
PříspěvekPředmět: Skvělý portál   Skvělý portál Icon_minitimeFri May 18, 2007 4:07 pm

Ahoj
narazila jsem na tenhle portál, když jsem hledala informace o argentínkách, je skvělý! Argentínku ještě nemám, ale chtěla bych si jí pořídit, tak jsem hledala informace. Myslíte, že můžu mít takovýho psa v bytě?
ahoj Monča
Návrat nahoru Goto down
hanalba

hanalba


Poeet p?íspivku : 96
Localisation : Vavřinec, okres Blansko
Registration date : 26. 11. 06

Skvělý portál Empty
PříspěvekPředmět: Re: Skvělý portál   Skvělý portál Icon_minitimeFri May 18, 2007 9:05 pm

Ahojky, dle mého názoru se argentinka v bytě chovat dá, ale musíš se jí pravidelně věnovat, aby "vybila svoji energii" při nějaké činnosti a zbytečně se nenudila. Nevím, jakého názoru jsou ostatní, ale toto je z mé vlastní zkušenosti. Mám argentinku taky v bytě a můžu zodpovědně říct, že při pravidelných procházkách, výcviku a jiných aktivitách je pak doma úplně spokojená Very Happy . Hana+Alba
Návrat nahoru Goto down
http://dogo-argentino.cz
Bibiana

Bibiana


Poeet p?íspivku : 289
Age : 35
Localisation : Bratislava (SK)
Registration date : 29. 01. 07

Skvělý portál Empty
PříspěvekPředmět: Re: Skvělý portál   Skvělý portál Icon_minitimeSat May 19, 2007 3:14 pm

Aj my máme argentínku v byte a možno aj vďaka úplne flegmatickej povahe problémy nemáme. Pravidelné vychádzky sú ale samozrejmosť..
Návrat nahoru Goto down
http://www.falcodogo.wbl.sk
Effka

Effka


Poeet p?íspivku : 394
Localisation : Bratislava, Slovensko
Registration date : 28. 11. 06

Skvělý portál Empty
PříspěvekPředmět: Re: Skvělý portál   Skvělý portál Icon_minitimeMon May 21, 2007 12:30 am

Ahojte, Laughing
ja mam tiez argentiny v byte, dokonca dve (fenky) a uplne bez problemov...
Tak isto aj vonku - byvam na sidlisku, nemam s nimi ziaden zavaznejsi problem...
A bravam ich so sebou takmer vsade, ci su to dovolenky, lyzovacky, vylety, chaty atd...
Samozrejme je to ale plemeno narocne na pohyb, takze co sa tyka vychadzok sa snazim ako sa len da, aby boli co najviac a co najdlhsie vonku...
Riesim to aj napr. behanim pri bicykli, ci jazdou na koni. V lete je vyborne aj plavanie...
Samozrejme sa im venujem aj po stranke, co sa tyka poslusnosti a vycviku...
Ciao, Eva. sunny
Návrat nahoru Goto down
http://www.escorpiones.sk
Anonymn?
Anonymní




Skvělý portál Empty
PříspěvekPředmět: Díííky!   Skvělý portál Icon_minitimeMon May 21, 2007 3:29 pm

Ahoj všichni, díky moc za odpovědi, to je super, že to tu takhle funguje! Very Happy
Ještě bych se chtěla zeptat na ten výcvik, koukala jsem, e o něm všichni hodně píšete. Je nutný chodit na cvičák? A taky nevim, jestli si mám pořídit pejska s papírama nebo bez papírů.... Když je s papírama, tak to s nim potom musim chodit na výstavy?
Děkuju moc a zatím ahoj Monča
lol!
Návrat nahoru Goto down
Effka

Effka


Poeet p?íspivku : 394
Localisation : Bratislava, Slovensko
Registration date : 28. 11. 06

Skvělý portál Empty
PříspěvekPředmět: pre Moncu   Skvělý portál Icon_minitimeMon May 21, 2007 4:52 pm

Ahoj,
co sa tyka mojho nazoru, pokial je majitel argentiny naozaj skuseny kynolog, myslim, ze si dokaze argentinu vycvicit aj sam...
Avsak pokial je to clovek zaciatocnik, urcite by som volila cvicak so skusenym a osvedcenym cvicitelom, ktory sa danemu plemenu rozumie a ma s nim pripadne aj prakticke skusenosti.
Ja som s obomi mojimi suckami navstevovala cvicak, (a aj s predoslym psom, ktory uz bohuzial nezije), pretoze sa tam clovek nauci, ako ma so svojim psom pracovat a mas istou, ze pod vedenim skuseneho kynologa "nic nepokazis". Ak sa nejako intezivne nechces venovat sportovej kynologii, podla mna ti staci absolvovat nejaky ten zakladny kurz poslusnosti a ten ked zvladnes, staci ti potom uz iba aspon obcas precvicovat.
Samozrejme je to individualne, kazdy pes ma inu povahu a potrebuje iny pristup.
Na cvicaku je super, ze psik tam pride do kontaktu aj s inymi psami, ci ludmi.
Co sa tyka argentin s PP, ci bez PP, ja osobne som zastancom papierovych argentin.
Urcite financna investicia bude vyssia, ale mas istotu, ze nekupujes macku vo vreci, mas prehlad, aku krv tvoj psik vedie, no a u argentin bez PP nemas istotu, ci tam nie je "nasekana" uzka pribuzenska plemenitba, pripadne, aki boli predkovia, atd...
Ak si zadovazis psika s PP, je iba na tebe, ci s nim budes chodit na vystavy alebo nie.
Ak nechces chodit so psikom na vystavy, resp. nechces za kupu steniatka investovat az taku velku sumu, volila by som "nestandardne" steniatko z nejakej dobrej chovatelskej stanice, kde mas istou po akych je rodicoch, mas k nemu aj PP, ale taketo steniatka sa zvyknu predavat za polovicne ceny, lebo nemozu na vystavy a ani do oficialneho chovu.
(nestandardne steniatko = steniatko, ktore je uplne zdrave, len ma neziaducu vadu pre chov a vystavy, napr. viac ako jeden flak na hlave, ci modre oko, atd...)
Taktiez aj co sa tyka steniatok s PP, nie je chovatel ako chovatel, samozrejme aj u chovatelov s PP sa najdu tzv. mnozitelia, ktorym ani nahodou nejde o kvalitu a chovaju na slabych psoch. A bohuzial setria aj na samotnych steniatkach - napr. davaju im malo kvalitnu stravu, lebo je za lacnejsie peniaze.
Takze urcite by som volila steniako s PP, ale od chovatelskej stanice, ktorym ide hlavne o kvalitu, kde je o steniatka postarane ako vo vaticke, kde su plne socializovane.
Ahoj, Eva. cheers
Návrat nahoru Goto down
http://www.escorpiones.sk
ElDemonioBlanco

ElDemonioBlanco


Poeet p?íspivku : 176
Age : 51
Localisation : SLOVENSKO
Registration date : 20. 05. 07

Skvělý portál Empty
PříspěvekPředmět: Re: Skvělý portál   Skvělý portál Icon_minitimeMon May 21, 2007 10:23 pm

Všetko je to o čase , ktorý ste ochotný venovať jednotlivému psovi , mám 15 rokov preukaz cvičiteľa , cvičili sme psov pre Mestsku Políciu , ale keď som časovo zanedbal našu fenku - je to poznať !

A vychovali sme AD v byte uplne bez problemov ...
Návrat nahoru Goto down
http://www.argentinska-doga.sk
Sponsored content





Skvělý portál Empty
PříspěvekPředmět: Re: Skvělý portál   Skvělý portál Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Skvělý portál
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
DOGO ARGENTINO PORTÁL :: DOGO ARGENTINO-
Přejdi na: