DOGO ARGENTINO PORTÁL
DOGO ARGENTINO PORTÁL
DOGO ARGENTINO PORTÁL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
DOGO ARGENTINO PORTÁL

Pro milovníky plemene nejen argentinské dogy, ale i dalších psích plemen.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 VÝSTAVNÍ TITULY

Goto down 
5 posters
AutorZpráva
ANAH

ANAH


Poeet p?íspivku : 300
Localisation : Velké Skaliny
Registration date : 21. 03. 07

VÝSTAVNÍ TITULY Empty
PříspěvekPředmět: VÝSTAVNÍ TITULY   VÝSTAVNÍ TITULY Icon_minitimeWed Jul 09, 2008 11:44 am

Vážení, tohle není provokace, jen mě prostě zajímá jak to ve skutečnosti je s titulem- vítěz třídy!!! a VD1- vítěz třídy mě nešlo do hlavy(i když tvrdit, že to možné není, nemůžu). Tak tady aspoň trošku málo co znamenají tituly a jaké se dávají "u nás" na výstavách. Aby nedocházelo k nějakému nedorozumění, budu jedině ráda pokud sem doplníte i výstavní tituly z jiných zemí.... Díky moc a hezký den všem study
-------------------------------------------------------------------------------------

Výstavní tituly zadávané přímo ve výstavním kruhu:

Vítěz třídy!!!

zadává se jedinci oceněnému známkou výborný 1 ve třídě mladých, otevřené, pracovní, mezitřídě , vítězů a veteránů a to pouze na výstavách oblastních a krajských.
Na výstavě klubové, speciální, národní a mezinárodní je výbornému 1 zadáváno v tomu určených třídách čekatelství šampionátu ( ve třídě mladých CAJC, ve třídě otevřené, pracovní, mezitřídě, třídě vítězů - šampiónů CAC)


Nejhezčí veterán!!!: pes nebo fena z konkurence vítězů tříd veteránů


Oblastní vítěz!!!: zadává se nejlepšímu psovi i feně z konkurence vítězů tříd: mezitřídy, otevřené, pracovní, vítězů


Krajský vítěz!!!: zadává se nejlepšímu psovi i feně z konkurence vítězů tříd: mezitřídy, otevřené, pracovní, vítězů


Klubový vítěz!!!

podmínky pro přiznání titulu určuje předpis příslušného chovatelského klubu, zpravidla se zadává nejlepšímu jedinci
- psovi i feně- z konkurence výborných 1 CAC z tříd: mezitřídy, otevřené, pracovní, vítězů


Vítěz speciální výstavy!!!

zadává se nejlepšímu jedinci - psovi i feně- z konkurence výborných 1 CAC z tříd: mezitřídy, otevřené, pracovní, vítězů


Národní vítěz!!!

zadává se nejlepšímu jedinci - psovi i feně- z konkurence výborných 1 CAC z tříd: mezitřídy, otevřené, pracovní, vítězů ( Pozor ! Vzhledem k většímu počtu pořádaných výstav jsou i národní výstavy, na kterých se titul Národní vítěz nezadává. Vše je třeba ověřit podle propozic či se přímo zeptat na poradě rozhodčích !)


Vítěz plemene- BOB!!!

nezadává se na oblastních a krajských výstavách. Na klubových, speciálních a národních výstavách se zadává nejlepšímu psovi nebo feně z konkurence všech CAJC , výborných 1 z tříd veteránů a podle typu výstavy z klubových, speciálních a národních vítězů psů i fen . Na mezinárodní výstavě postupují do soutěže o BOB všichni CAJC, výborní 1 z tříd veteránů + pes i fena CACIB. Pokud se jedná o národní výstavu bez zadávání titulu národní vítěz , postupují do soutěže o BOB všichni CAJC + všichni CAC a výborní 1 z tříd veteránů


Čekatelství!!!

CAJC - čekatelství šampionátu mladých - může být zadáno výbornému 1 - psovi i feně ve třídě mladých. Zadává se na výstavě klubové, speciální, národní a mezinárodní


CAC - čekatelství českého šampionátu krásy - může být zadáno výbornému 1 - psovi i feně- ve třídách: mezitřídě, otevřené, pracovní, vítězů- šampiónů. Zadává se na výstavě klubové, speciální, národní a mezinárodní.


r.CAC- může být zadáno výbornému 2 - psovi i feně ve třídě, kde byl zadán CAC. Zadává se ve třídách : mezitřídě, otevřené, pracovní, vítězů- šampiónů na výstavě klubové, speciální, národní a mezinárodní.


CACIB - čekatelství mezinárodního šampionátu krásy - může navrhnout rozhodčí na mezinárodní výstavě nejlepšímu psovi i feně z konkurence výborných 1 - CAC z tříd: mezitřídy, otevřené, pracovní, šampiónů


r.CACIB - může navrhnout rozhodčí na mezinárodní výstavě druhému nejlepšímu jedinci -psovi i feně. Do této soutěže postupují : výborný 2 - r.CAC ze třídy, z které byl navržen CACIB a výborní 1- CAC z ostatních tříd.


Ve všech třídách mimo třídy mimo konkurenci je rozhodčí povinen stanovit pořadí prvních čtyř. Stanovuje se pořadí ve třídě, nikoliv ve známce a to z jedinců oceněných známkou nadějný, velmi nadějný v třídě dorostu a výborný nebo velmi dobrý v ostatních třídách( může se tedy stát že je pořadí např. určeno následovně : V1,V2, VD 3, VD 4 )Žádný z titulů není nárokový !

Tituly a čekatelství na jednotlivých typech výstav!!!

Oblastní výstava: vítěz třídy, nejkrásnější veterán, Oblastní vítěz

Krajská výstava: vítěz třídy, nejkrásnější veterán, Krajský vítěz

Klubová výstava: CAJC, CAC, r.CAC, nejkrásnější veterán, Klubový vítěz, BOB

Speciální výstava: CAJC, CAC, r.CAC, nejkrásnější veterán, Vítěz speciální výstavy, BOB

Národní výstava: CAJC, CAC, r.CAC, nejkrásnější veterán, Národní vítěz (neurčují-li propozice jinak), BOB

Mezinárodní výstava: CAJC, CAC, r.CAC, nejkrásnější veterán, CACIB,r.CACIB, BOB
Návrat nahoru Goto down
http://www.blanskyles.info
margot

margot


Poeet p?íspivku : 132
Localisation : Tanvald
Registration date : 22. 11. 07

VÝSTAVNÍ TITULY Empty
PříspěvekPředmět: Re: VÝSTAVNÍ TITULY   VÝSTAVNÍ TITULY Icon_minitimeWed Jul 09, 2008 11:56 am

Tak já znám jen Polské, tak se podělím.
Tak to ještě přeložím, ale ne doslova, tak moc Polsky neumím Very Happy

Na wystawach przyznaje się oceny: Na výstavách přiznáváme ocenění:
W klasie szczeniąt: ve třídě štěňat
wybitnie obiecująca, velmi nadějná
obiecująca, nadějná
mało obiecująca. já si to překládám jako obyčejná Laughing

W pozostałych klasach: v dalších třídách
doskonała, - V
bardzo dobra, -VD
dobra, - D
dostateczna, dostatečná
dyskwalifikująca. - diskvalifikace

Lokaty i medale: ocenění a medaile
Trzy pierwsze psy i suki w każdej klasie (z wyjątkiem szczeniąt), o ile otrzymały ocenę doskonałą, dostają medale: złoty, srebrny i brązowy. Cztery pierwsze psy i suki w klasie z oceną doskonałą lub bardzo dobrą otrzymują lokaty: pierwszy, drugi, trzeci i czwarty. Pozostałe schodzą już tylko z ocenami.

- dostávají psy i feny v každé třídě s oceněním výborná, zlatou za V1, stříbrnou za V2 a bronzovou za V3 a nebo s oceněním VD

Tytuły dla najlepszych:
Zwycięzca Młodzieży - dla pierwszego w klasie młodzieży (psa i suki osobno) z oceną doskonałą -1 lokatą, -

-vítěz mladých, se dostává v třídě mladých pes i fena s V1, je to naše CAJC, nezbytné pro získání JCH PL

Najlepszy Pies/Suka w Rasie - tytuł przyznawany przez porównanie najlepszych z klasy pośredniej, otwartej, użytkowej i championów oraz dokonanie wyboru najlepszego z nich (dla psa i suki osobno).

- Nejlepší pes/ fena v rase - titul se přiznává v porovnání nejlepšího psa z mezitřídy, otevřený, služební a šampionů oceněným V1


Zwycięzca Rasy (BOB - Best of Breed) - o tytuł ten konkurują w porównaniu psy i suki, które na danej wystawie zdobyły tytuł Najlepszego Psa/Suki w Rasie oraz psy i suki z tytułami Zwycięzcy Młodzieży (jeden tytuł w rasie dla psa lub suki łącznie),

- BOB- porovnávají se psy i feny,kteří získali ocenění nejlepší pes nebo fena a taky psy a feny s titulem vítěz mladých


CWC - wniosek na krajowego championa wystawowego. Właściwie nie jest to tytuł, lecz wniosek na tytuł. Wniosek ten przyznawany jest według uznania sędziego (nie jest to zatem obligatoryjne) tylko psom i sukom z oceną doskonałą 1 lokatą w klasach pośredniej, otwartej, użytkowej i championów.

- naše CAC- titul k uznání šampiona Polska, přiznává se psům i fenám s oceněním V1 ve třídě otevřený, mezitřídě, šampionů
(bohužel nedávají res. CWC)

CACIB - wniosek na międzynarodowego championa wystawowego, przyznawany według uznania sędziego wyłącznie na wystawach międzynarodowych. Może go uzyskać jeden pies i jedna suka w rasie z oceną doskonałą 1 lokatą w drodze porównania psów/suk z klasy pośredniej, otwartej, użytkowej i championów,

- titul na mezinárodního šampiona, přiznáván jen na mezinárodních výstavách, může ho dostat 1 pes i fena v rase z oceněním V1, v porovnáním psů a fen ze třídy otevřené, mezitřídy, šampionů

Res. CACIB (CACIB Rezerwowy) - po przyznaniu wniosku CACIB może zostać przyznany rezerwowy wniosek CACIB (w drodze wyboru najlepszego) jednemu psu i jednej suce w danej rasie, które spełniły wymagania jak do przyznania wniosku CACIB oraz psu/suce z 2 lokatą oceną doskonałą z klasy, w której został przyznany wniosek CACIB,

- může být přiznaný titul Res. CACIB jednomu psu a jedné feně,kteří byli ocenění V2

Zwycięzca Grupy (BOG - Best of Group) - o tytuł ten konkurują psy i suki, które na danej wystawie zdobyły tytuł Zwycięzcy Rasy oraz należą do tej samej grupy ras według podziału FCI,

- vítez skupiny, o titul sotěží psy a feny, které dostali titul vítěz rasy a jsou ve stejné skupině FCI

Zwycięzca Wystawy (BIS - Best in Show) - tytuł przyznawany jest najlepszemu spośród Zwycięzców Grup. Tylko jeden pies na całej wystawie może otrzymać taki tytuł !

- vítěz výstavy- o titul soutěži psy, kteří dostali titul vítěz skupiny, tento titul může dostat jen jeden pes z celé výstavy


Naposledy upravil margot dne Wed Jul 09, 2008 1:06 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.mojeargentinky.estranky.cz
Del Cavdillo

Del Cavdillo


Poeet p?íspivku : 67
Registration date : 30. 11. 06

VÝSTAVNÍ TITULY Empty
PříspěvekPředmět: Re: VÝSTAVNÍ TITULY   VÝSTAVNÍ TITULY Icon_minitimeWed Jul 09, 2008 12:11 pm

Jana je to naozaj ubohe,co robys
mozno by nebolo odveci keby si niekedy vytiahla nohy aj na neaku vystavu mimo SR a CR
ako mozes porovnavat svetovu vystavu z oblastnou?
Mozno by bolo dobre si pozriet pravidla vo Svedsu,Finsku,kde sa zadaval iba jeden CAC,nie ako u nas ze sa zadava v kazdej triede
Vyhovaras sa na tvoj stav a dokonca ti vcera umrel pes a ty mas stale cas a naladu tu rozmazavat nase VD

Petra
Návrat nahoru Goto down
http://www.dogoargentino.dog.sk
ANAH

ANAH


Poeet p?íspivku : 300
Localisation : Velké Skaliny
Registration date : 21. 03. 07

VÝSTAVNÍ TITULY Empty
PříspěvekPředmět: Re: VÝSTAVNÍ TITULY   VÝSTAVNÍ TITULY Icon_minitimeWed Jul 09, 2008 12:19 pm

Petro,
mě nezajímá vaše VD,ale celkově - vítěz třídy, když už to tu bylo Nelli nakousnuto, co to znamená. Tak asi tak.
Tvoje- nebo vaše urážky si proto nech!!!
Návrat nahoru Goto down
http://www.blanskyles.info
Gabča

Gabča


Poeet p?íspivku : 282
Localisation : Praha
Registration date : 01. 09. 07

VÝSTAVNÍ TITULY Empty
PříspěvekPředmět: Re: VÝSTAVNÍ TITULY   VÝSTAVNÍ TITULY Icon_minitimeWed Jul 09, 2008 5:47 pm

ANAH napsal:
Petro,
mě nezajímá vaše VD,ale celkově - vítěz třídy, když už to tu bylo Nelli nakousnuto, co to znamená. Tak asi tak.
Tvoje- nebo vaše urážky si proto nech!!!

Jano,
buď prosím tak hodná a přestaň se tady do všech navážet. Už to opravdu přeháníš. Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Návrat nahoru Goto down
http://www.dogoargentino-dobyvatel.cz
margot

margot


Poeet p?íspivku : 132
Localisation : Tanvald
Registration date : 22. 11. 07

VÝSTAVNÍ TITULY Empty
PříspěvekPředmět: Re: VÝSTAVNÍ TITULY   VÝSTAVNÍ TITULY Icon_minitimeThu Jul 10, 2008 12:49 pm

citace :
Jano,
buď prosím tak hodná a přestaň se tady do všech navážet. Už to opravdu přeháníš. Evil or Very Mad Evil or Very Mad


Gabčo, tak toho navážení tady necháme a přejdeme zpět k tématu, k titulům, ne? Wink

Prosím Vás, mě by moc zajímalo jak to je s titulama v Chorvatsku, Maďarsku a Černé Hoře. Tedy nejvíc by mě zajímalo, kolik je potřeba CAC v těchto zemích k dosažení šampiona a jak je to časově limitované. Předem děkuji za info.
Chtěla bych si naplánovat dovču, takže spojit příjemné s užitečným Laughing
Návrat nahoru Goto down
http://www.mojeargentinky.estranky.cz
Gabča

Gabča


Poeet p?íspivku : 282
Localisation : Praha
Registration date : 01. 09. 07

VÝSTAVNÍ TITULY Empty
PříspěvekPředmět: Re: VÝSTAVNÍ TITULY   VÝSTAVNÍ TITULY Icon_minitimeThu Jul 10, 2008 5:08 pm

[quote="margot"]
citace :
Jano,
buď prosím tak hodná a přestaň se tady do všech navážet. Už to opravdu přeháníš. Evil or Very Mad Evil or Very Mad


Gabčo, tak toho navážení tady necháme a přejdeme zpět k tématu, k titulům, ne? Wink

Já s tím nemám žádný problém Very Happy Nezávidím ostatním jejich úspěchy a nemám potřebu se radovat z jejich neúspěchů.
Návrat nahoru Goto down
http://www.dogoargentino-dobyvatel.cz
margot

margot


Poeet p?íspivku : 132
Localisation : Tanvald
Registration date : 22. 11. 07

VÝSTAVNÍ TITULY Empty
PříspěvekPředmět: Re: VÝSTAVNÍ TITULY   VÝSTAVNÍ TITULY Icon_minitimeFri Jul 11, 2008 11:12 am

Gabča napsal:

Já s tím nemám žádný problém Very Happy Nezávidím ostatním jejich úspěchy a nemám potřebu se radovat z jejich neúspěchů.

No, nevím....jednou jsem tu od Vás Gabčo četla příspěvek, kde jste napsala (omlouvám se, že to nebude doslova, bohužel to nemohu zkopírovat, protože ho Admin radši smazal), že si radši půjdete přečíst standard, když Diego B.L. dostal BOB, pak jsem taky tady četla narážky na krytí VD psem atd................. Tohle mi totiž svědčí o úplném opaku co tu teď píšete.

Ale nechci se s Vámi tady dohadovat Wink
Návrat nahoru Goto down
http://www.mojeargentinky.estranky.cz
Gabča

Gabča


Poeet p?íspivku : 282
Localisation : Praha
Registration date : 01. 09. 07

VÝSTAVNÍ TITULY Empty
PříspěvekPředmět: Re: VÝSTAVNÍ TITULY   VÝSTAVNÍ TITULY Icon_minitimeFri Jul 11, 2008 3:16 pm

Milá Margot,
to že nějaké zvíře považujete za VD psa neznamená, že takové zvíře někomu závidím. Kdybych chtěla tak jsem s ním mohla nakrýt svojí fenu, bylo nám to několikrát nabídnuto, ale ani do budoucna takové krytí neplánuji. flower flower

Když se nechcete dohadovat tak to nedělejte Evil or Very Mad


Naposledy upravil Gabča dne Fri Jul 11, 2008 3:34 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.dogoargentino-dobyvatel.cz
margot

margot


Poeet p?íspivku : 132
Localisation : Tanvald
Registration date : 22. 11. 07

VÝSTAVNÍ TITULY Empty
PříspěvekPředmět: Re: VÝSTAVNÍ TITULY   VÝSTAVNÍ TITULY Icon_minitimeFri Jul 11, 2008 4:16 pm

Gabča napsal:
Milá Margot,
to že nějaké zvíře považujete za VD psa neznamená, že takové zvíře někomu závidím. Kdybych chtěla tak jsem s ním mohla nakrýt svojí fenu, bylo nám to několikrát nabídnuto, ale ani do budoucna takové krytí neplánuji. flower flower

Když se nechcete dohadovat tak to nedělejte Evil or Very Mad

Gabčo,
mě nešlo o to, že někomu máte závidět psa a jestli s ním budete krýt nebo ne. Ale to co jste napsala : Nezávidím ostatním jejich úspěchy a nemám potřebu se radovat z jejich neúspěchů.
To mi nějak nešlo do hlavy po tom co jsem tady od vás četla za příspěvky. Jinak já toho psa,co vy máte namysli jako VD nepovažuji, pro mě je to krásný zdravý pes.....

Ráda bych se s vámi nedohadovala, ale vždy když si přečtu váš příspěvek tak mě to donutí, bohužel Laughing Laughing
Návrat nahoru Goto down
http://www.mojeargentinky.estranky.cz
margot

margot


Poeet p?íspivku : 132
Localisation : Tanvald
Registration date : 22. 11. 07

VÝSTAVNÍ TITULY Empty
PříspěvekPředmět: Re: VÝSTAVNÍ TITULY   VÝSTAVNÍ TITULY Icon_minitimeFri Jul 11, 2008 4:43 pm

Chtěla bych tento příspěvek vrátit tam kde začal, protože mě to zajímá. Tak ještě jednou napíšu na co jsem se ptala. Moc prosím nevíte to někdo??


Prosím Vás, mě by moc zajímalo jak to je s titulama v Chorvatsku, Maďarsku a Černé Hoře. Tedy nejvíc by mě zajímalo, kolik je potřeba CAC v těchto zemích k dosažení šampiona a jak je to časově limitované. Předem děkuji za info.
Chtěla bych si naplánovat dovču, takže spojit příjemné s užitečným Laughing .

A nevíte jestli tam bývají i dvoudenní výstavy?
Návrat nahoru Goto down
http://www.mojeargentinky.estranky.cz
Effka

Effka


Poeet p?íspivku : 394
Localisation : Bratislava, Slovensko
Registration date : 28. 11. 06

VÝSTAVNÍ TITULY Empty
PříspěvekPředmět: Re: VÝSTAVNÍ TITULY   VÝSTAVNÍ TITULY Icon_minitimeFri Jul 11, 2008 6:49 pm

Ahojte,

tituly v Madarsku, ak sa dobre pamatam:
JCH - 3x HPJ (Hungaria Prima Junior) z toho od 2 roznych rozhodcov, z toho 1 HPJ musi byt z MVP alebo z KV. 1x HPJ nie je mozne nahradit CACom z medzitriedy, tak ako je to v CR a SR.
CH - 4x CAC, od 3 (alebo dvoch ??? este overim a dam vediet) roznych rozhodcov, 2x CAC musi byt z MVP, alebo 1x CAC z MVP a 1x CAC z KV. Od prveho a posledneho CAC musi byt rok a den.
HSCH - Hungaria Show Champion - 6x CAC od prveho a posledneho CAC musi byt rozdiel rok a den. Od 4 roznych rozhodcov, myslim ze 3x CAC musi byt z MVP.
HGRCH - Hungaria Grand Champion - splnene podmienky pre CH Madarska, 3x CAC, od dvoch roznych rozhodcov, 1 CAC musi byt z MVP, a musi byt 1x HFGY - Hungaria Fajta Gyoztes (BOB).

Tituly Chorvatsko a Slovinsko.
JCH - 3x Prvak mladi, od 2 roznych rozhodcov, jeden Prvak mladih musi byt z MVP. Nie som si ista, ci sa da jeden Prvak Mladih vymenit za CAC z medzitr. (skusim zistit, lebo uz sa nepamatam.)
CH - 4x CAC, tiez bud od 2 alebo 3 rozhodcov, z toho 2x CAC musi byt z MVP. Od prveho a posledneho CAC musi byt rok a den.
Takto by to malo byt, pokial nedoslo k nejakym zmenam, o ktorych neviem.
Co sa tyka Bosny a Hercegoviny, pripadne Srbska a Ciernej Hory, zvyknu byvat 3 vystavy v 1 vikend (z toho jedna vecerna vystava, ktora je v sobotu vecer), ak ma pes zo vsetkych troch 3x CAC, tak za jeden vikend si moze urobit sampionat.
S pozdravom, Eva. Arrow
Návrat nahoru Goto down
http://www.escorpiones.sk
margot

margot


Poeet p?íspivku : 132
Localisation : Tanvald
Registration date : 22. 11. 07

VÝSTAVNÍ TITULY Empty
PříspěvekPředmět: Re: VÝSTAVNÍ TITULY   VÝSTAVNÍ TITULY Icon_minitimeMon Jul 14, 2008 1:21 pm

Evo, moc Vám děkuji!!! Tohle přesně jsem chtěla vědět Smile . Tak to hurá do Černé Hory cheers , to příští rok vezmeme na dovču všechny tři holky Laughing Laughing
Návrat nahoru Goto down
http://www.mojeargentinky.estranky.cz
Effka

Effka


Poeet p?íspivku : 394
Localisation : Bratislava, Slovensko
Registration date : 28. 11. 06

VÝSTAVNÍ TITULY Empty
PříspěvekPředmět: Re: VÝSTAVNÍ TITULY   VÝSTAVNÍ TITULY Icon_minitimeWed Jul 16, 2008 4:02 pm

Niet za co Margot. Laughing
Aspon to budete mat jednou ranou tri muchy... cherry
Návrat nahoru Goto down
http://www.escorpiones.sk
Sponsored content





VÝSTAVNÍ TITULY Empty
PříspěvekPředmět: Re: VÝSTAVNÍ TITULY   VÝSTAVNÍ TITULY Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
VÝSTAVNÍ TITULY
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
DOGO ARGENTINO PORTÁL :: ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY-
Přejdi na: