DOGO ARGENTINO PORTÁL
DOGO ARGENTINO PORTÁL
DOGO ARGENTINO PORTÁL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
DOGO ARGENTINO PORTÁL

Pro milovníky plemene nejen argentinské dogy, ale i dalších psích plemen.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 "Nežravý" pes

Goto down 
5 posters
AutorZpráva
karolina

karolina


Poeet p?íspivku : 72
Localisation : Praha
Registration date : 29. 11. 06

"Nežravý" pes Empty
PříspěvekPředmět: "Nežravý" pes   "Nežravý" pes Icon_minitimeMon May 21, 2007 4:18 pm

Ahoj,
nevim, jestli je to jen muj problem, nebo jestli je tak "nezravych" argentin vic, ale ja do toho sveho holomka nedostanu ani granuli...
Od malicka jsem to zkousela - Royal Canin, Eukanuba, Proformance, ANF, ProPlan, vsecno superpremiovky, ale marna slava, vzdala jsem to a jsme na varenem.
Ovsem ani tady muj problem nekonci, protoze Torch je opravdu mimoradne lhostjny k potrave. Varim hovezi predni a veprove zadni, jen svalovinu, zadne vnitrnosti, pridavam Chassoton, pangamin a pupalkovy olej, obcas lzicku sadla kvuli tuku a jako prilohu rohliky (testoviny, ryzi apod. odmita), ale ten pes se pri kazdem krmeni stejne vzdycky tvari, jako bych ho chtela otravit...
Jsou mu 2 roky a porad se snazim krmit 2x denne, ale je to boj. Samozrejme jsem zkousela i nechat ho vyhladovet, ale jemu je to proste jedno (a ja to zase az tak dlouho nevydrzim Rolling Eyes )Zradlo si ani pred druhym psem nehlida, takze je porad musim kontrolovat. Stazinka si na rozdil od Torche totiz na zradlo dost potrpi, takze bychom z ni za chvilku meli metracka Very Happy
Jinak Stazinku mame na ProPlan senior chicken&rice.
Pokud mate nekdo doma "nezraveho psa", prosim podelte se o tipy a triky.
Karolina
Návrat nahoru Goto down
https://dogoargentino.niceboard.com
Effka

Effka


Poeet p?íspivku : 394
Localisation : Bratislava, Slovensko
Registration date : 28. 11. 06

"Nežravý" pes Empty
PříspěvekPředmět: pre Karolinu   "Nežravý" pes Icon_minitimeMon May 21, 2007 5:07 pm

Cauky Karolina,

ja s tymto nastastie problem nemam, aj ked je pravda, ze moj prvy argentinec - Aldo, nebol az taky zravy ako teraz, co mam tieto dve fenky... Feny by mali byt teoreticky zravejsie ako psy, ale samozrejme, cest vynimkam... Wink
Aldo nemal problem s varenou stravou, sem tam sa mi stalo, ze nad granulami ohrnal nos, ale ked som mu tam pridala taveny syr...
Mrzi ma, ze Torchik nie je zravy, ono to da cloveku potom riadne zabrat...
Obdobny problem ma jeho sestra Ana, ktora bola u mna do 6 mesiacov, sice varene zjedla, ale nad granulami vzdy ohrnala nos, takze som tiez musela vymyslat rozne finty... Napr. od pridavania syru do granul az po krmenie granulami z ruky... Trvalo to sice dlhsie, ale vzdy som danu davku nejako do nej dostala...
Anin majitel si zasa na kazdodenne vyvaranie psovi nepotrpi, takze skusal aj konzervy, ci menil granule... Naposledy jej velmi chutili granule od Nuova Fattoria - z Italy. Ci zrala aj konzervy pre psy... Pred mesiacom vyzerala fakt super, bola vo vybornej vystavnej kondicii, ale videla som ju opat pred tyzdnom a islo to dolu vodou... Odmieta zrat dokonca uz aj konzervy pre psy...Rolling Eyes
Takze tiez zufam, a neviem, ako by som im pomohla, co by som im poradila. Tiez skusali to, ze ak pes nezje jedlo, miska sa mu vezme a da sa mu az na druhy den, ale bez uspechu, akurat ,co pes vyzeral ako rebrinak...
A u Torcha uz total "no way". Naozaj.
Papa, Eva.
Návrat nahoru Goto down
http://www.escorpiones.sk
karolina

karolina


Poeet p?íspivku : 72
Localisation : Praha
Registration date : 29. 11. 06

"Nežravý" pes Empty
PříspěvekPředmět: Re: "Nežravý" pes   "Nežravý" pes Icon_minitimeMon May 21, 2007 6:28 pm

Mne se u Torche osvedcilo "nacasovani". Ne ze by se tim buhvijak zlepsilo prijimani potravy nebo vybiravost psa, ale lepsi nez nic. Krmim presne hodinu po prochazce. Nejdriv ho pekne prozenu po okoli, chodim s nim tak 6-8km ve sviznem tempu, od prichodu domu ho necham presne hodinu odpocivat a pak krmim. Neni to zadny zazrak, ale po vetsim fyzickem vykonu a spravnem nacasovani zradla je to dlouhodobe lepsi.
Návrat nahoru Goto down
https://dogoargentino.niceboard.com
ElDemonioBlanco

ElDemonioBlanco


Poeet p?íspivku : 176
Age : 51
Localisation : SLOVENSKO
Registration date : 20. 05. 07

"Nežravý" pes Empty
PříspěvekPředmět: Re: "Nežravý" pes   "Nežravý" pes Icon_minitimeMon May 21, 2007 10:31 pm

Ja by som urobil len 2 zakladne veci :

1. PRELOŽIŤ MISKU NA INÉ MIESTO
2. ČÍM SKOREJ ÍSŤ VETERINÁROVI , alebo ste už boli ???
Návrat nahoru Goto down
http://www.argentinska-doga.sk
ANAH

ANAH


Poeet p?íspivku : 300
Localisation : Velké Skaliny
Registration date : 21. 03. 07

"Nežravý" pes Empty
PříspěvekPředmět: Re: "Nežravý" pes   "Nežravý" pes Icon_minitimeTue May 22, 2007 1:19 pm

ahoj Karolíno- zkus mu do těch granulí vždy něco přidat (rybičky, vajíčko,...) něco co mu voní. My naše pesany krmíme pohromadě a mají strach aby jim to ten druhý nesežral- tak to zblajznou jako malinu sunny
Návrat nahoru Goto down
http://www.blanskyles.info
karolina

karolina


Poeet p?íspivku : 72
Localisation : Praha
Registration date : 29. 11. 06

"Nežravý" pes Empty
PříspěvekPředmět: Re: "Nežravý" pes   "Nežravý" pes Icon_minitimeTue May 22, 2007 4:18 pm

Ahoj,
diky moc za odpovedi.
S miskou uz jsem vyvadela ruzne figle, dokonce jsem mu i dala jinou, zmenila misto, zkusila dat ven nebo na zem (normalne zerou z vyvyseneho mista), ale zadna zmena... Na veterine jsem byla taky, dokonce jeste kdyz byl malickej, asi v 6 mesicich, ale nic. Doktor byl dost prekvapeny, ze jsem skutecne prisla s tim, ze "je takovej hubenej a stoura se ve zradle" jocolor Udelali jsme tenkrat i krevni testy a pes je uplne v poradku. Od te doby je prubezne pod vet. kontrolou, delame i parazitologicke testy, ale nikdy nic.
Asi do jeho 1,5 roku jsem porad zkousela granule, presne jak pisete, primichavala jsem tunaka, syr, vajicko, pak i maso, ale potom jsem to vzdala, protoze to dotahl tak daleko, ze kdyz bylo ve zradle treba jen par granuli, ani se to nedotkl. Samozrejme je to taky moje chyba, protoze jsem se snazila do nej nacpat ve vyvojove fazi co nejvic a nemela jsem to srdce trvat na tom, ze nic jineho nedostane, nebo ne dlouho. (kdyz on byl takove hubenoucke stenatko... No )
Ale ani mi nevadi, ze musim varit, ikdyz podle meho nazoru je lepsi, nejen pohodlnejsi, krmit granulemi, ale on mi proste kasle i na maso. Kazde zradlo je boj o to, kolik sni. Nekdy je to lepsi, nekdy, treba kdyz je horko, horsi, nekdy jde dokonce k misce celkem ochotne (skoro jako by mel hlad What a Face ), ale celkove proste nema o zradlo zajem. Kdyz se Stazinkou dostanou treba buvoli kost nebo neco takoveho, klidne ji to svoje necha, ani by ho nenapadlo si to branit...
Návrat nahoru Goto down
https://dogoargentino.niceboard.com
Nelli

Nelli


Poeet p?íspivku : 327
Localisation : Hamry nad Sázavou
Registration date : 25. 11. 06

"Nežravý" pes Empty
PříspěvekPředmět: Re: "Nežravý" pes   "Nežravý" pes Icon_minitimeTue May 29, 2007 11:25 pm

Ahoj Karolíno,
zloušela jste syrové hovězí? To by mohlo zabrat. Ale jak už "admin" psal( jinde), tak se u někoho mohou na hovězí maso objevit alergie...
Já to už "zkouším" asi 3 měsíce, Alonso je taky pěkný "šťoural" v jídle.
No a to maso vždy sní. Ale dávám ho jen večer a asi tak 3-4 krát týdně a s přílohou.Jinak, ráno( spíš dopoledne, ale na tom nesejde, víte jak to myslím všichni..) granule s přimíchanou konzervou, nebo třeba rýží( hodně rozvařenou), no poslední dny nechce už opět ani ty granulky s konzervou, jen maso, ale je to asi kvůli tomu, že Hecla hárá. No, ovšem to maso sní!! Pacholek!!!
Nashle zatím,
flower Nelli
Návrat nahoru Goto down
http://www.dogoargentino-charismatic.com
Sponsored content





"Nežravý" pes Empty
PříspěvekPředmět: Re: "Nežravý" pes   "Nežravý" pes Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
"Nežravý" pes
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» steniatka - Chovatelska stanica " Del Cavdillo"
» BRONCA CHARISMATIC "EDA" SA UCI KUSAT NA NOHY
» bronca charismatic "EDA" ma dnes 2 roky!
» BRONCA CHARISMATIC "EDA" SAMPION SLOVENSKA

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
DOGO ARGENTINO PORTÁL :: VÝŽIVA PSŮ-
Přejdi na: