DOGO ARGENTINO PORTÁL
DOGO ARGENTINO PORTÁL
DOGO ARGENTINO PORTÁL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
DOGO ARGENTINO PORTÁL

Pro milovníky plemene nejen argentinské dogy, ale i dalších psích plemen.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Problém s odvoláním u zvěře

Goto down 
+3
Gabča
Mirek_1979
Miskyn
7 posters
AutorZpráva
Miskyn




Poeet p?íspivku : 108
Registration date : 24. 02. 09

Problém s odvoláním u zvěře Empty
PříspěvekPředmět: Problém s odvoláním u zvěře   Problém s odvoláním u zvěře Icon_minitimeWed Sep 09, 2009 10:56 am

Potřeboval bych radu, mám 8 měsíců staré štěně a daří se mi ho docela dobře zvládat. Už má dobře vypracované přivolání ale vždycky mám problém, když ho pustím na volno a někde nám vyběhne zajíc nebo srnec. Dá se jen velice těžko odvolat, většinou až když ho ztratí z dohledu začne teprve přemýšlet kde jsem já. Prostě mu to v hlavě přepne a nekouká na pravo ani na levo. Včera jsem mu hodil míček a zrovna vyběhnul zajíc, on ho zaregistroval, ale běžel dál za míčkem, jenže čapnul míček a letěl s ním za zajícem a pak jsme ho 20 min hledali.

Dá se tenhle problém řešit bez použití el. obojku? Zkouším to přes pamlsky,přes aport ale marně. Poslouchá už na 90%. Už jsem si prostudoval několik přírůček ale nic nového jsem se nedozvěděl. Může mi prosím někdo poradit, byl bych moc vděčný. Nechci ho pořád vodit na stopovačce a bát se, že někde něco vyběhne.
Návrat nahoru Goto down
Mirek_1979

Mirek_1979


Poeet p?íspivku : 33
Age : 44
Localisation : Praha
Registration date : 29. 07. 09

Problém s odvoláním u zvěře Empty
PříspěvekPředmět: Re: Problém s odvoláním u zvěře   Problém s odvoláním u zvěře Icon_minitimeWed Sep 09, 2009 12:46 pm

Rad můžete zcela jistě dostat mnoho, ale nakonec na 99% skončíte u elektriky, kterou toho odvolání od zvěře při správném používání docílíte vcelku rychle a snadno a hlavně ochráníte svého psa! Můžete to zkoušet se "stopkou", ale to je o nervy, ruce i nohy a navíc % úspěšnost včasného a správného zásahu není příliš vysoká.
Návrat nahoru Goto down
http://www.shari.estranky.cz/
Miskyn




Poeet p?íspivku : 108
Registration date : 24. 02. 09

Problém s odvoláním u zvěře Empty
PříspěvekPředmět: Re: Problém s odvoláním u zvěře   Problém s odvoláním u zvěře Icon_minitimeWed Sep 09, 2009 7:31 pm

Děkuju za radu, ja si to myslim taky. Ale na použití elektriky je ještě brzo, je to ještě štěně, tak to budeme dál zkoušet. Myslím si že bych mohl úspěch dosáhnout i přes aport, protože je na něm šíleně závislej tak uvidíme. Ještě jednou děkuju za odpověď.
Návrat nahoru Goto down
Gabča

Gabča


Poeet p?íspivku : 282
Localisation : Praha
Registration date : 01. 09. 07

Problém s odvoláním u zvěře Empty
PříspěvekPředmět: Re: Problém s odvoláním u zvěře   Problém s odvoláním u zvěře Icon_minitimeFri Sep 11, 2009 10:52 am

Výcvik se stopovačkou je hrozná otročina, ale zase potom má člověk z každého pokroku mnohem větší radost. Neutral Navíc si myslím, že v některých případech je stopovačka nezbytnou pomůckou při nácvik přivolání.
Návrat nahoru Goto down
http://www.dogoargentino-dobyvatel.cz
El doguero




Poeet p?íspivku : 55
Registration date : 04. 06. 09

Problém s odvoláním u zvěře Empty
PříspěvekPředmět: Re: Problém s odvoláním u zvěře   Problém s odvoláním u zvěře Icon_minitimeFri Sep 11, 2009 11:23 am

Se stopovačkou lze nacvičit perfektní základ, ale dřív nebo později se stejně dostanete do situace, že musíte psa pustit na volno v místech, kde ta zvěř je. Rozhodně je dobré chodit do míst, kde je zvěře opravdu hodně, pokud je to možné, u psa dojde časem k částečnému útlumu. Co se el.obojku týká, taková věc patří do rukou jen zkušenému kynologovi, který ví jak, kdy a hlavně proč ho použít. Je určen hlavně na DOCVIČENÍ a korekci jednotlivých cviků a to hlavně ve vrcholové kynologii. Je fakt, že s ním určitě zpočátku dosáhnete relativně rychlého výsledku, ale po čase zjistíte, že je takto nacvičené odvolání značně nespolehlivé, nebo bude pes s el.obojkem na krku chodit na všechny procházky, což je minimálně dost nepěkná vyzitka majitele. S věkem to ovšem nemá nic společného, vrcholoví kynologové dávají svým psům el. obojky na krk už třeba ve třech měsících, ale ti je používají tak jak je určeno, tedy ne na naučení cviku, ale pro korekci a upozornění. U psa, který je tak chtivý aportů bych raději volila variantu zpočátku dlouhé šňůry a dalších balónků, později jen těch balónků. Je to určitě mnohem delší cesta, ovšem finální výsledek je nesrovnatelně spolehlivější než v tomto případě použitá elektrika.
Návrat nahoru Goto down
http://Dogoargentino-furiainfernalis.estranky.cz
margot

margot


Poeet p?íspivku : 132
Localisation : Tanvald
Registration date : 22. 11. 07

Problém s odvoláním u zvěře Empty
PříspěvekPředmět: Re: Problém s odvoláním u zvěře   Problém s odvoláním u zvěře Icon_minitimeFri Sep 11, 2009 12:47 pm

Nevidím nic nepěkného na tom, že pes má na sobě el. obojek. My ho máme, se zvěří jsme v kontaktu denně. Nepoužíváme ho k výcviku, pouze k odvolání od zvěře! A to u nás funguje na 100%. Po 2-3 použití, stačí pro psa pouze zvukové upozornění a pes se nevydá na lov. A já tak nemusím mít šílený strach o psa, kdy se vrátí a v jakém stavu.
Návrat nahoru Goto down
http://www.mojeargentinky.estranky.cz
Miskyn




Poeet p?íspivku : 108
Registration date : 24. 02. 09

Problém s odvoláním u zvěře Empty
PříspěvekPředmět: Re: Problém s odvoláním u zvěře   Problém s odvoláním u zvěře Icon_minitimeFri Sep 11, 2009 2:11 pm

Děkuju všem za jejich cenné rady, je pravda, že se s elektriou dá asi hodně dosáhnout ale taky hodně zkazit. Já to zatím budu zkoušet přes aport, přotože je na něm dokonale závislej, on už se bez něj ani ráno nenažere, pořád si ho nosí... bounce Včera jsme potkali koně a čučel jenom na balónek, sice je zaregistroval, ale dále si jich už nevšímal. Pokud se mi to nepodaří, tak si asi el. obojek pořídím a vyhledám zkušeného cvičitele. Tady u nás moc zvěře není. Pár kusů srnčího, zajíců, bažanti a sem tam nějaká kachna, ale opravdu se to dá počítat na kusy, jinak to mají myslivci hodně vystříleny. O to víc jsou ale nervní, takže bych v budoucnu nechtě řešit nějaký spor.

Už jsem ho naučil i na ultrazvukovou píšťaku, takže perfekně chodí i na sto metrů. Jen se obávám, když vyběhne kočka atd. On tomu zatím nic neudělá jen před ním něco vyběhne a on se za tím žene jen proto, že to před ním utíká. Ale teď jsme během pár dnů udělali obrovský pokrok s balónkem, tak doufám, že v tom budeme ještě pokračovat.
Návrat nahoru Goto down
El doguero




Poeet p?íspivku : 55
Registration date : 04. 06. 09

Problém s odvoláním u zvěře Empty
PříspěvekPředmět: Re: Problém s odvoláním u zvěře   Problém s odvoláním u zvěře Icon_minitimeFri Sep 11, 2009 2:30 pm

To, že je pes takový náruživý aportér je super, co víc si přát sunny Na balónky se dá udělat spousta věcí a pokud se budete věnovat výcviku, nezbývá než držet palce, protože takto náruživých aportérů mezi argentinami není zas tak mnoho, přeji hodně štěstí. Škoda, že u vás není víc zvěře, ideální je pernatá (hlavně bažanti), ti uletí (alespoň většinou) a pes opravdu časem trochu "otupí", což je v tomto případě vlastně účelem.
Ohledně nošení el. obojku na procházkách - strach o psa je jedna věc (taky si nedokážu představit, že ztratím psa z dohledu, protože by mi utekl za zvěří...), ale druhá věc je používat výcvikovou pomůcku k něčemu jinému než je určena. Ale to si musí každý majitel psa srovnat v hlavě sám. Pravdou zůstává, že pokud se se psem necvičí, pak ať si s obojkem chodí, pokud vám to vyhovuje. Efekt je rychlý a časem opravdu není nutný el. impulz to je samozřejmé, ale o spolehlivosti takovéhoto používaní by se dalo hodně dlouho diskutovat a nepředpokládám, že to je účel tohoto fóra.
Návrat nahoru Goto down
http://Dogoargentino-furiainfernalis.estranky.cz
Miskyn




Poeet p?íspivku : 108
Registration date : 24. 02. 09

Problém s odvoláním u zvěře Empty
PříspěvekPředmět: Re: Problém s odvoláním u zvěře   Problém s odvoláním u zvěře Icon_minitimeFri Sep 11, 2009 6:20 pm

Děkuju za odpověď budeme na to pracovat. Ono výchova pomocí el. obojků je hodně problematická a názory na jeho použití se liší. Jejich příznivci s nimi cvičí téměř všechny povely a jejích odpůrci s nimi necvičí vůbec. Je ale fakt, že při správném použití se s nimi dá dosáhnout vinikajících úspěchů, ale při špatném a nešetrném použití se taky dá pes úplně zkazit. Ale i tak byla tato diskuze pro mě velice přínosná.
Návrat nahoru Goto down
Mirek_1979

Mirek_1979


Poeet p?íspivku : 33
Age : 44
Localisation : Praha
Registration date : 29. 07. 09

Problém s odvoláním u zvěře Empty
PříspěvekPředmět: Re: Problém s odvoláním u zvěře   Problém s odvoláním u zvěře Icon_minitimeSun Sep 13, 2009 3:00 pm

Před 2 lety jsem na elektrické obojky nahlížel úplně jinak než dnes (stejně tak na různé klece, přepravky a podobná zařízení umístěná v bytech). Jestli jsem to dobře pochopil, tak výsledkem používání "elektriky" má být v počátku odvolání od zvěře a nehodláte jí používat na další výcvik resp. korekci při výcviku.
Při tomto použití skutečně nevidím problém a ani mi to nepřipadá jako špatná vizitka majitele, když má pes kolem krku elektriku. Samozřejmostí je fakt, že se s ní oba musíte "seznámit" a nervat do psa výboje při prvním nasazení ...ale to je snad logické a domnívám se, že i "neprofesionální" kynolog s ní dokáže pracovat a když si jistý nejsem, nechám si "odborně" poradit.
Já sám si myslím, že mám psa, který by aportoval i ...prostě cokoli, ale jak uvidí zvěř, je konec.
A jak píše Gabča, se stopkou je to otročina a člověk se po celou dobu venčení musí maximálně soustředit na sebe, okolí, psa ...jinak je úspěšnost celkem mizivá.
Po jistých zkušenostech v tomto případě upřednostňuji zdraví zvířete před pohledem odpůrců elektriky za předpokladu, že jí používáte správným způsobem.
Návrat nahoru Goto down
http://www.shari.estranky.cz/
Miskyn




Poeet p?íspivku : 108
Registration date : 24. 02. 09

Problém s odvoláním u zvěře Empty
PříspěvekPředmět: Re: Problém s odvoláním u zvěře   Problém s odvoláním u zvěře Icon_minitimeSun Sep 13, 2009 8:01 pm

Po pravdě vážně uvažuju o jeho pořízení. Pořád se nám ten problém nedaří moc zvládnout. I když si stojím za tím, že přivolání celkem dobře zvládá. Kdykoliv na něj písknu, tak přestane dělat všechno a hned přiběhne a sedne si předemne. Ale jak vyběhne zajíc nebo kočka, tak mu to prostě v hlavě přepne a je konec. Já to plně chápu je to "bojový pes" určený k lovu a zatím jsem nenašel nic, co by bylo dostatečným stymulem, aby ho to od jeho činnosti odradilo. El. obojek bude asi opravdu jediným řešením.
Návrat nahoru Goto down
ANAH

ANAH


Poeet p?íspivku : 300
Localisation : Velké Skaliny
Registration date : 21. 03. 07

Problém s odvoláním u zvěře Empty
PříspěvekPředmět: Re: Problém s odvoláním u zvěře   Problém s odvoláním u zvěře Icon_minitimeSun Sep 13, 2009 10:02 pm

Miskyn napsal:
Po pravdě vážně uvažuju o jeho pořízení. Pořád se nám ten problém nedaří moc zvládnout. I když si stojím za tím, že přivolání celkem dobře zvládá. Kdykoliv na něj písknu, tak přestane dělat všechno a hned přiběhne a sedne si předemne. Ale jak vyběhne zajíc nebo kočka, tak mu to prostě v hlavě přepne a je konec. Já to plně chápu je to "bojový pes" určený k lovu a zatím jsem nenašel nic, co by bylo dostatečným stymulem, aby ho to od jeho činnosti odradilo. El. obojek bude asi opravdu jediným řešením.

Miskyn, to je jako co "bojový pes určený k lovu" scratch , ty nevíš co je AD za plemeno a pořídíš si ho?! Tohle je fakt k pláči!!!!!!!!!

Jana
Návrat nahoru Goto down
http://www.blanskyles.info
Mirek_1979

Mirek_1979


Poeet p?íspivku : 33
Age : 44
Localisation : Praha
Registration date : 29. 07. 09

Problém s odvoláním u zvěře Empty
PříspěvekPředmět: Re: Problém s odvoláním u zvěře   Problém s odvoláním u zvěře Icon_minitimeSun Sep 13, 2009 10:24 pm

Miskyn napsal:
Po pravdě vážně uvažuju o jeho pořízení. Pořád se nám ten problém nedaří moc zvládnout. I když si stojím za tím, že přivolání celkem dobře zvládá. Kdykoliv na něj písknu, tak přestane dělat všechno a hned přiběhne a sedne si předemne. Ale jak vyběhne zajíc nebo kočka, tak mu to prostě v hlavě přepne a je konec. Já to plně chápu je to "bojový pes" určený k lovu a zatím jsem nenašel nic, co by bylo dostatečným stymulem, aby ho to od jeho činnosti odradilo. El. obojek bude asi opravdu jediným řešením.
Myslíš, že takový problém s odvoláním má pouze ... cituji: "bojový pes určený k lovu ..."? A reakce, že to plně chápeš, ufff. Výše uvedené "označení" nechme bez komentáře Rolling Eyes
Každopádně hodně zdaru!
Návrat nahoru Goto down
http://www.shari.estranky.cz/
El doguero




Poeet p?íspivku : 55
Registration date : 04. 06. 09

Problém s odvoláním u zvěře Empty
PříspěvekPředmět: Re: Problém s odvoláním u zvěře   Problém s odvoláním u zvěře Icon_minitimeMon Sep 14, 2009 11:40 am

Nejsem rozhodně odpůrcem el. obojků, stejně jako ostnáčů a dalších výcvikových pomůcek, stejně trak jsem nechtěla říci, že tyto pomůcky patří do rukou jen "profoesionálním" kynologům. Otázka zní - vím k čemu je elektrcký obojek určen a budu vědět KDY a JAK ho použít? Mám-li pochybnosti raději ho nepoužiju, než se dopouštět zbytečných chyb. EL. obojkem samozřejmě lze celkem rozumně odnaučit psa zvěř štvát, ale užívat ho jako berličku, tak, že ho bude mít pes na krku při každé procházce jen proto, aby mi neutekl prostě není cílem této výcvikové pomůcky. Nemyslím si, že by šlo o týrání, jen je to zkrátka důkaz toho, že svého psa nezvládám a proto to není hezká vzitka majitele. Štvaní zvěře rozhodně není specalitou loveckých plemen, o ¨"bojových" plemenech, natožpak o ¨"bojových loveckých plemenech"(?) se snad ani nebudeme bavit, možná by vás překvapilo kolik např. maliňáků (ani lovecké a ani "bojové plemeno) má se zvěří problém, resp. jejich majitelé. Někteří to řeší el. obojky, jiní balónky, někteří tím, že se problematickým místům prostě vyhýbají, ale to už je zkrátka na majiteli konkrétního psa.
Návrat nahoru Goto down
http://Dogoargentino-furiainfernalis.estranky.cz
Mirek_1979

Mirek_1979


Poeet p?íspivku : 33
Age : 44
Localisation : Praha
Registration date : 29. 07. 09

Problém s odvoláním u zvěře Empty
PříspěvekPředmět: Re: Problém s odvoláním u zvěře   Problém s odvoláním u zvěře Icon_minitimeMon Sep 14, 2009 12:01 pm

Aktuálně doporučuji celkem podařený článěk o elektrice - Psí kusy IX.
Myslím, že problém je v obecném náhledu na elektronické obojky. Představa, že pes dostane ránu a pak si dá pozor na to či ono, je více než zavádějící. Tak to nefunguje. Každému, kdo se jen zaobírá otázkou pořízení a použití obojku, bych doporučil seminář Jiřího Ščučky. Jako největší zásadu správného použití bych označil fakt "nepoužívat obojek jako poslední možnost".
Je zcela logické, že elektrika nemá co dělat v rukách nezkušeného uživatele nebo debila, takový člověk by však neměl držet ani psa!
Návrat nahoru Goto down
http://www.shari.estranky.cz/
El doguero




Poeet p?íspivku : 55
Registration date : 04. 06. 09

Problém s odvoláním u zvěře Empty
PříspěvekPředmět: Re: Problém s odvoláním u zvěře   Problém s odvoláním u zvěře Icon_minitimeMon Sep 14, 2009 12:18 pm

Tak s tím plně souhlasím. Pan Ščučka tyto obojky využívá a také prodává hodně dlouho a určitě ví o čem mluví, takže také doporučuji. Článek jsem zatím nečetla, pokusím se to napravit co nejdřív. El. obojek skutečně není o nějakém elektrickém výboji, který proudí do psova krku, tak jak si to dnes mnoho lidí představuje. Při správném používání je na psu dokonce patrná radost z upozorňovacího impulzu, v opačném případě však lze elektrikou nadělat více škody než užitku. Viděla jsem např. při použití na labradorovi, do kterého "desetkrát kopnete a on se ani neotočí" (obrazně řečeno samozřejmě) při nácviku klasického přivolání na cvičáku a chudák pes měl po tomto zásahu v hlavě pěkný guláš a nějaký čas pobíhal kolem paničky v kruzích se staženým ocasem. Dnes bez el. obojku je již situace mnohem lepší. Ale to je právě ten případ, kdy byl obojek použit špatně, osobou, která ho používat neuměla.
Návrat nahoru Goto down
http://Dogoargentino-furiainfernalis.estranky.cz
Miskyn




Poeet p?íspivku : 108
Registration date : 24. 02. 09

Problém s odvoláním u zvěře Empty
PříspěvekPředmět: Re: Problém s odvoláním u zvěře   Problém s odvoláním u zvěře Icon_minitimeMon Sep 14, 2009 2:14 pm

To Anah: "bojový pes určený k lovu" to bylo odemně opravdu hloupé označení a vybral jsem si asi právě svojí slabší chvilku. Nechtěl jsem dlouze rozepisovat k čemu byla argentina vyšlechtěna a používána a věřte, že jsem si pečlivě nastudoval co nejvíce informací. Je pravda, že když se podívám zpátky, tak jsem se opravdu blbě vyjádřil. Co jsem měl psa předtím, tak s ním problém se zvěří nebyl, naučil se ji ignorovat a šlo to vpohodě. Tím chci říct, že to není problém jen u některých psů ale snad u všech psů obecně. Není snad pes, který by ze začátku v sobě neměl lovecký instinkt.... Co jsem se bavil se známým, tak mi řekl, že to u svého psa neřeší. Mě to docela šlo, akorád teď se nám to moc nedaří, ale chce to asi čas je ještě štěně, tak uvidíme. Mě jenom zajímalo, jestli někdo má lepší zkušenosti a dosáhl odvolání i bez el. obojku. Pro mě je jeho používání docela novinka, k tomu se musím přiznat. Vždycky jsem si myslel, že se používá jen na vysoce agresivní a nezvladatelny psy. Teď jen vidím, že má daleko širší spektrum použití. Do teďka mi k výcviku stačily jen pamlsky a všechno šlo poměrně hladce. Mám podobnou zkušenost jako je popsáno výše, že jsem viděl psa, kterýho el. obojkem úplně zkazili. Možná proto mám k nim neoprávněně vyhraněný názor.
Návrat nahoru Goto down
El doguero




Poeet p?íspivku : 55
Registration date : 04. 06. 09

Problém s odvoláním u zvěře Empty
PříspěvekPředmět: Re: Problém s odvoláním u zvěře   Problém s odvoláním u zvěře Icon_minitimeMon Sep 14, 2009 11:00 pm

Existuje spousta možností, ale na netu asi těžko někdo poradí na míru konkrétnímu psovi už z důvodu, že ho prostě nezná. Kromě stopovačky, která samozřejmě není všemocná a jak už bylo napsáno je to nejen dřina, ale dřív či později ji stejně budete muset psovi odepnout a co pak ... to skutečně záleží na konkrétním jedinci a na míře vycvičenosti a ovladatelnosti psa, je výbornou variantou právě motivace psa na aporty, ten nej musíte mít samožřejmě stále u sebe a psa jím odměňovat jen za super výkony (v tomto případě za to, že místo útěku za zvěří přijde k vám). Ale konkrétně u našich psů se osvědčilo dostatečné cvičení poslušnosti a to i v místech,kde prokazatelně zvěř byla, některý pes reagoval na pamlsky, jiný musel být dlouho na vodítku než si vše zafixoval. Kdysi jsem dostala radu, která se, je-li správně nacvičena, se dobře osvědčuje, tedy naučit psa ulehnout na dálku. Tzv.daunování používané v myslivecké kynologii, pes je pochopitelně spíše ochoten se zastavit a lehnout než otočit od pronásledované zvěře na druhou stranu. Jde vlastně o kompromis mezi odložením a povelem lehni a lze ho nacvičit i na značnou vzdálenost třeba na píšťalku.
Návrat nahoru Goto down
http://Dogoargentino-furiainfernalis.estranky.cz
Miskyn




Poeet p?íspivku : 108
Registration date : 24. 02. 09

Problém s odvoláním u zvěře Empty
PříspěvekPředmět: Re: Problém s odvoláním u zvěře   Problém s odvoláním u zvěře Icon_minitimeTue Sep 15, 2009 8:54 am

Děkuju, to mi úplně stačí. Myslím si, že to přes aport půjde. Ale i tak byla pro mě tahle diskuze velice přínosná, hlavně co se el. obojků týče.
Návrat nahoru Goto down
Bibiana

Bibiana


Poeet p?íspivku : 289
Age : 35
Localisation : Bratislava (SK)
Registration date : 29. 01. 07

Problém s odvoláním u zvěře Empty
PříspěvekPředmět: Re: Problém s odvoláním u zvěře   Problém s odvoláním u zvěře Icon_minitimeTue Sep 15, 2009 11:47 am

Tiež nemáme 100% odvolanie od zveri. My v tomto prípade fungujeme cez povel STOJ (alebo dlhé zapískanie), ktorý je založený na princípe El doguerom spomínaného mysliveckého DAUN Smile A až následne, bez rušivých elementov, prechádzam k povelu KU MNE, resp. iný povel.. Totiž, keď bol pes ešte mladší, vyžadovala som priame radostné dobehnutie bez nejakého otáčania sa a to by som si privolaním od zvierat zbytočne kazila. Je to síce drilovanie ďalšieho povelu navyše, no zrovna tento je využiteľný aj v "bežnej prevádzke", napr. pri bicyklovaní, pri prechode cez cestu a pod. Smile
Návrat nahoru Goto down
http://www.falcodogo.wbl.sk
Miskyn




Poeet p?íspivku : 108
Registration date : 24. 02. 09

Problém s odvoláním u zvěře Empty
PříspěvekPředmět: Re: Problém s odvoláním u zvěře   Problém s odvoláním u zvěře Icon_minitimeFri Sep 25, 2009 12:56 pm

Chtěl bych všem moc poděkovat za jejich příspěvky a rady, hrozně moc nám to pomohlo. Dneska jsme se dostali do ostré situace, kdy zavětřil stopu a zrovna jel vlak (většinu roku tam nic nejezdí...), naštěstí už na přivolání chodí skoro jako hodinky a tak se hned otočil a přiběhnul zpátky. Snažím se ho stáhnout ještě dřív než vyrazí nebo než před ním něco vyběhne, v tu chvíli mám nejvíc úspěchu na přivolání. Ještě to není 100%, ale budeme na tom ještě pracovat. Děkuju všem lol!
Návrat nahoru Goto down
Miskyn




Poeet p?íspivku : 108
Registration date : 24. 02. 09

Problém s odvoláním u zvěře Empty
PříspěvekPředmět: Re: Problém s odvoláním u zvěře   Problém s odvoláním u zvěře Icon_minitimeWed Nov 25, 2009 10:41 am

Ohledně použití el. obojků vyšla série článků tento měsíc v časopisu "pes přítel člověka" číslo 12/2009 kde se této problematice věnuje Ladislav Mach. Pro zájemce je možné si to přečíst i na internetových stránkách
http://www.zkovysokapec.cz/clanek/38/elektronicky-obojek-a-tyrani

Kde se hlavně věnují použití el. obojku při klasickém výcviku. Objevují se ale i názory, že používání el. obojku je týrání zvířat a že by jeho použivání mělo být zakázáno hlavně to rozpoutala série videí na internetu, kde byl el. obojek používán k "urychlování výcviku a týrání psů". Tyto videa jsem ale neviděl.

Celková problematika el. obojku je tu popsána velmi dobře včetně historie.
Návrat nahoru Goto down
El doguero




Poeet p?íspivku : 55
Registration date : 04. 06. 09

Problém s odvoláním u zvěře Empty
PříspěvekPředmět: Re: Problém s odvoláním u zvěře   Problém s odvoláním u zvěře Icon_minitimeWed Nov 25, 2009 12:49 pm

Jistě existují názory, že používání el. obojků je týrání zvířat, ovšem většinou zaznívají z úst lidí, kteří s nimi nemají pražádné zkušenosti. Pravda je, že el. obojek může napáchat spoustu škody a to v ruku člověka, který neví k čemu je určen, nebo takového, který si jeho špatným používáním cosi na psu kompenzuje. Na druhou stranu při výcviku je určitě pro psa lepší jeden impulz než desetkrát cuknutí obojkem (v případě "cvičitelů" s širokými obojky stokrát). Pan Mach má se svým BOM Oskarem řadu úspěchů na poli sportovní kynologie, kde zejména se tyto obojky užívají a to i u velmi mladých psů, jak jsem se již zmiňovala. Oskar je velice dominantní pes a takovým byl již jako štěně. Bez el. obojku a dalších výcvikových pomůcek by s takovýmto psem na vrchol sportovní kynologie, kde momentálně určitě stojí, nebylo takřka možné se dostat. Na vzájemný kontakt p. Macha s Oskarem to nemá žádný vliv.
Co se týká onoho na mobil nepříliš kvalitně natočeného videa údajného týraní psa za pomoci el. obojku, šlo o nácvik štěkání u psa, který neštěkal na nikoho a na nic (dle slov jeho majitele). To, že má kdosi za potřebí plížit se za někým po loukách a natáčet ho při výcviku je věc jiná. El.obojku tam však prý použito nebylo. Jaká výcviková pomůcka a jaké výcvikové metody použity byly je vlastně úplně jedno. Pan H. byl potrestán, což pochopitelně nese velmi těžce, zejména proto, že nejvíc se proti němu postavili lidé, kteří sami by měli mlčet. V této cauze opravdu neplatilo "kdo jsi bez viny hoď kamenem". Ale to už sem nepatří.
Návrat nahoru Goto down
http://Dogoargentino-furiainfernalis.estranky.cz
Miskyn




Poeet p?íspivku : 108
Registration date : 24. 02. 09

Problém s odvoláním u zvěře Empty
PříspěvekPředmět: Re: Problém s odvoláním u zvěře   Problém s odvoláním u zvěře Icon_minitimeWed Nov 25, 2009 4:28 pm

Já jsem se nechtěl k tomu videu vyjadřovat, právě proto že jsem ho neviděl, ale dekuju za dovysvětlení očividně bylo natočeno nejspíš na mobil... Myslím si, že pan Mach přesně v tomto článku vystihuje správné použití el. obojku.. Určitě stojí pro zájemce za přečtení.
Návrat nahoru Goto down
El doguero




Poeet p?íspivku : 55
Registration date : 04. 06. 09

Problém s odvoláním u zvěře Empty
PříspěvekPředmět: Re: Problém s odvoláním u zvěře   Problém s odvoláním u zvěře Icon_minitimeWed Nov 25, 2009 11:09 pm

Pan Mach ohledně el. obojku určitě ví o čem mluví, také doporučuji přečtení. Video se objevilo na netu relativně krátce a v podstatě na něm není nic moc vidět, jde spíš o to, jak se k celému případu postavili jednotlivé kluby a výcviková komise, z jejíchž zástupců nemá nikdo "čisté ruce". Je to ukázkový příklad toho, jak se elegantně a doslova s plnou parádou zbavit nepohodlné osoby, to píšu bez ohledu na to zda s tím celým souhlasím či ne. Ale to už bychom opravdu příliš odbíhali od tématu, přestože to s tím vlastně také souvisí.
Návrat nahoru Goto down
http://Dogoargentino-furiainfernalis.estranky.cz
Sponsored content





Problém s odvoláním u zvěře Empty
PříspěvekPředmět: Re: Problém s odvoláním u zvěře   Problém s odvoláním u zvěře Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Problém s odvoláním u zvěře
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
DOGO ARGENTINO PORTÁL :: ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY-
Přejdi na: