DOGO ARGENTINO PORTÁL
DOGO ARGENTINO PORTÁL
DOGO ARGENTINO PORTÁL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
DOGO ARGENTINO PORTÁL

Pro milovníky plemene nejen argentinské dogy, ale i dalších psích plemen.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 AD a SPORT

Goto down 
5 posters
AutorZpráva
Zaifara

Zaifara


Poeet p?íspivku : 14
Registration date : 16. 01. 08

AD a SPORT Empty
PříspěvekPředmět: AD a SPORT   AD a SPORT Icon_minitimeFri Jan 18, 2008 5:01 pm

Zdravím, chtěla bych se zeptat zda tady má někdo zkušenosti s taháním např. pneumatik. Byla bych velice rádä, kdyby jste sem napsali zkušenosti a rady. Předem díky a moc
Návrat nahoru Goto down
Temnota

Temnota


Poeet p?íspivku : 114
Localisation : Opava
Registration date : 06. 09. 07

AD a SPORT Empty
PříspěvekPředmět: Re: AD a SPORT   AD a SPORT Icon_minitimeFri Jan 18, 2008 7:54 pm

Zdár Zaifaro , tak s pneumatikama né , ale s děcka mi na bobech v zimě Agina tahá. Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Effka

Effka


Poeet p?íspivku : 394
Localisation : Bratislava, Slovensko
Registration date : 28. 11. 06

AD a SPORT Empty
PříspěvekPředmět: Re: AD a SPORT   AD a SPORT Icon_minitimeSat Jan 19, 2008 12:03 am

Zdravim Vas Zaifara,
mam nejake tie skusenosti s tahanim pneumatik. Wink
Trenovala som jeden cas, resp. jedno obobie mojho uplne prveho psa (Alberto) a aj sucku (Prisca), ktora potom prisla po nom.
Co konkretne by ste chceli vediet?
Zatial Vam mozem k tomu povedat, ze som pouzivala klasicku pnematiku z osobneho auta (bez disku, iba tu gumu Laughing )
Popruh som mala na malamuta avsak vzadu som ho prestrihla, lebo ked bol spojeny, tak sa psikovi jemne dral vzadu o stehna. A u sanovych psov je koniec popruhu napojeny vo vyssej vyske, ako ked klesa dole smerom ku pneumatike, ktora je na zemi. Cize popruh ma tym padom iny sklon, smerom dole a tym padom sa suchal psovi o svaly, ktore mal na stehnach.
Koniec postroja som pripla na jednu cast voditka, druhu cast voditka som pripla na retaz, ktorou bola obopnuta pneumatika.
Ja som bola na bicykli, cize psik tahal vzdy pneumatiku v kluse. Treba nahodit priblizne rovnake tempo. Samozrejme pneumatiku tahal nie komplet celu vychadzku, ale iba cast vychadzky. Tak cca v strede. Vzdy zaciatok a koniec vychadzky bol volne pusteny pri bicykli. Zapriahla som ho vzdy tak asi v strede vychadzky. Cize pneumatiku sme mali vzdy niekde odlozenu v "terene". Treba samozrejme zacat s rozumom a postupne, najprv kratke useky, potom postupne a hlavne s citom useky predlzovat.
Proste aby ste si neustvali psa, resp. aby chudak nemal na druhy den svalovicu.
Mozem potvrdit, ze efekt bol naozaj vynikajuci. Krasne osvaleny pes, s vybornou kondiciou, samy sval a slacha. Este ak mozem odporucit, vynikajuce je aj plavanie, kludne mozte aj dlhsie useky, svalstvo sa plavanim este akokeby pekne "zoceli". :-) A navyse to nie je zataz na klby, ako pri tahani pneumatiky.
S pozdravom, Eva. Razz
Návrat nahoru Goto down
http://www.escorpiones.sk
Zaifara

Zaifara


Poeet p?íspivku : 14
Registration date : 16. 01. 08

AD a SPORT Empty
PříspěvekPředmět: Re: AD a SPORT   AD a SPORT Icon_minitimeSat Jan 19, 2008 7:36 pm

Zdravím Effka

No já mám spíš ten problém, že nechce roztahat tu pneumatiku. Chce pomoc, což já ji nepomůžu, Když ji na něco lákám, tak jenom poskakuje kolem pneu a knučí. Někdy se ji to podařilo, že ji sama roztahla, ale další tahání, jakoby to zapoměla, nebo si nechce vzpomenout. Chtěla bych poradit, jak ji vyprovokovat. Nepomůže ani, když od ní odchází páneček, na kterým je závislá.ani hračky a ani pamslky.

S plaváním máme ten problém, že ona do vody prostě nevleze. At dělám cokoliv, lákám ji, nic,s stojí na břehu a knučí. Zkoušela jsem to i s druhým psem (fenka pita), ta vodu úplně miluje, takže jsem se ji pokoušela nalákat do vody za pitem, ale to taky nepomůže. Takže plavání jsme vzdali a radši chceme tahat.
Návrat nahoru Goto down
Effka

Effka


Poeet p?íspivku : 394
Localisation : Bratislava, Slovensko
Registration date : 28. 11. 06

AD a SPORT Empty
PříspěvekPředmět: Re: AD a SPORT   AD a SPORT Icon_minitimeSat Jan 19, 2008 8:18 pm

Aha, tak toto ma nenapadlo.
Ja som nejaky vazny problem s motivaciou nemala ani u Alda a ani u Prisci.
Ten uplne prvy krat ked som ho zapriahla pred pneumatiku som ho zaroven pripla aj na voditko a dala som povel k nohe a pes mi isiel pri nohe a zaroven tahal pneu.
Najprv som samozrejme sla pesi par metrov a chvalila som ho. Potom sme to skusili na bicykli, ked tahal pneu. tiez som ho mala pripnuteho na voditku a klusal pekne vedla mna pri bicykli.
Ak zaostaval, nasledoval povel k nohe a sklbnutie voditkom, pes zrychlil, samozrejme nasledovala pochvala, ak siel moc rychlo, opat to iste, no a rychle pochopil, ze ma ist jednym tempom.
Ak ovlada vasa fenka chodzu pri nohe, skuste to podobne, pripnite ju na voditko a povel k nohe, nech kraca aj s pneumatikou pri nohe. Mate ju na voditku, tak si mozte trochu pomoct aj voditkom. Ak pneu. popotiahne len kusocek, treba chvalit, pripadne dat pamlsok a samozrejme pokracovat dalej.
S pozdravom, Eva. Wink
Návrat nahoru Goto down
http://www.escorpiones.sk
Zaifara

Zaifara


Poeet p?íspivku : 14
Registration date : 16. 01. 08

AD a SPORT Empty
PříspěvekPředmět: Re: AD a SPORT   AD a SPORT Icon_minitimeSat Jan 19, 2008 9:25 pm

Chození na vodítku docela zvládá, ale musí se ji zrovna chtít. Problém je s ní nechodím jenom já ven, ale i skoro tchán a skoro tchýně a ti ji žádnej takovej povel nedávají u nich má prostě volnost na stopovacím vodítku a to zkouší i na mě. Když si uvědomí s kým je venku, tak začne poslouchat. Na vodítku ji mám připnutou stále, jelikož chodíme tahat na parkoviště, který je v lese a docela často tam přeběhne srnka (tu když uvidí, tak tahá bez problému). Zkoušela jsem ji pomoc zataháním za vodítko, ale mám strach aby si na to nezvykla a nepožadovala to pořád. Pamlsků a chvály má od mě až až
Návrat nahoru Goto down
ANAH

ANAH


Poeet p?íspivku : 300
Localisation : Velké Skaliny
Registration date : 21. 03. 07

AD a SPORT Empty
PříspěvekPředmět: Re: AD a SPORT   AD a SPORT Icon_minitimeSun Jan 20, 2008 9:21 pm

ahoj,

co se týče tahání pneumatik , nebo saní přez zimu, úplně super zábava pro AD (nejen AD). Výborná zábava, vzít psa na kolo, dát mu zátěžák a nechat ho makat do kopečka, pes i majitel budou mít brzy super fyzičku Twisted Evil a nebo jestli je aportér nechat ho/jí běhat do kopce (zátěžák na krku) za aportem.
Každopádně všechno se musí dělat s mírou, psa nepředřít, nejlépe jak psala Eva, psovi zátěž střídat. Nechat ho tahat, pak mu dát pauzu, zase nechat tahat,atd... Nejideálnější na tvorbu svalů je jednorázová krátká zátěž. My bereme pesany ted už místo ke kolu, za auto (už jim nelze ujet na kole Laughing ) dáme jim zátěžák na krk (začínali jsme ale bez zátěžáku,a jen krátkou ale rychlou vzdálenost) a oni běží za autem. Máme výhodu že u nás je lesní cesta kde nikdo nejezdí a je do pěknýho kopce, takže se opravdu pesani namakají. K tomu je dobrý psovi opravdu dobřát kvalitní krmení- zátěžovku + ideál hovězí maso.
lol!
takovýhle tréning je ale většinou jen pro zdravé psy a psy s dokončeným vývinem!!!jinak se psovi může dost ublížit pale
Návrat nahoru Goto down
http://www.blanskyles.info
Zaifara

Zaifara


Poeet p?íspivku : 14
Registration date : 16. 01. 08

AD a SPORT Empty
PříspěvekPředmět: Re: AD a SPORT   AD a SPORT Icon_minitimeSat Jan 26, 2008 9:37 pm

To mi máme Nikitku zdravou a plnou síli. Akorát ta váha je u nás problém. Tak dneska jsme byli tahat, a už ji to skoro jde samo. Lákám ju na svýho druhýho psa. Když vidí že odchází tak za ní běží. Zkusila jsem s oběma i běhat a funguje to. Kolo použít nemůžu, zkoušela jsem to asi před rokem a ona se kola bojí, málem mě strhla na zem. Když jsme si ji pořídili, tak se strašně všeho a všech bála, teď už je to lepší a lepší, ale nechcu to zkazit tím kolem. takže budu s ní radši běhat. No krmíme ji zátěžovýma granulema, ale s tím hov. masem to bude složitější, jelikož ona mi všechno maso vyzvrací. Za 3,5 roku jsem ještě nepřišla na to jakji dát maso, aby ho nevyzvracela. Ten zátěžák ji chci určitě koupit, ale nejdřív jen tak táhání, až bude ve větší kondici tak i zátěžák.


Díky za rady.
Návrat nahoru Goto down
Temnota

Temnota


Poeet p?íspivku : 114
Localisation : Opava
Registration date : 06. 09. 07

AD a SPORT Empty
PříspěvekPředmět: Re: AD a SPORT   AD a SPORT Icon_minitimeTue Jan 29, 2008 1:16 pm

Zdravím


tady jsem našel výrobce postrojů za dobré ceny

http://www.zerodc.cz/zero-dc-katalog.php?k=47
Temný monkey
Návrat nahoru Goto down
Zaifara

Zaifara


Poeet p?íspivku : 14
Registration date : 16. 01. 08

AD a SPORT Empty
PříspěvekPředmět: Re: AD a SPORT   AD a SPORT Icon_minitimeTue Jan 29, 2008 8:44 pm

Já jsem koupila postroj na www.manmat.cz
Návrat nahoru Goto down
Zaifara

Zaifara


Poeet p?íspivku : 14
Registration date : 16. 01. 08

AD a SPORT Empty
PříspěvekPředmět: Re: AD a SPORT   AD a SPORT Icon_minitimeWed Jan 30, 2008 7:57 pm

Jo chtěla bych se zeptat jaká by měla být vzdálenost mezi psem a pneumatikou?
Návrat nahoru Goto down
Gabča

Gabča


Poeet p?íspivku : 282
Localisation : Praha
Registration date : 01. 09. 07

AD a SPORT Empty
PříspěvekPředmět: Re: AD a SPORT   AD a SPORT Icon_minitimeFri Feb 01, 2008 11:29 pm

U tahání pneumatik je velice důležitý postroj a vzdálenost mezi psem a pneumatikou. Na táhání se používá postroj Sled, který rozloží váhu po celém těle a neničí páteř psa. Sejně tak by bylo dobré koupit amortizér, který bude tlumit nárazy, když tvůj pes potáhne. Vzdálenost lana, amortizéru a pneumatiky musí být 2-2,5metru. Nenech psa tahat na podkladu jako je beton, velké kameny, zorané pole. Výhodnější terén je štěrk, udusaná hlína, protože neklade odpor a pneumatika ti nebude poskakovat. Ze začátku choď při tahu vedle psa a připni si ho na vodítko, tahejte vždy pouze pár minut a potom dobu prodlužuj. Ještě bych ti na začátek doporučila lehkou pneumatiku, např. od motorky.

Všechno vybavení pro tahání najdeš na stránkách www.manmat.cz, nebo např. polar
Návrat nahoru Goto down
http://www.dogoargentino-dobyvatel.cz
Zaifara

Zaifara


Poeet p?íspivku : 14
Registration date : 16. 01. 08

AD a SPORT Empty
PříspěvekPředmět: Re: AD a SPORT   AD a SPORT Icon_minitimeSat Feb 02, 2008 3:01 pm

4Gabča. No já jsem koupila postroj PULKA na www.manmat.cz. Mě a přítelovi se zdál vyhovující.Chtěla jsem aby měla oka na tažný lano na bokách. No mi máme vzdálenost asi 1,5, ale můžeme to proudloužit. Taháme na parkovišti v lese, což je prostě nějaký kostky a tráva. pneu se nijak nezadrhává. . Chodíme tahat i s pitbulkou, takže je necháváme střídat po asi 10 minutách. Jedná tahá a druhá běží vedle nás a pak naopak, a tak se vystřídají asi dvakrát. a chodíme tahat jednou týdně, v sobotu nebo v neděli. Nehali jsme ji tahat hned od začátku pneu od auta bez disku. a v pohodě.
Návrat nahoru Goto down
Gabča

Gabča


Poeet p?íspivku : 282
Localisation : Praha
Registration date : 01. 09. 07

AD a SPORT Empty
PříspěvekPředmět: Re: AD a SPORT   AD a SPORT Icon_minitimeSat Feb 02, 2008 4:51 pm

Tak on se samozřejmě bude tvářit, že to je v pohodě, ale ty taky nejdeš do posilovny a nenarveš si při prvním tréningu těžké váhy. Každý trénink má mít nějaký systém a plán.

Postroj, který máš je určený ke sportu, který se nazývá Pulka (sport určený pro saňové psy), kde pes táhne sáňky podobné bobům a je spojený tažnou šňůrou s běžkařem.
Návrat nahoru Goto down
http://www.dogoargentino-dobyvatel.cz
Zaifara

Zaifara


Poeet p?íspivku : 14
Registration date : 16. 01. 08

AD a SPORT Empty
PříspěvekPředmět: Re: AD a SPORT   AD a SPORT Icon_minitimeSat Feb 02, 2008 9:34 pm

věřmi kdyby to pro ni nebylo v pohodě, tak se na mě z vysoka ...., a vůbec netahá. Ze začátku netahala ani těch deset minut a nejdřív než jde tahat, tak běhá nebo ji přítel masíruje.A hlavně s ní pravidelně chodím aportovat do kopečka, takže to na ni moc není.

Já vím co je to sport Pulka, ale myslím si že na to tahání té pneu to stačí, pochybuju že by v brzké době tahal i něco jinýho. Já se neřídím, tím co na co je, ale co si myslím, že je pro mýho psa dobrý.
Návrat nahoru Goto down
Gabča

Gabča


Poeet p?íspivku : 282
Localisation : Praha
Registration date : 01. 09. 07

AD a SPORT Empty
PříspěvekPředmět: Re: AD a SPORT   AD a SPORT Icon_minitimeSun Feb 03, 2008 7:00 pm

Každý postroj je určený k něčemu jinému a proto také vypadá tak jak vypadá. Postroj, který je určený pro tah musí rozkládat tažnou sílu psa na celá záda. Delší šňůru jsem ti doporučila aby tažná síla byla rozložena na celá záda a ne pouze na zadek ( v případě postroje Sled nebo např. Guard). Dále je důležité aby postroj dobře seděl a nijak se netočil.


Jak jí prosím-tě tvůj přítel masíruje? Exclamation Question
Návrat nahoru Goto down
http://www.dogoargentino-dobyvatel.cz
Temnota

Temnota


Poeet p?íspivku : 114
Localisation : Opava
Registration date : 06. 09. 07

AD a SPORT Empty
PříspěvekPředmět: Re: AD a SPORT   AD a SPORT Icon_minitimeSun Feb 03, 2008 9:23 pm

Zdravím dámy
zrovna si vybírám postroj , ale nevím jaký . Chci aby se sním dalo tahat , ale zároveň jezdit na kole. Vybírám jak z Manmatu , tak ze Zera.
Zatím se mi zdá , když dám na postroj , konkrétně Guard od Manmatu pneumatiku , tak mi bude lano postroj přetáčet do strany , protože nemá boční oka jako třeba pulka. Je vůbec nějaký univerzální?
Jaké postroje používáte ?
Temný monkey

PS : Ha , Ha


Sedí dva kámoši u oběda:
> "Ty poslouchej, ta tvoje tchýně je ale hnusná!"
> "Tak ji nech a jez jenom brambory!"
Návrat nahoru Goto down
Gabča

Gabča


Poeet p?íspivku : 282
Localisation : Praha
Registration date : 01. 09. 07

AD a SPORT Empty
PříspěvekPředmět: Re: AD a SPORT   AD a SPORT Icon_minitimeMon Feb 04, 2008 3:25 pm

Tak paní Nešněrová (Zero) ti ušije postroj pro tvého psa na míru a není drahá. Guard od firmy Manmat není vhodný pro tahání pneumatik, sáněk atd., protože je krátký a tvé AD se bude různě přetáčet na strany. Já mám osobně nejlepší zkušenost s postrojem Sled, ale zase otázka, protože na svojí AD, pravděpodobně neseženeš správnou velikost. Manmat šije postroje hlavně pro seveřany a ty mají jiný hrudník než AD. Já si nechávala několikrát přešívat postroj Hound a nakonec ho nepoužívám, protože Kiře prostě na hrudníku nesedí. To aby postroj dobře seděl je velice důležité, protože to má vliv jak na výkon tak i na zdravý psa. Krátkou šňůrou-amortizérem nebo nevhodným postrojem si pes ničí záda. Jinak nejlepší firmy na postroje v ČR jsou Manmat, Polar a Zero. S tím, že když zavoláš na Zero tak ti paní Nešněrová ušije postroj na míru a máš klid.
Manmat také může udělat postroj na míru, ale p. Soumar to moc dělat nechce.
Návrat nahoru Goto down
http://www.dogoargentino-dobyvatel.cz
Temnota

Temnota


Poeet p?íspivku : 114
Localisation : Opava
Registration date : 06. 09. 07

AD a SPORT Empty
PříspěvekPředmět: Re: AD a SPORT   AD a SPORT Icon_minitimeSun Feb 10, 2008 2:02 pm

zdravím
Tak postroj jsem si nechal ušít na míru právě od Nešněrové ze Zera .
Společně jsme vybraly typ Faster , měl by splňovat jak jízdu na kole , tak i tah. Tak uvidím.
Gabčo dík za názor.
Temný monkey
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





AD a SPORT Empty
PříspěvekPředmět: Re: AD a SPORT   AD a SPORT Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
AD a SPORT
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
DOGO ARGENTINO PORTÁL :: RŮZNÉ-
Přejdi na: