DOGO ARGENTINO PORTÁL
DOGO ARGENTINO PORTÁL
DOGO ARGENTINO PORTÁL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
DOGO ARGENTINO PORTÁL

Pro milovníky plemene nejen argentinské dogy, ale i dalších psích plemen.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 elektronický výcvikový obojek

Goto down 
5 posters
AutorZpráva
martina

martina


Poeet p?íspivku : 56
Localisation : Líbeznice
Registration date : 29. 01. 07

elektronický výcvikový obojek Empty
PříspěvekPředmět: elektronický výcvikový obojek   elektronický výcvikový obojek Icon_minitimeFri Jan 11, 2008 7:15 pm

Koupím starší elektronický obojek. Pouze levně. Martina
Návrat nahoru Goto down
Gabča

Gabča


Poeet p?íspivku : 282
Localisation : Praha
Registration date : 01. 09. 07

elektronický výcvikový obojek Empty
PříspěvekPředmět: Re: elektronický výcvikový obojek   elektronický výcvikový obojek Icon_minitimeFri Jan 11, 2008 9:13 pm

Prodám el. obojek canicom, dosah: 800m. Prodávám, protože ho nepotřebuji a leží mi v šuplíku. Původní cena byla 15.000 Kč.

tel: 737 618 799
dogoargentinocz@seznam.cz
Návrat nahoru Goto down
http://www.dogoargentino-dobyvatel.cz
martina

martina


Poeet p?íspivku : 56
Localisation : Líbeznice
Registration date : 29. 01. 07

elektronický výcvikový obojek Empty
PříspěvekPředmět: Re: elektronický výcvikový obojek   elektronický výcvikový obojek Icon_minitimeSat Jan 12, 2008 12:32 pm

Díky za nabídku Gabčo, ale to je na mě moc drahé. Stačí mi úplně ten obyčejný, kde se u nového cena pohybuje někde okolo 5000kč.
Martina
Návrat nahoru Goto down
Gabča

Gabča


Poeet p?íspivku : 282
Localisation : Praha
Registration date : 01. 09. 07

elektronický výcvikový obojek Empty
PříspěvekPředmět: Re: elektronický výcvikový obojek   elektronický výcvikový obojek Icon_minitimeSun Jan 13, 2008 12:41 am

Martino, já bych tě nerada poučovala, ale podle mého se dá výcvik zvládnout i bez el. obojku a navíc dle mého není pro AD vhodný.

El. obojky začínají být populární, ale já zastávám názor, že je to poslední možnost při výcviku. :-x


Naposledy upravil dne Mon Jan 14, 2008 11:09 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.dogoargentino-dobyvatel.cz
martina

martina


Poeet p?íspivku : 56
Localisation : Líbeznice
Registration date : 29. 01. 07

elektronický výcvikový obojek Empty
PříspěvekPředmět: Re: elektronický výcvikový obojek   elektronický výcvikový obojek Icon_minitimeSun Jan 13, 2008 6:22 pm

Ahoj Gabčo, beru tvoji připomínku k výcviku. Ale bohužel mi pes občas zdrhne za zajícem. Venčím na polních cestách, které jsou lemovány silnicemi. Myslím, že není jiná možnost, jak mu v tom zabránit, pokud už se to naučil. Nerada bych, aby někdy špatně skončil a nechci, aby si tento zlozvyk nebo spíš pud dál upevňoval.
Návrat nahoru Goto down
margot

margot


Poeet p?íspivku : 132
Localisation : Tanvald
Registration date : 22. 11. 07

elektronický výcvikový obojek Empty
PříspěvekPředmět: Re: elektronický výcvikový obojek   elektronický výcvikový obojek Icon_minitimeMon Jan 14, 2008 4:33 pm

Ahoj, máme taky takový problém. Venčíme po loukách a lesích kde jsou kolem silnice. Když mi zdrhne za srnkou nebo zajícem tak jsem úplně zoufalá, těch pár minut než se vrátí mi připadá jako věčnost, mám šílený strach. Volat můžu jak chci, ona mě stejně neslyší. Neslyší mě ze 2 důvodů, už je moc daleko a taky vždy je tak v tranzu, že mě přestane vnímat a letí affraid .
Já jen, že jsme taky uvažovali o el.obojku. Myslím, že to stačí párkrát použít a hned si zapamatuje, že to se nemá.
Problém je, že kolikrát přemýšlím, když se vrací z toho svého lovu, potrestat-pochválit, když jsem tak šťastná, že se vrátila v pořádku?? Ona se už rovnou krčí, takže trestám, už jen protože věděla, že to neměla dělat Evil or Very Mad .
Návrat nahoru Goto down
http://www.mojeargentinky.estranky.cz
Temnota

Temnota


Poeet p?íspivku : 114
Localisation : Opava
Registration date : 06. 09. 07

elektronický výcvikový obojek Empty
PříspěvekPředmět: Re: elektronický výcvikový obojek   elektronický výcvikový obojek Icon_minitimeMon Jan 14, 2008 7:06 pm

Zdár
Já si myslím , že používání elektrického obojku není moc šťastné řešení. Lze to naučit i bez něj. Sice za delší dobu , ale jde to. Já venčím v lese a už problémy se zaběhnutím nemám...a , že u nás je srn a zajíců.

A trestat psa , až přijde...no nevím.
Temný monkey
Návrat nahoru Goto down
margot

margot


Poeet p?íspivku : 132
Localisation : Tanvald
Registration date : 22. 11. 07

elektronický výcvikový obojek Empty
PříspěvekPředmět: Re: elektronický výcvikový obojek   elektronický výcvikový obojek Icon_minitimeTue Jan 15, 2008 11:36 am

Temný, a můžete mi prozradit tu Vaší metodu jak to psa odnaučit? Ráda si nechám poradit.
Ten pes nepřišel (neposlechl), proto je potrestán. Ona si loví několik minut a její jedno, že na ní řvu povel, který moc dobře umí. Vrátí se jen proto, že nic nechytí. To jí mám za to chválit? Aby si utekla častěji, když bude vědět, že za to ještě dostane pochvalu? Nevím..
Budu ráda, když se mi tedy svěříte se svými zkušenostmi a ráda je vyzkouším.
Návrat nahoru Goto down
http://www.mojeargentinky.estranky.cz
martina

martina


Poeet p?íspivku : 56
Localisation : Líbeznice
Registration date : 29. 01. 07

elektronický výcvikový obojek Empty
PříspěvekPředmět: Re: elektronický výcvikový obojek   elektronický výcvikový obojek Icon_minitimeTue Jan 15, 2008 11:36 am

Zdravím,
jsou to fakt horké chvilky, když vyrazí. Nejhorší je, že jakmile se dostane dál do pole, tak těch zajíců je tam hodně a on lítá sem a tam a já mám strach, že se zaběhne a nikdy to nevydržím a vyrážím směrem k němu a hvízdám a hvízdám aby náhodou nezratil směr a nadávám a nadávám. Když situace utichne, zajíci jsou v nedohlednu a na Dagovy je vidět, že se zklidnil, začnu ho volat a on přijde, takže chválím, ale jsem vždycky rudá vzteky.
Taky se mi už stalo, že se uhnal, domů se sotva ploužil a několikrát zvracel.
Já nevím Temnoto, tak schválně poraď, ale já si myslím, že jakmile už se to pes naučí asi jinudy cesta nevede. Martina.
Návrat nahoru Goto down
margot

margot


Poeet p?íspivku : 132
Localisation : Tanvald
Registration date : 22. 11. 07

elektronický výcvikový obojek Empty
PříspěvekPředmět: Re: elektronický výcvikový obojek   elektronický výcvikový obojek Icon_minitimeTue Jan 15, 2008 11:44 am

Dobrý den Martino, je mi taky vždy úplně zle, hlavně když jí nikde nevidím. Já volám celou dobu, nejhorší je, že se snažím hned od začátku jak vidím, že něco zbystří, přivolat jí. Ale to už neposlechne, takže si myslím, že jí nemůžu chválit, když jinak ten povel ovládá. Nevím no, ale budu ráda, když mi někdo poradí metodu jak jí to odnaučit.
Návrat nahoru Goto down
http://www.mojeargentinky.estranky.cz
martina

martina


Poeet p?íspivku : 56
Localisation : Líbeznice
Registration date : 29. 01. 07

elektronický výcvikový obojek Empty
PříspěvekPředmět: Re: elektronický výcvikový obojek   elektronický výcvikový obojek Icon_minitimeTue Jan 15, 2008 12:16 pm

Ahoj Margot, já se držím té zásady, jednou zavolat a pak už dát psovi najevo, že je to špatně, takže nadávám, ale ono je to fuk, protože Dag je v takovém tranzu, že se úplně klepe a vůbec nevnímá. Párkrát se mi podařilo vedle něj něco hodit, aby se lekl a on jako by procitl , vzpamatoval se a přišel, tak to pak hodně chválím. Jenže, když už běží, já než se vzpamatuji tak je tak daleko, že bych tam v životě nic nedohodila.
Já si myslím, že by jsi měla chválit, když k tobě Margot přiběhne. Protože kdyby měla obojek, tak jí zavoláš, ona neposlechne, zařveš třeba fuj, dáš impuls, ona se lekne a přiběhne k tobě. No a přeci jí nemůžeš za to vynadat, ale naopak hodně pochválit, aby si pamatovala, že u tebe je to to nejlepší. A postup by měl být naprosto stejný, ať už obojek má nebo ne. Toť múj názor a mé zkušenosti. Martina.
Návrat nahoru Goto down
margot

margot


Poeet p?íspivku : 132
Localisation : Tanvald
Registration date : 22. 11. 07

elektronický výcvikový obojek Empty
PříspěvekPředmět: Re: elektronický výcvikový obojek   elektronický výcvikový obojek Icon_minitimeTue Jan 15, 2008 12:34 pm

No jo, jenže ona nepřiběhne normálně. Ona si ještě cestou čuchá ty stopy. Když se jí to někdy podaří a doopravdy pak rovnou jde ke mě, tak jí samozřejmně moc chválím a dám jí pamlsek. Je taky přesně jak popisuješ v tranzu, takže se klepe a nevnímá. Už se mi taky stalo, že přiběhla uřícená a pak z toho zvracela. Já bych jí taky nejradši jen chválila, nerada jí trestám (tahám jí za kůži za krkem nebo za ucho). Je to Cloe Laughing
Návrat nahoru Goto down
http://www.mojeargentinky.estranky.cz
martina

martina


Poeet p?íspivku : 56
Localisation : Líbeznice
Registration date : 29. 01. 07

elektronický výcvikový obojek Empty
PříspěvekPředmět: Re: elektronický výcvikový obojek   elektronický výcvikový obojek Icon_minitimeTue Jan 15, 2008 1:31 pm

Tak koukám, že jsme na tom podobně. Také jsem četla, že obojky za poplatek někde půjčují.Podle toho kolik ho máš dnů, zaplatíš.To si, ale myslím, že se nevyplatí. Martina.
Návrat nahoru Goto down
margot

margot


Poeet p?íspivku : 132
Localisation : Tanvald
Registration date : 22. 11. 07

elektronický výcvikový obojek Empty
PříspěvekPředmět: Re: elektronický výcvikový obojek   elektronický výcvikový obojek Icon_minitimeTue Jan 15, 2008 1:51 pm

Já už dřív hledala na netu kolik stojí, když jsem zjistila jak jsou drahý, tak jsem hledala v inzerátech starší. Zatím ho nemám, protože pořád váhám. Třeba mi Temný poradí něco co zabere a nebudu ho vůbec potřebovat Smile . Já teď pořád přemýšlím, že jí od teď teda začnu chválit (ale za co??), ale ten strach ze silnice a myslivců je šílený.
Jo, a taky strašně moc ráda loví krysy, to je její velká zábava, čuchat místečka kde by mohli být Evil or Very Mad
Návrat nahoru Goto down
http://www.mojeargentinky.estranky.cz
Gabča

Gabča


Poeet p?íspivku : 282
Localisation : Praha
Registration date : 01. 09. 07

elektronický výcvikový obojek Empty
PříspěvekPředmět: Re: elektronický výcvikový obojek   elektronický výcvikový obojek Icon_minitimeTue Jan 15, 2008 4:45 pm

Margot
tvůj pes to bere tak, že ho trestáš za to, že se vrátí. Můžeš si být jistá, že si to příště užije, protože bude vědět, že ho stejně nakonec potrestáš.

Nechci Vás nějak zrazovat, ale el. obojek není určený do nezkušených rukou. Je to sice super věcička, ale pouze pro někoho kdo má představu jak a kdy ho použít. V opačném případě si psa nevratně zničíte. Crying or Very sad

Možná by nebylo od věci si lépe upevnit přivolání. Takže trocha snahy, trpělivosti ono to nakonec půjde.
Exclamation
Návrat nahoru Goto down
http://www.dogoargentino-dobyvatel.cz
Temnota

Temnota


Poeet p?íspivku : 114
Localisation : Opava
Registration date : 06. 09. 07

elektronický výcvikový obojek Empty
PříspěvekPředmět: Re: elektronický výcvikový obojek   elektronický výcvikový obojek Icon_minitimeTue Jan 15, 2008 8:25 pm

Ahoj margot
Mi to trvalo asi půl roku a možná i dýl , ale vyplatilo se to. Prostě , když mi utekla nebo dělala , že neslyší a nebo se pustila za srnou , tak já místo abych na ní do nekonečna bezvýsledně řval se za ní pustil a dorval jsem si jí na místo odkud jsem na ní zavolal. Jednou jsem za ní běžel snad i kilometr , ale opravdu pokaždé , nepolevil jsem . Nic jiného jí nezbyde , než poslechnout .Snažil jsem se jí vštípit , že jí dostanu a útěky nebudu tolerovat.Já určuju jestli půjdu po leva nebo do prava. Chce to důslednost a trpělivost . Taky jsem používal klíče , ty se mi taky osvědčily. "Nesmíš" jsem volal jen jednou , pak letěly klíče ...prodloužená ruka pána...a funguje to.
A proč jí netrestat až , když se vrátí? No já být psem a vědět , že stejně dostanu až přijdu , tak si ten výlet budu chtít co nejvíc užít. Podle mě ani neví za co je vlastně trestaná a mohla by si to vysvětlit ve smyslu návrat = trest.
Ale samo , že i naše Agi je rozmazlená , ale v těchhle věcech jsem neoblomný ...jde mi o to aby mohla chodit v klidu po lese aniž by mi ji nedejbože zastřelil myslivec .
Temný monkey
Návrat nahoru Goto down
margot

margot


Poeet p?íspivku : 132
Localisation : Tanvald
Registration date : 22. 11. 07

elektronický výcvikový obojek Empty
PříspěvekPředmět: Re: elektronický výcvikový obojek   elektronický výcvikový obojek Icon_minitimeWed Jan 16, 2008 12:13 pm

Ahoj,
moc Vám děkuji za rady. Temný, ta rada je dobrá, ale mám strach, že to bude problém. Já jí v mžiku ani nevidím, takže nevím, kde bych jí po tom lese hledala. Ale určitě to zkusím, když to bude možné (v mých silách). Jinak, tuhle metodu jsme používali na povel ,,zůstaň", vždy jsme jí šli vrátit na to místo a moc jsme chválili, to umí skvěle Smile .
Gabčo, právě proto zatím jen uvažuji o tom obojku, nechtěla bych jí nějak ublížit. Proto radši hledám metodu jinou.
No, Cloe je rok, takže má ještě šanci se to odnaučit. Takže teď teda začnu jen a jen chválit. Dřív jsem jí taky netrestala, to až teď v poslední době, protože to začala dělat častěji Twisted Evil .
Návrat nahoru Goto down
http://www.mojeargentinky.estranky.cz
ANAH

ANAH


Poeet p?íspivku : 300
Localisation : Velké Skaliny
Registration date : 21. 03. 07

elektronický výcvikový obojek Empty
PříspěvekPředmět: Re: elektronický výcvikový obojek   elektronický výcvikový obojek Icon_minitimeSun Jan 20, 2008 9:30 pm

ahoj,
já bych el. obojek úplně nezatracovala, ale každopádně to chce s ním umět. Já nepoužívám nic (zatím Twisted Evil ),ale slyšela jsem místo elektriky použít sprejový obojek- prý to psa vyděsí a pak už si dá bacha, tak nevím,ale na zkoušku by to šatný nebylo Twisted Evil
Jo a Margot, prosím tě, Cloe potřebuje důrazný povely a dotahovat je do konce,aby si nedělal co chce Twisted Evil a co se stopovačkou zkusit prozatím to přivilání? Taky ostnatý obojek není špatná věc,ale zase se musí dát bacha jak se použije a kdy!
Každopádně Margo udělejte si čas v létě a přijedte na soustředění s AD cheers
Návrat nahoru Goto down
http://www.blanskyles.info
Gabča

Gabča


Poeet p?íspivku : 282
Localisation : Praha
Registration date : 01. 09. 07

elektronický výcvikový obojek Empty
PříspěvekPředmět: el. obojek   elektronický výcvikový obojek Icon_minitimeFri Jan 25, 2008 12:49 pm

S tím souhlasím, ale bohužel se stále častěji setkávám s případy kdy elektřina nahrazuje klasický výcvik. Dle mého názoru je to dobrá pomůcka, ale při použití jako poslední možnosti při výcviku. V žádném případě nepomůže majiteli, který svého psa nechápe, neví jak el. obojek použít a nedokáže předem odhadnou reakci svého psa. Exclamation
Návrat nahoru Goto down
http://www.dogoargentino-dobyvatel.cz
Sponsored content





elektronický výcvikový obojek Empty
PříspěvekPředmět: Re: elektronický výcvikový obojek   elektronický výcvikový obojek Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
elektronický výcvikový obojek
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» koupim el. obojek na psa

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
DOGO ARGENTINO PORTÁL :: INZERCE - DOGO ARGENTINO :: POPTÁVÁM-
Přejdi na: