DOGO ARGENTINO PORTÁL
DOGO ARGENTINO PORTÁL
DOGO ARGENTINO PORTÁL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
DOGO ARGENTINO PORTÁL

Pro milovníky plemene nejen argentinské dogy, ale i dalších psích plemen.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Potrava: málem ho to zabilo

Goto down 
AutorZpráva
Roman
Admin
Admin
Roman


Poeet p?íspivku : 428
Age : 48
Localisation : Nové Strašecí
Registration date : 21. 11. 06

Potrava: málem ho to zabilo Empty
PříspěvekPředmět: Potrava: málem ho to zabilo   Potrava: málem ho to zabilo Icon_minitimeWed May 23, 2007 2:31 am

Do 5 let psa jsem krmil klasicky, tedy domácí vařenou potravu. Po té se u psa objevili první zdravotní problémy (do té doby pes naprosto zdráv). Projevovaly se jako tzv. hot spots. Mokvavé, nehojící se rány na pokožce psa. Poměrně komplikovaně se léčí a hlavně velice pomalu se hojí. Stačilo malé škrábnutí a z malé ranky se vytvořila nehojící rána. Po vyhojení (léčba antibiotiky a kortikosteroidy) se pokožka obnovila a srst dorostla. Další rok se situace opakovala, avšak s daleko těžším průběhem. Na krku psa byl nehojící se flek o velikosti cca 4x10 cm. Psa to muselo velice bolet. Opět jsme podstoupili léčbu (antibiotika, kortikosteroidy), ale rána se nehojila. Pan doktor to konstatoval slovy, že někteří psy jsou na kortikoidech celý život. Jen jim to trochu zkrátí život Crying or Very sad . Tak jsem hledal pomoc jinde. Ale každý veterinář, to samé : antibiotika a kortikosteroidy. Problém byl v tom, že přes podávání těchto "léčiv" se zdravotní stav psa nezlepšoval. K tomu všemu se přidal celkový podkožní zánět. Projevoval se zarudnutím pokožky, na dotek mastnou srstí, vypadáváním srsti, citlivostí na dotek a hlavně zápachem. Ten způsobila vytékající lymfa. Došlo k poklesu hmotnosti psa z původních 53 kg na 41 kg. V té době jsem si uvědomil, že můj miláček může umřít. Po konzultaci s několika vet. doktory jsem nasadil přísnou dietu. Možná se to někomu bude zdát podivné, ale spočívala v podávání vařených brambor přelitých troškou stolního oleje, nebo másla. Brambory z toho důvodu, že je před tím nikdy v životě nedostal a tudíž by se neměla na projevit negativní reakce. A hlavně došlo k detoxikaci organismu. Jeden z důvodů špatného hojení ran je přemnožení stafylokoka. Ten se na pokožce psa vyskytuje naprosto běžně, ale v období snížené imunity dokáže napáchat strašné škody. Po detoxu pejsek dostal opět dávku antibiotik na likvidaci zánětu a posléze dávky kortikosteroidů, postupně snižované na nejnižší úrověň, která ještě zabírá. A hlavně v tomto období jsem mu radikálně změnil stravu. Pouze hypoalergenní krmiva (v počátku klinické diety) , omezený přísun pamlsků. Pokud pamlsky, tak pouze "bezpečné" neobsahující soju, lepek, nebo hovězí protein. Pokožku jsem jako podporu léčby ošetřoval léčebnými šampony a potíráním dětským olejem. Po dvouměsících léčby jsem se dostavil na kontrolu a ošetřující lékař se mne zeptal co to s sebou mám za zvířátko. Nepoznal psa, kterého jsem mu tam přivedl před pár týdny. Rána se zahojila, srst se obnovila a pes zpět nabral asi 6 kg. V té době jsem věděl, že máme vyhráno. Dodnes krmím pouze kvalitní a opravdu drahou potravu, ale pes již od té doby tyto problémy nepoznal. Dnes je pejskovi 9 let a váží 49 kg. Držím ho v kondici odpovídající věku. Jsem rád, že existují kvalitní krmiva bez kterých by náš kamarád byl už pár let po smrti. Od té doby (podávání potravy pro citlivé psy) se problémy se srstí a pokožkou neobjevily. Pes je ve skvělé kondici, má perfektní srst, téměř nelíná. Proč to vlastně všecho píšu? Protože dnes vím, že kvalitní potrava i když to stojí mnoho peněz se vždy vyplatí. To co člověk ušetří na potravě, několikanásobně vydá za veterináře. Tím však netvrdím, že bych před tím psa někdy po stránce potravní nějakým způsobem zanedbával (syrové hovězí, potravní doplňky atd.). Jen chci říct, že správná volba potravy je tou pravou alternativou u které se vyplatí ještě navíc přemýšlet.
To co je dobré pro jedny, nemusí vyhovovat druhým.
Návrat nahoru Goto down
http://www.argentinskadoga.cz
 
Potrava: málem ho to zabilo
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
DOGO ARGENTINO PORTÁL :: VÝŽIVA PSŮ-
Přejdi na: