DOGO ARGENTINO PORTÁL
DOGO ARGENTINO PORTÁL
DOGO ARGENTINO PORTÁL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
DOGO ARGENTINO PORTÁL

Pro milovníky plemene nejen argentinské dogy, ale i dalších psích plemen.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Zavrčení

Goto down 
2 posters
AutorZpráva
Temnota

Temnota


Poeet p?íspivku : 114
Localisation : Opava
Registration date : 06. 09. 07

Zavrčení Empty
PříspěvekPředmět: Zavrčení   Zavrčení Icon_minitimeMon Sep 24, 2007 7:00 pm

Ahojte všichni
Sem fakt smutný a to ztoho co se dneska stalo .
Máme fenku 16 měsícu a ta nám dneska zavčela na dceru tak mě to trochu vyplašilo .Samo že sem ji pokáral .
Nevím jakou skušenost mají ostatní ,ale do ted byla Agina v poho
tak nevím , ani si nepamatuju , že bysme ji dávali přednost před dětmi to teda ne! vždycky byla ta poslední .
Psal sem Adminovi a zatím mi nic neodepsal tak si říkám víc hlav...
Hodně smutný Sad Temný
Návrat nahoru Goto down
Roman
Admin
Admin
Roman


Poeet p?íspivku : 428
Age : 48
Localisation : Nové Strašecí
Registration date : 21. 11. 06

Zavrčení Empty
PříspěvekPředmět: ZAVRČENÍ   Zavrčení Icon_minitimeTue Sep 25, 2007 1:12 pm

Čau Admine
dneska se nám stala taková věc ohledně naší Aginy , má 16 měsíců a jak se vyhřívala na chodníku tak sme slyšeli jak s vrčením vyjela po naší mladší dcerce které jsou tři roky ( nekousla ji jen na ní zavčela ) , nechci to nějak hrotit , ale přece jenom ...
Moje reakce byla taková , že sem jí vytahal za kůži na krku .
S poslušností nemám problém a taky vím , že děti si u ní autoritu takovou jakoum mám ja nevybudují , ale chci se zeptat jestli je to běžné.
Od mala sme nechávali děti během krmení brát Agině misku a poté s nějakou laskominou vracet takže ted když má kost nebo něco tak ji to holky vezmou a reakce psa je výborná , ale dneska mě to zaskočilo...
Taky sou poučení at ji zbytečně nesahají na krk atd.
Chci to řešit za včas ( líná huba hotové neštěstí ...)
Díky za odpověd
Temný

Ještě jednou Temný
Myslel sem jestli se Agina nechtěla vyhoupnout v žebříčku nad děti nebo je bere jako sobě rovné a dávala jim na jevo nech mě být..
Musím říct , že sme dycky brali Aginu jako tosledního v naší rodině tak nevím kde sem udělal chybu !!
Byla má reakce správná ?
Už se opakuju tak zatím
temný

Admin:
Dobrý den,
předpokládám, že vaše dcera spolu s fenkou byla z vašeho dohledu. Vyznívá to z vašeho popisu. Proto nelze říci co se tam vlastně stalo. Vím, že takto malé děti jsou neposedné a je těžké je uhlídat. Vaše fena relaxovala. Zavrčení by se tudíž dalo chápat jako signál "nerušit!". Žádný pes nevyjede po člověku bez příčiny. Malé děti jsou velice živé a nechápou, že i ten pes si potřebuje odpočinout. Zastávám názor, že malé děti by neměli se psem být sami (zvláště takto velkým) pouze pod dohledem rodičů i když vím jak těžké je uhlídat. Přestože jste se doposud snažili o to, aby pes byl až na posledním místě zřejmě začne brát vaši dceru jako štěně. Je to dáno za prvé fyzickou velikostí vaší dcery a dospíváním fenky (16 měsíců). V tomto okamžiku se projevuje snaha vychovávat a nenechat si všechno líbit. Pes je zkrátka šelma a jako takovou ji musíme brát. Je jasné, že vaše dcera sama od sebe v hyerarchii nestoupne. Proto vámi popisovaný postup s odebíráním potravy a následným odměněním pamlskem je správný. Každopádně bych ještě doporučil rozdělit krmnou dávku na více menších částí (např. 4-5) a vaše dcera bude potravu podávat. Vždy s povelem "NA!". Pokud máte psa v bytě bylo by dobré aby měl pouze jedno místo a jak se říká "neválel se kde si vzpomene". Byt bude váš a jeho bude pouze to jedno místo. Pokud toto nedodržujete, tak pouze dojde ktomu, že si osvojí celý byt. Atd..atd... Nicméně pokud jste neviděl jak se to stalo je brzo i pozdě vyvozovat ukvapené názory. Vaše dcera zkrátka mohla udělat fence něco nepříjemného a ona se jen ohradila (i když napříkad k vám si to nedovolí). Buďte na pozoru a pokuste se více dceří vysvětlit zásady chování ke psu (a více ji hlídat). Potom už bývá pozdě.

Více tímto způsobem situace rozebírat nemohu, ale snad jsem Vám alespoň trochu pomohl.
Přeji hezký den
Návrat nahoru Goto down
http://www.argentinskadoga.cz
Temnota

Temnota


Poeet p?íspivku : 114
Localisation : Opava
Registration date : 06. 09. 07

Zavrčení Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zavrčení   Zavrčení Icon_minitimeTue Sep 25, 2007 4:00 pm

Díky za odpověd
Když máme děti tak si to člověk více bere , ale odpověd mi pomohla.
Temný
Návrat nahoru Goto down
Temnota

Temnota


Poeet p?íspivku : 114
Localisation : Opava
Registration date : 06. 09. 07

Zavrčení Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zavrčení   Zavrčení Icon_minitimeMon Oct 15, 2007 4:41 pm

Zdravím
Tak se ještě vrátím k tomu našemu vrčení , začali sme s naší mladší dcerou dávat žrádlo ( starší dávala už dávno , ale mladší měla tehdy ještě rok a půl ,tak sme jí spíše chránili před pohybem Aginy , ¨víme všichni jak to je AD sou neohrabaní a nechtěně dítě shodí..) , ono tehdy jak na Míšu zavčela spala na svojem místě podél zdi , jinde totiž nemá nárok všude se chodí , ale nikdo z nás jí nepřekročí ani neuhne tak si vybrala místo kde nikomu nebude vadit , a vtom jí Míša bud zaškvařila nebo co tak Agina zavrčela . Tak i ted ,když jí berem dom na chodbu kde má taky svoje jediné místo kde nikoho neomezuje v pohybu a hrajem si sní ted samozřejmě i více Míša tak Agina vždy dostane pamlsek. To je asi tak vše co sme podnikly k tomu aby se to vrčení už neopakovalo .
Ještě jak píše SEDR k té agresivitě tak jak už Nelli psala nemá AD v povaze nepřátelskost k lidem a ani bůhví jak hlídací pudy u ní nejsou zakořeněné , u nás třeba poštačka nechává poštu pro sousedy , protože se bojí jejich psa Very Happy
Temný
Návrat nahoru Goto down
Temnota

Temnota


Poeet p?íspivku : 114
Localisation : Opava
Registration date : 06. 09. 07

Zavrčení Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zavrčení   Zavrčení Icon_minitimeMon Oct 15, 2007 5:07 pm

PS: Co mi k tomu napsal Admin jsem tušil , ale potřeboval jsem to ze sebe dostat a slyšet nějakou odpověd , okolo mě sem se nechtěl o nějakém zavčení ani zminovat , už slyším jak by to dopadlo , jakou máme doma agresivní obludu Shocked , většině totiž stačí vzhled a povaha už je nezajímá, přitom daleko větší saigon jsou schopni udělat vlčáci atd....
Temný
Návrat nahoru Goto down
Temnota

Temnota


Poeet p?íspivku : 114
Localisation : Opava
Registration date : 06. 09. 07

Zavrčení Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zavrčení   Zavrčení Icon_minitimeTue Oct 16, 2007 7:04 pm

Taky je docela možné , že se Agina ohnala po včele (kterých u nás je dost) a zrovna v blízkosti byla Míša a já myslel , že zavrčela po ní ,furt se mi to totiž vzhledem k její povaze nechce líbit ... asi má pravdu moje žena , že se v tom zbytečně vrtám
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Zavrčení Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zavrčení   Zavrčení Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Zavrčení
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
DOGO ARGENTINO PORTÁL :: PROBLÉMY S VÝCHOVOU-
Přejdi na: