DOGO ARGENTINO PORTÁL
DOGO ARGENTINO PORTÁL
DOGO ARGENTINO PORTÁL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
DOGO ARGENTINO PORTÁL

Pro milovníky plemene nejen argentinské dogy, ale i dalších psích plemen.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 a zase BAER

Goto down 
+11
Effka
lenkarauchova
Lexi
Roman
ElDemonioBlanco
Gabča
pieere
Del Cavdillo
margot
janula
ANAH
15 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4
AutorZpráva
camaro

camaro


Poeet p?íspivku : 10
Registration date : 02. 07. 09

a zase BAER - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: a zase BAER   a zase BAER - Stránka 4 Icon_minitimeThu Sep 10, 2009 8:04 pm

hoj pieere
vzhledem k tomu ze sem momentalne plne prac vytizen vcetne vykendu sem este na vysetreni bear nebyl.Ale rikal sem si jestly je to vubec nutne aby my doktor potrdil co uz dnes asi je jiste . Stejne nevim co bych s tim moh vubec delat .A nase Nancy je nas takovej rodinej mazlicek ze by sme se s ni v zadnem pripade nemohli rozloucit jako ji vratit nebo nedej boze utratit.Snazime se ji ucit pohybem ruk sice je to dost narocny ale sed a dokonce lehnout sme ji naucily celkem rychle sice je vazne narocne ji neco ucit ale i lidi muzou zit bez sluchu. tak sme si rekli ze si ji nechame a asi si koupime este 1 Argentynku z nejake CH stanice samozrejme uz bez Bear testu si pejska nekoupim.dost me sice mrzi ze nebudem moct na zadnou vystavu nebo si ji uchovnit ale proste sme se do ni zamylovali a uz je proste nase slunicko I love you I love you mozna si budete myslet ze sem blazen ale mame fakt moc radi a nedokazeme ji neco udelat.
Návrat nahoru Goto down
http://servisph@post.cz
pieere

pieere


Poeet p?íspivku : 142
Localisation : Tábor/CZ
Registration date : 16. 05. 07

a zase BAER - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: a zase BAER   a zase BAER - Stránka 4 Icon_minitimeThu Sep 10, 2009 11:41 pm

Ahoj, aha netušila jsem, že už je to tolik znatelné :-(V tom případě je aspoň dobře, že se feně natolik věnujete...
Je jen škoda, že to stále není pro chovatele AD automatcké nechávat štěňata testovat na hluchotu:-(
Návrat nahoru Goto down
http://www.collins.wbs.cz
camaro

camaro


Poeet p?íspivku : 10
Registration date : 02. 07. 09

a zase BAER - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: a zase BAER   a zase BAER - Stránka 4 Icon_minitimeFri Sep 11, 2009 6:52 am

nasel sem spostu chovatelu co kdyz sem chtel stenatko a optal sem se na test bear jestli maji tak bud ani nevedeli vo co de a nebo my rekli ze si budu muset priplatit je to smutny ale je to tak.Aji celkem me mrzi za moje prvni argentynka ma tento hendakem ale co uz se da delat.Mame ji proste radi I love you I love you od rijna du skusit s ni na cvicak ale asi stene me ceka trda domaci prace s cvicenim ale je super inteligentni a dobre se uci na povel rukou takze to urcite punde Wink
Návrat nahoru Goto down
http://servisph@post.cz
Roman
Admin
Admin
Roman


Poeet p?íspivku : 428
Age : 48
Localisation : Nové Strašecí
Registration date : 21. 11. 06

a zase BAER - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: a zase BAER   a zase BAER - Stránka 4 Icon_minitimeFri Sep 11, 2009 10:29 am

camaro napsal:
nasel sem spostu chovatelu co kdyz sem chtel stenatko a optal sem se na test bear jestli maji tak bud ani nevedeli vo co de a nebo my rekli ze si budu muset priplatit je to smutny ale je to tak.Aji celkem me mrzi za moje prvni argentynka ma tento hendakem ale co uz se da delat.Mame ji proste radi I love you I love you od rijna du skusit s ni na cvicak ale asi stene me ceka trda domaci prace s cvicenim ale je super inteligentni a dobre se uci na povel rukou takze to urcite punde Wink

Ahoj Camaro nic proti BAERu, ale to že je štěně hluché pozná každý zkušenější chovatel a pokud jej dá do rukou nového majitele tak je to podvodné jednání. To není otázka BAERu ale svědomí.

Roman
Návrat nahoru Goto down
http://www.argentinskadoga.cz
ANAH

ANAH


Poeet p?íspivku : 300
Localisation : Velké Skaliny
Registration date : 21. 03. 07

a zase BAER - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: a zase BAER   a zase BAER - Stránka 4 Icon_minitimeFri Sep 11, 2009 1:19 pm

Camaro, nevím nevím,ale mě se zdá že jsi prostě jen chtěl na štěněti ušetřit.... tak jsi ušetřil, máš štěně bez BAER a hluché. Od koho ho máš?
Ještě jsem přesně nepochopila jestli je s PP nebo bez?! Každopádně pokud je s PP, máš nějakou kupní smlouvu určitě.... hluchota je skrytá vada, at ti "chovatel" (jestli se ten dotyčný tak dá nazvat) vrátí za fenu peníze. S bez PP štěnětem už je to horší :-( ale i to máš šanci reklamovat a žádat vrácení peněz.
Prodat štěně hluché komukoliv a tutlat to, je maximální nezodpovědnost!!!

Vyšetření BAER by mělo být v ceně zvířete a ne si za to ještě účtovat extra. Bohužel mnoho "chovatelů" hřeší na to, že BAER u nás ještě není povinný, a tak si "drze" říkají za BAER extra peníze, aby vydělali. Mad A ještě že by nevěděli co je to BAER?

Jana
Návrat nahoru Goto down
http://www.blanskyles.info
olora




Poeet p?íspivku : 8
Age : 37
Registration date : 28. 08. 09

a zase BAER - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: a zase BAER   a zase BAER - Stránka 4 Icon_minitimeFri Sep 11, 2009 8:25 pm

Ahoj,

jsem naprostí laik s chovem AD. Mám hovawarta, u něhož se BAER nedělá - ještě jsem hluchého ani neviděla. Nedávno jsem se začala zajímat o AD a o BAERu jsem se dověděla od pieere. Bylo to jedno z prvních, na co mě upozorňovala. Myslím, že tohle chování by mělo být automatické. Ne, že ututlám laikovi, že je něco takového u AD časté (hluchota) ale že na to upozorní hned. Souhlasím s tím, Aby BAER byl povinný u všech takto rizikových plemen, to samé s DKK. U hovawartů byla DKK celkem častá a to ve vysokých stupních. Kvůli důsledné selekci se DKK docela výrazně snížila. Vím, je to jiné plemeno, ale podle mě by se tímto časem omezila i hluchota a DKK u AD. Je to jen můj názor. Jsem opravdu ämatér co se AD týče, ale tohle se podle mě týká všech psů. http://www.hovawart.cz/databaze/statistiky/dkk.php - toto je myslím celkem přehledná tabulka, jak se postupnou selekcí snížil stupeň dkk.
Návrat nahoru Goto down
olora




Poeet p?íspivku : 8
Age : 37
Registration date : 28. 08. 09

a zase BAER - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: a zase BAER   a zase BAER - Stránka 4 Icon_minitimeSun Sep 13, 2009 3:13 pm

A ještě jsem našla něco u dalmatinů - také hluchota, ale už testy mají povinné. a takový mají výsledek při selekci: kpírováno z dalmatin klubu CR

Dalmatin Klub ČR se jako PRVNÍ + JEDINÝ klub v ČR zapojil do ozdravného programu. Hluchotou se cíleně zabývá a již také zaznamenává první pozitivní výsledky.

Po 10 letech měření a selekce (cíleného výběru a využívání zdravých jedinců v dalším chovu), lze vyjádřit výskyt hluchoty u našich dalmatinů následující trochou statistiky:


Před rokem 1990 ¨
neslyšící asi 9%
jednostranně slyš. asi 21%
oboustranně slyš. asi 70%

V roce 2003
neslyšící asi 3%
jednostranně slyš. asi 7%
oboustranně slyš. asi 90%

Naši chovatelé jsou velice svědomití a zodpovědní, prověřují dospělé jedince i následně celé vrhy. Dnes již není výjimkou, že v 10 – 12 početném vrhu jsou všechna štěňata oboustranně plně slyšící.

Všichni audiometricky vyšetření jedinci (štěňata i dospělí) dostávají zároveň s rodokmenem nezaměnitelné osvědčení s označením BEAR BIL +/+ (Pokud jsou plně slyšící na obě uši). Jednostranně slyšící jedinci jsou dostatečně způsobilí k životu v rodině jako domácí mazlíčci, druhé, zdravé ucho, mívají často nadprůměrné. Využití jednostraně slyšících jedinců v chovu, chovatelské podmínky DK ČR od 26.1.2008 neumožňují.

Neslyšící jedinci se NEPRODÁVAJÍ !!!


Proč to takhle nemůže fungovat i u AD?
Návrat nahoru Goto down
ANAH

ANAH


Poeet p?íspivku : 300
Localisation : Velké Skaliny
Registration date : 21. 03. 07

a zase BAER - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: a zase BAER   a zase BAER - Stránka 4 Icon_minitimeSun Sep 13, 2009 10:06 pm

pro " Olora"

"Proč to takhle nemůže fungovat i u AD?"

jednoduchá odpověd, bohužel, fungovat to nebude, pokud na chovu bude pořád někdo vidět výdělek :-(

Záleží na každém chovateli, jaký přístup zvolí. Jestli mu půjde o plemeno, nebo o peněženku, protože BAER není samozřejmě zdarma a za vrh o počtu například 9štěnat, nacháte na klinice cca 15 - 20tis Kč.

Jana
Návrat nahoru Goto down
http://www.blanskyles.info
olora




Poeet p?íspivku : 8
Age : 37
Registration date : 28. 08. 09

a zase BAER - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: a zase BAER   a zase BAER - Stránka 4 Icon_minitimeMon Sep 14, 2009 9:12 am

Tak proto by to měl nařídit klub ne? Po pravdě můj dojem z chovu AD u nás mám pocit, že je "špinavý". Nevím, jak jinak to nazvat. Laik aby se bál, k jakému chovateli přijde s důvěrou, a ten ho podrazí. Fakt jsem ráda, že jsem narazila na Lenku - Pieere. Ale je to škoda, protože jinak to může mnohé odradit.
Návrat nahoru Goto down
Gabča

Gabča


Poeet p?íspivku : 282
Localisation : Praha
Registration date : 01. 09. 07

a zase BAER - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: a zase BAER   a zase BAER - Stránka 4 Icon_minitimeMon Sep 14, 2009 10:25 am

Dle mého názoru hluché štěně pozná i laik. Na druhou stranu je od CHS sprosté, že takové zvíře zájemci prodá. V takovém případě bych od „chovatele“ požadovala náhradu.

Předpokládám, že AD je s průkazem původu a byla vystavena smlouva??
Návrat nahoru Goto down
http://www.dogoargentino-dobyvatel.cz
olora




Poeet p?íspivku : 8
Age : 37
Registration date : 28. 08. 09

a zase BAER - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: a zase BAER   a zase BAER - Stránka 4 Icon_minitimeMon Sep 14, 2009 12:09 pm

Hluché možná pozná, ale co jednostranně hluché? I tak bych byla naštvaná, že mě na to nikdo neupozornil. Když kupuju psa a dávám za něj takové peníze tak chci zdravé štěně.
Návrat nahoru Goto down
margot

margot


Poeet p?íspivku : 132
Localisation : Tanvald
Registration date : 22. 11. 07

a zase BAER - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: a zase BAER   a zase BAER - Stránka 4 Icon_minitimeMon Sep 14, 2009 12:41 pm

Souhlasím s tebou Oloro. Taky bych si chtěla koupit zdravé štěně. Co kdybych plánovala chov, než mi pes dospěje klub změní podmínky, takže bude chovný jedinec jen s BAER +/+ a já pak po několika měsících zjistila, že můj pes je na jedno ucho hluchý? To je jen příklad a takových příkladů by bylo víc... Byla bych pro, aby byl BAER poviností pro chovatele AD, ale to je zatím v nedohlednu, když těch chovatelů co by to chtěli je málo.
Návrat nahoru Goto down
http://www.mojeargentinky.estranky.cz
olora




Poeet p?íspivku : 8
Age : 37
Registration date : 28. 08. 09

a zase BAER - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: a zase BAER   a zase BAER - Stránka 4 Icon_minitimeMon Sep 14, 2009 12:45 pm

Já si myslím, že ti chovatelé, kteří s tím nesouhlasí sami ukazují, že mají co skrývat a jde jim jen o peníze. Kdyby jim totiž šlo o kvalitu jejich chovu a o dobré jméno CHS tak je jen v jejich zájmu toto po klubu požadovat jako povinné. A pokud to tedy povinné není, tak ať to dělají sami pro své dobré svědomí. Ale výmluva, že to není povinné tak proč to dělat je dost ubohá se mi zdá. Pokud si pořídím AD, chci ji mít v pořádku i kdyby na chov nebyla. Co kdybych se jednou pro chov rozhodla? Pak mi to znemožní jednostranná hluchota? Já bych chtěla aby můj chov byl v pořádku a abych na to mohla být hrdá a číst o mé CHS jen chválu. a ne že na testy kašlu, zatajuji výsledek BAER i DKK.
Návrat nahoru Goto down
Gabča

Gabča


Poeet p?íspivku : 282
Localisation : Praha
Registration date : 01. 09. 07

a zase BAER - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: a zase BAER   a zase BAER - Stránka 4 Icon_minitimeMon Sep 14, 2009 1:00 pm

olora napsal:
Hluché možná pozná, ale co jednostranně hluché? I tak bych byla naštvaná, že mě na to nikdo neupozornil. Když kupuju psa a dávám za něj takové peníze tak chci zdravé štěně.


Reaguji na příspěvek Camaro. Jestli jsem dobře pochopila tak štěně je oboustranně hluché.
Návrat nahoru Goto down
http://www.dogoargentino-dobyvatel.cz
olora




Poeet p?íspivku : 8
Age : 37
Registration date : 28. 08. 09

a zase BAER - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: a zase BAER   a zase BAER - Stránka 4 Icon_minitimeMon Sep 14, 2009 1:26 pm

Gabča napsal:
olora napsal:
Hluché možná pozná, ale co jednostranně hluché? I tak bych byla naštvaná, že mě na to nikdo neupozornil. Když kupuju psa a dávám za něj takové peníze tak chci zdravé štěně.


Reaguji na příspěvek Camaro. Jestli jsem dobře pochopila tak štěně je oboustranně hluché.

Jojo, chápu. Jen jsem tím chtěla říct, že by mě naštvalo i jednostranně, natož oboustranně. Nevím, jak je možné, že se oboustranné hluchoty nikdo nevšeml. Ale i tak... asi bych po "chovateli" žádala nějaké vysvětlení a vrácení peněz nebo alespoň části.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





a zase BAER - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: a zase BAER   a zase BAER - Stránka 4 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
a zase BAER
Návrat nahoru 
Strana 4 z 4Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Zase ta alergie
» Brainstem Auditory Evoked potentials - Respons (Jaggy)

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
DOGO ARGENTINO PORTÁL :: ZDRAVOTNÍ PROBLÉMY - DOGO ARGENTINO-
Přejdi na: