DOGO ARGENTINO PORTÁL
DOGO ARGENTINO PORTÁL
DOGO ARGENTINO PORTÁL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
DOGO ARGENTINO PORTÁL

Pro milovníky plemene nejen argentinské dogy, ale i dalších psích plemen.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 potřebuju radu

Goto down 
2 posters
AutorZpráva
sedr




Poeet p?íspivku : 3
Registration date : 10. 10. 07

potřebuju radu Empty
PříspěvekPředmět: potřebuju radu   potřebuju radu Icon_minitimeThu Oct 11, 2007 2:08 pm

Mám 3,5 měsíce starého argentínce a mám takový problém: Když něco provede tak ho pokárám tak že ho zatahám za kůži na krku (to mi poradil majitel) a když to udělám tak se pes po mě ožene Sad já vím že ho to nejspíš bolí ale nechci aby mě kousal. Mám použít nějaký jiný způsob pokárání? Nebo dělám něco špatně? Možná že ve mě nemá tu autoritu...? a taky mě pořád okusuje těma předníma zoubkama, ale to dělá asi z nudy nebo já fakt nevím rendeer Myslíte že ho nezvládám? Pořád nad tím přemýšlím a nechci ho dát pryč,ale pokud mi nic jiného nezbyde Crying or Very sad Prosím poraď te díky Míša
Návrat nahoru Goto down
https://dogoargentino.niceboard.com/profile.forum
Nelli

Nelli


Poeet p?íspivku : 327
Localisation : Hamry nad Sázavou
Registration date : 25. 11. 06

potřebuju radu Empty
PříspěvekPředmět: Re: potřebuju radu   potřebuju radu Icon_minitimeFri Oct 12, 2007 12:40 am

Pro Míšu:
Domnívám se ( tedy z toho co píšete a je toho málo na nějaké velké rady, troufám si říct..),že se asi zbytečně už dopředu obáváte, že Váš pejsek bude vůči Vám dominantní a do budoucna agresivní. A zdá se mi, že tomu tak vůbec možná není. Ale vážně, z toho co píšete se to takhle těžko dá poznat, no vzhledem k jeho věku se dá vše ( popřípadě) výborně vzládat.
Možná psa káráte moc často a jenom tím zataháním a navíc možná nešikovně a tak se rozverné štěndo prostě ožene za tím, co mu způsobuje to " něco" nepříjemné. Možná jste zanedbal tu první fázi, kdy je třeba štěňátko naučit poznat, že něco VLASTNĚ dělá špatně a zase naopak, že něco dělá výborně. Za to špatné je nejprve lepší kárat hlasem a to např. FUUUUJ!!!! A za to dobré, hlavně zase hóódně chválit, např. "HODNÝ Ben" a pohladit u toho , popř. dát pamlsek, to podle situace, ve které se právě pejsek chválí.
Až lehce později, když má štěndo jasno, bych přidala k tomu hlasitému FUJ, např. to zatáhnutí, pokud by to bylo nutné, nebo možná v tomhle Vašem případě, spíš místo toho zatahání, tak třeba by bylo lepší, přimáčknout štěndo v té oblasti krku mírně ( s citem!!) směrem k zemi...
Hlavně v tomto věku, citlivém, opravdu vyhledávejte situace, kdy spíš nejprve je za co chválit, než kárat, aby pes nebyl zmatený a "zlomený" hned od začátku, nebo zajděte na cvičák a tam Vám tohle vše vysvětlí a sami Vám řeknou podle Vašeho chování ke psu, zda to "přeháníte", nebo zda, máte budoucího DOMINANTNÍHO jedince a co je třeba a kdy a jak udělat.
(To pokusování, to je pro Vás prostě nežádoucí činnost a tak, když Vám to vadí, tak musíte opět " vysvětlit", že tohle je prostě to zmiňované FUJ a pořád dokolečka dokola..)
Zdravím a přeji krásné chvíle s Vaším štěňátkem,sunny
Nelli
Návrat nahoru Goto down
http://www.dogoargentino-charismatic.com
 
potřebuju radu
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» obrany pls o radu

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
DOGO ARGENTINO PORTÁL :: PROBLÉMY S VÝCHOVOU-
Přejdi na: