DOGO ARGENTINO PORTÁL
DOGO ARGENTINO PORTÁL
DOGO ARGENTINO PORTÁL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
DOGO ARGENTINO PORTÁL

Pro milovníky plemene nejen argentinské dogy, ale i dalších psích plemen.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 AD v časopisu Planeta zvířat

Goto down 
+4
oslanec luboš
milos bucany
El doguero
Miskyn
8 posters
AutorZpráva
Miskyn




Poeet p?íspivku : 108
Registration date : 24. 02. 09

AD v časopisu Planeta zvířat Empty
PříspěvekPředmět: AD v časopisu Planeta zvířat   AD v časopisu Planeta zvířat Icon_minitimeFri Mar 05, 2010 8:54 am

v čísle březen 2010 "Planeta zvářat" vyšel článek o Argentinské doze. Je dobré že se o ní píše daleko více než dřív. Je zde popis plemene a základní informace, mimo jiné se zde také zmiňují o tom, že ČMMJ ji zatím neuznává jako plemeno lovecké, o čemž jsme se tu před časem s El doguero bavili, je to velká škoda chtělo by vyvinout nějaký tlak na zodpovědná místa, třeba by časem i povolili, když by se pod někým začala houpat židle..., kdo ví Question

V příštím díle časopisu má ale vyjít speciál o AD o sportovním využití výcviku atd. Na to se těším víc, doufám, že to bude stát za to.
Návrat nahoru Goto down
El doguero




Poeet p?íspivku : 55
Registration date : 04. 06. 09

AD v časopisu Planeta zvířat Empty
PříspěvekPředmět: Re: AD v časopisu Planeta zvířat   AD v časopisu Planeta zvířat Icon_minitimeFri Mar 05, 2010 11:06 am

Ano, článek je věcný, stručný a neobsahuje žádné bludy. Na jedné fotce je mladá argentina s miminkem, tak ty jsou moje cheers
Na článku o sportovním využití a výcviku bychom se měli podílet i mi, tak snad všechno dopadne dobře Smile
Návrat nahoru Goto down
http://Dogoargentino-furiainfernalis.estranky.cz
milos bucany

milos bucany


Poeet p?íspivku : 19
Registration date : 18. 07. 09

AD v časopisu Planeta zvířat Empty
PříspěvekPředmět: Re: AD v časopisu Planeta zvířat   AD v časopisu Planeta zvířat Icon_minitimeFri Mar 05, 2010 11:27 am

ooo to je super:)rad by som si precital.skusim sa popytat u nas na slovensku mohol by som zohnat:)a keby nie mool by som poprosit nejak to oskenovat a poslat mi mailom:)diky.teda ak sa vam chce:P
Návrat nahoru Goto down
El doguero




Poeet p?íspivku : 55
Registration date : 04. 06. 09

AD v časopisu Planeta zvířat Empty
PříspěvekPředmět: Re: AD v časopisu Planeta zvířat   AD v časopisu Planeta zvířat Icon_minitimeFri Mar 05, 2010 11:51 am

Ok zkuste se podívat jestli časopis seženete, pokud se nepodaří, napište Váš mail a já Vám to oskenuju.
Návrat nahoru Goto down
http://Dogoargentino-furiainfernalis.estranky.cz
oslanec luboš

oslanec luboš


Poeet p?íspivku : 147
Registration date : 25. 05. 08

AD v časopisu Planeta zvířat Empty
PříspěvekPředmět: Re: AD v časopisu Planeta zvířat   AD v časopisu Planeta zvířat Icon_minitimeFri Mar 05, 2010 1:16 pm

El doguero napsal:
Ok zkuste se podívat jestli časopis seženete, pokud se nepodaří, napište Váš mail a já Vám to oskenuju.
gratulujem ku clanku pekne foto kazda prezentacia tohoto plemena je super Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru Goto down
http://www.argentinskadoga.net/
milos bucany

milos bucany


Poeet p?íspivku : 19
Registration date : 18. 07. 09

AD v časopisu Planeta zvířat Empty
PříspěvekPředmět: Re: AD v časopisu Planeta zvířat   AD v časopisu Planeta zvířat Icon_minitimeFri Mar 05, 2010 3:00 pm

jasneee pozrem:)a dam vediet.pozdravujem setkych:) a chcem sa spytat kto sa chysta na vystavu v nitre?chcem ist pozret tak dufam ze tam bud vela AD Smile
Návrat nahoru Goto down
Miskyn




Poeet p?íspivku : 108
Registration date : 24. 02. 09

AD v časopisu Planeta zvířat Empty
PříspěvekPředmět: Re: AD v časopisu Planeta zvířat   AD v časopisu Planeta zvířat Icon_minitimeFri Mar 05, 2010 3:59 pm

Přesně takové by články o psech měly být hlavně věcné, stručné a výstižné, připojuji gratulace a těším se na příští číslo, El doguero cheers Je opravdu skvělé, že se o Argentině píše čím dál tím víc, mám z toho opravdu radost a kvalitní fotky jsou k tomu určitě potřeba, třeba se opravdu začíná blýskat na lepší časy...cheers

PS: Zdravím Miro, pokud by se ti to nepodařilo sehnat, tak se mi ozvy a já ti to přepošlu lol!
Návrat nahoru Goto down
El doguero




Poeet p?íspivku : 55
Registration date : 04. 06. 09

AD v časopisu Planeta zvířat Empty
PříspěvekPředmět: Re: AD v časopisu Planeta zvířat   AD v časopisu Planeta zvířat Icon_minitimeFri Mar 05, 2010 11:36 pm

Děkuji všem za gratulace. Článek napsala redakce, konkrétně paní Langerová. My jsme se podíleli jen několika doplňujícími informacemi. Ale mile mě překvapilo, jak rozumně byla napsána už jeho první verze , snad se opravdu blýská na lepší časy cheers
Nicméně máme příslib větší spolupráce na článku v dalším čísle což je super. A budou i fotečky lol! Snad se vše povede jak by mělo a argentiny budou prezentovány tak, jak si bezesporu zaslouží.
Návrat nahoru Goto down
http://Dogoargentino-furiainfernalis.estranky.cz
Miskyn




Poeet p?íspivku : 108
Registration date : 24. 02. 09

AD v časopisu Planeta zvířat Empty
PříspěvekPředmět: Re: AD v časopisu Planeta zvířat   AD v časopisu Planeta zvířat Icon_minitimeSat Mar 06, 2010 11:54 am

Článek je opravdu dobře napsaný o to víc se těším na příští vydání, věřím, že bude minimálně stejně tak dobré jako toto. Navíc mě hrozně zajímá jaký tam bude průřez aktivit a výcvyku na to se už teď hrozně moc těším lol!
Návrat nahoru Goto down
milos bucany

milos bucany


Poeet p?íspivku : 19
Registration date : 18. 07. 09

AD v časopisu Planeta zvířat Empty
PříspěvekPředmět: Re: AD v časopisu Planeta zvířat   AD v časopisu Planeta zvířat Icon_minitimeMon Mar 08, 2010 7:23 pm

prosim vas mozete mi niekto oskenovat ten clanok o AD.lebo som ho nezohnal:( samozrejme setko aj foto ako ma byt.som na to zvedavy:P moj email: mailoskobucany@gmail.com
dakujem velmi pekne!!!!
Návrat nahoru Goto down
Miskyn




Poeet p?íspivku : 108
Registration date : 24. 02. 09

AD v časopisu Planeta zvířat Empty
PříspěvekPředmět: Re: AD v časopisu Planeta zvířat   AD v časopisu Planeta zvířat Icon_minitimeMon Mar 08, 2010 9:46 pm

Hotovo, uvidím jestli se mi podaří získat i příští díl, osobně se mi víc líbí Argentina v pohybu, tak se těším na pěknou akci a snad to bude stát za to bounce
Návrat nahoru Goto down
milos bucany

milos bucany


Poeet p?íspivku : 19
Registration date : 18. 07. 09

AD v časopisu Planeta zvířat Empty
PříspěvekPředmět: Re: AD v časopisu Planeta zvířat   AD v časopisu Planeta zvířat Icon_minitimeTue Mar 09, 2010 3:07 pm

diki moc za preposlanie:) idem okukat:)
Návrat nahoru Goto down
Nelli

Nelli


Poeet p?íspivku : 327
Localisation : Hamry nad Sázavou
Registration date : 25. 11. 06

AD v časopisu Planeta zvířat Empty
PříspěvekPředmět: Re: AD v časopisu Planeta zvířat   AD v časopisu Planeta zvířat Icon_minitimeTue Mar 09, 2010 8:25 pm

Promiňte, ale nemohu nereagovat( dlouho jsem tu nebyla, všechno jsem nečetla, upozorňuji..).Je to můj osobní názor, ale ty fotky do časopisu,se nepovedly.Omlouvám se, jediná fotka je pěkná ( pro mě) a to ta s Akimem a kočkou. Ty Argentinky tam nevypadají dobře.Ne.Nemohu si pomoct. Já bych například mojí Džinu, do časopisu pro širokou veřejnost taky nedala, i když jí miluji nade vše!! Ale není hezká a ukázková Argentinka, ne ne.A taky má 2 CAJCy, například...Ještě jednou:promiňte, ale ty Argentinky nevypadají dobře..
Návrat nahoru Goto down
http://www.dogoargentino-charismatic.com
Effka

Effka


Poeet p?íspivku : 394
Localisation : Bratislava, Slovensko
Registration date : 28. 11. 06

AD v časopisu Planeta zvířat Empty
PříspěvekPředmět: Re: AD v časopisu Planeta zvířat   AD v časopisu Planeta zvířat Icon_minitimeTue Mar 09, 2010 9:11 pm

Ahoj Nelli,
a opat mi neda, ako iba s Tebou suhlasit.
Aj mne sa bohuzial z profilu z clanku o AD paci iba jedna jedina fotka a to je prave ta s tou mackou.
Planeta Zvirat sa sice na SK nedistribuuje, ale nejakym zazrakom mi toto cislo prislo postou od samotnej redakcie casopisu.
Ani mne sa typy psov (najma vsak typy hlav) AD v tomto avizovanom cisle Planety Zvirat bohuzial absolutne nepacia.
(Nechcem sa tym nikoho osobne dotknut, je to iba moj nazor.)
Taktiez by som sa snazila do casopisu vybrat typickych predstavitelov plemena, pretoze toto potom zavadza ludi, ktori si myslia, ze AD ma takto vyzerat. Ale bohuzial opak je pravdou.
Staci si vsak zajst na vystavu svetoveho, ci europskeho formatu a hned je vidno, ze je to trochu o niecom inom.
Je mi jasne, ze pre kazdeho je asi ten jeho pes najkrajsi na svete, ale ak chce niekto chovat a naozaj dobre chovat, mal by byt kriticky v prvom rade k svojim psom.
Eva.
Návrat nahoru Goto down
http://www.escorpiones.sk
Miskyn




Poeet p?íspivku : 108
Registration date : 24. 02. 09

AD v časopisu Planeta zvířat Empty
PříspěvekPředmět: Re: AD v časopisu Planeta zvířat   AD v časopisu Planeta zvířat Icon_minitimeTue Mar 09, 2010 10:13 pm

Koukám, že se zde všude snesla vlna kritiky. Musím říci, že jsem na článku nespolupracoval a narazil jsem na něj v obchodě no a následně o tom informoval. Myslím si, že to bylo ale v režii redakce koho kontaktovala a s kým spolupracovala na fotkách. Také bych si na tomto místě dovedl představit některé rozhodně lepší ale foto fenky a malé patří myslím právě El doguero a mě se docela líbí. Ostatní bych ale také změnil, proto jsem hodnotil článek spíše po obsahové stránce. Také mi chybí popisky u fotek aby bylo jasné co je co a který pes komu patří. Rozhodně je ale dobré že se o argentině píše, spousta lidí bohužel toto plemeno ještě nezná nebo má o něm milné představy. Já se neurážím, je dobré když se k tomu někdo dokáže vyjádřit, třeba by byla i možnost kontaktovat redakci aby se spojila s místními chovateli aby dodali svá foto, aby měli do příštího čísla z čeho vybírat, to je můj názor.
Návrat nahoru Goto down
Nelli

Nelli


Poeet p?íspivku : 327
Localisation : Hamry nad Sázavou
Registration date : 25. 11. 06

AD v časopisu Planeta zvířat Empty
PříspěvekPředmět: Re: AD v časopisu Planeta zvířat   AD v časopisu Planeta zvířat Icon_minitimeTue Mar 09, 2010 10:48 pm

Pravda, pravda, redakce se měla poradit i jinde.A Možná mohli kontaktovat chovatele v Argentině, to by článku prospělo určitě.Ale já článek nečetla, jen viděla ty fotky k článku , proto se vyjadřuji jen k fotkám.Přesto : já Vám nevím, stále víc si myslím, že AD snad ani moc velikánskou propagaci nepotřebuje, protože je to pak na škodu a čím dál víc jich je tak akorát v útulcích. Raděj ať zůstanou tím málopočetným plemenem, které se "nehodí pro každého", protože, je to sice fráze, ale pravdivá. Články o AD vychází pravidelně už spoustu let, jsem chtěla podotknout, ještě. Ne sice každého půl roku, ale vychází.
Návrat nahoru Goto down
http://www.dogoargentino-charismatic.com
Miskyn




Poeet p?íspivku : 108
Registration date : 24. 02. 09

AD v časopisu Planeta zvířat Empty
PříspěvekPředmět: Re: AD v časopisu Planeta zvířat   AD v časopisu Planeta zvířat Icon_minitimeWed Mar 10, 2010 12:09 am

No po pravdě se o Argentině moc nepíše a poslední asi velká prezentace byla v "polepšovně mazlíčků" nebudu komentovat, ale máte pravdu, že čas od času nějaký ten článek už výjde, potom ale kvalitou buď textu nebo fotografií nebývá na příliš vysoké úrovni, nebo je příliš strohý a obecný, znáte to takové ty univerzální články co se dají použít téměř na každé plemeno. Osobně si myslím, že by zasloužila AD lepší prezentaci, aby v plné síle vynikla její krása a temperament.... bounce . A poslední dobou si je pořizují poměrně nezodpovědní majitelé (samozřejmě ne všichni...) stejně jako pita nabo amstafa a pak končí většinou do dvou let přinejlepším v útulku, někdy i hůře. Je to smutné, rozhodně by se mělo i více zdůrazňovat, že to nejsou psi pro každého, ale ani to si myslím, že tyto lidi neodradí No Ale máte pravdu, že některé fotky nejsou zrovna nejlepší, i když věřím že se jedná o papírové psy, ale vystihla jste no naprosto přesně mě tam taky chybí typický představitel plemene... study


Naposledy upravil Miskyn dne Wed Mar 10, 2010 9:42 am, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru Goto down
Gabča

Gabča


Poeet p?íspivku : 282
Localisation : Praha
Registration date : 01. 09. 07

AD v časopisu Planeta zvířat Empty
PříspěvekPředmět: Re: AD v časopisu Planeta zvířat   AD v časopisu Planeta zvířat Icon_minitimeWed Mar 10, 2010 12:21 am

Zdravím Nelli,
plně s tebou ve všem souhlasím. Fotografie, které jsou použity v časopise, nejsou dobré.
Návrat nahoru Goto down
http://www.dogoargentino-dobyvatel.cz
El doguero




Poeet p?íspivku : 55
Registration date : 04. 06. 09

AD v časopisu Planeta zvířat Empty
PříspěvekPředmět: Re: AD v časopisu Planeta zvířat   AD v časopisu Planeta zvířat Icon_minitimeWed Mar 10, 2010 11:17 am

Názor každého respektuji, myslím, že tak by to mělo být samozřejmostí nejen mezi pejskaři. Jen bych chtěla upozornit, že redakce si fotografie vybírala sama a to, že jejich volba padla na 9. mesíční zvířata je jen a jen o vkusu. Mimochodem k dispozici byla i velmi kvalitní importovaná fena, která nakonec do článku vybrána nebyla.
Je pochopitelné, že každý svá zvířata považuje za ta nej, jinak by to snad ani nebylo normální, ale ještě jednou opakuji, že fotky si vybírala redakce časopisu. Navíc tento časopis není tak odborný jako např. Pes-přítel člověka, Planeta zv. je časopis více všeobecný a účel článku měl být základní seznámení především laiků s plemenem. Kdo bude mít o argentinu zájem jistě může kontakrovat více chovatelů a zvolit štěně dle svých požadavků.
Navíc se nemohu zbavit dojmu, že kritika od některých se snesla jen díky tomu, že zvířata na fotkách jsou z konkrétní ch.st. Opravdu si myslíte, že je ideální takřka bezdůvodně útočit na jisté lidi jen z osobní zášti? Já konkrétně s nikým na tomto portále problém nemám, ale nezlobte se, myslím, že plemeni by spíše prospělo, kdyby se dogueros alespoň v rámci možností spojili, vždyť nám snad jde o stejnou věc, nebo ne?!
Návrat nahoru Goto down
http://Dogoargentino-furiainfernalis.estranky.cz
Roman
Admin
Admin
Roman


Poeet p?íspivku : 428
Age : 48
Localisation : Nové Strašecí
Registration date : 21. 11. 06

AD v časopisu Planeta zvířat Empty
PříspěvekPředmět: Re: AD v časopisu Planeta zvířat   AD v časopisu Planeta zvířat Icon_minitimeWed Mar 10, 2010 1:20 pm

El doguero napsal:
Názor každého respektuji, myslím, že tak by to mělo být samozřejmostí nejen mezi pejskaři. Jen bych chtěla upozornit, že redakce si fotografie vybírala sama a to, že jejich volba padla na 9. mesíční zvířata je jen a jen o vkusu. Mimochodem k dispozici byla i velmi kvalitní importovaná fena, která nakonec do článku vybrána nebyla.
Je pochopitelné, že každý svá zvířata považuje za ta nej, jinak by to snad ani nebylo normální, ale ještě jednou opakuji, že fotky si vybírala redakce časopisu. Navíc tento časopis není tak odborný jako např. Pes-přítel člověka, Planeta zv. je časopis více všeobecný a účel článku měl být základní seznámení především laiků s plemenem. Kdo bude mít o argentinu zájem jistě může kontakrovat více chovatelů a zvolit štěně dle svých požadavků.
Navíc se nemohu zbavit dojmu, že kritika od některých se snesla jen díky tomu, že zvířata na fotkách jsou z konkrétní ch.st. Opravdu si myslíte, že je ideální takřka bezdůvodně útočit na jisté lidi jen z osobní zášti? Já konkrétně s nikým na tomto portále problém nemám, ale nezlobte se, myslím, že plemeni by spíše prospělo, kdyby se dogueros alespoň v rámci možností spojili, vždyť nám snad jde o stejnou věc, nebo ne?!

Nemysím, že to je ze zášti. Viz. slova Nelli: Nemohu si pomoct. Já bych například mojí Džinu, do časopisu pro širokou veřejnost taky nedala, i když jí miluji nade vše!! Ale není hezká a ukázková Argentinka, ne ne.

Problém vidím v tom, že AD se prezentuje s nestandardními znaky. Já jsem kritický stejně na sebe, své psy. Je to volba jedince.
Portál je zde opravdu proto, aby nedocházelo k válkám. To byl můj cíl. Říká se že papír snese vše a je to pravda. Tyto konverzace by probíhaly v pohodovější atmosféře "face to face". Ale opravdu si nemyslím, že by zde byla cílem ona CH.S.

Roman
Návrat nahoru Goto down
http://www.argentinskadoga.cz
El doguero




Poeet p?íspivku : 55
Registration date : 04. 06. 09

AD v časopisu Planeta zvířat Empty
PříspěvekPředmět: Re: AD v časopisu Planeta zvířat   AD v časopisu Planeta zvířat Icon_minitimeWed Mar 10, 2010 1:52 pm

Důvody ponechme stranou, každý ať si sáhne do svého svědomí. Svůj názor jsem vyjádřila a mrzí mě, že to tak je a nejen proto, že já osobně nemám s nikým zde žádný konflikt (alespoň o žádném nevím).
Ano typičtější - tedy určitě bělejší a starší zvíře by snad bylo na titulku vhodnější, ale znovu opakuji fotky vybírala redakce a tato fena byla vybrána zřejmě právě pro její, stále ještě standardní, znak. Prostě se redakci líbila pirátka, na to můžeme mít každý jiný názor, ale kritizovat za to časopis?
Nedomnívám se, že se zde prezentují nestandardní jedinci, tato fena standard stále ještě splňuje. To bychom mohli kritizovat nejednoho BOBa s tmavými znaky na hlavě podobné velikosti, ale přesto to neděláme, tak proč taková vlna nevole zrovna kolem tohoto článku? scratch
Také se mi třeba nelíbí některá zvířata z některých chovek, ale jiná zase ano, bez ohledu na to co si myslím o chovateli. Něco je pochopitelně o vkusu, ale něco už jen o jakýchsi osobních konfliktech.
Škoda... No
Návrat nahoru Goto down
http://Dogoargentino-furiainfernalis.estranky.cz
Gabča

Gabča


Poeet p?íspivku : 282
Localisation : Praha
Registration date : 01. 09. 07

AD v časopisu Planeta zvířat Empty
PříspěvekPředmět: Re: AD v časopisu Planeta zvířat   AD v časopisu Planeta zvířat Icon_minitimeWed Mar 10, 2010 7:33 pm

Zdravím,
dle mého názoru nejde o zášť vůči nějaké CHS. Věřte, že bych byla velice ráda, kdyby se v časopise ukázal článek, který by prezentoval AD v celé jeho kráse, a bylo by mi jedno z jaké chovatelské stanice pocházejí fotografie k článku. Bohužel však v tomto případě nejsou v článku použity fotky standardních zvířat (myšleno např. světlé oko…). Tím pádem zkreslují pohled čtenářů na plemeno.
Návrat nahoru Goto down
http://www.dogoargentino-dobyvatel.cz
El doguero




Poeet p?íspivku : 55
Registration date : 04. 06. 09

AD v časopisu Planeta zvířat Empty
PříspěvekPředmět: Re: AD v časopisu Planeta zvířat   AD v časopisu Planeta zvířat Icon_minitimeWed Mar 10, 2010 9:03 pm

Pokud jste článek četla, a já věřím, že ano, pak jste si jistě všimla, že je zde použito fotek více zvířat. Ano, fena na titulce má světlé oko, ale přesto se nedomnívám, že právě toto zkresluje náhled laiků na plemeno. Další zvířata na fotkách mají oko tmavé.
A navíc ruku na srdce, kolik zvířat se světlejším okem potkáte na výstavě a kolik z nich nějaký titul má? To podle Vás nezkresluje pohled na plemeno u potenciálních zájemců, kteří se přijdou podívat.
Podle mne více než článek v Planetě zvířat. Do časopisu odbornějšího (z kynologického pohledu) by jistě byly vybrány fotky typičtějších jedinců, rozhodně tedy zvířat dospělých, zde se jedná o 9. měs. štěňata.
Návrat nahoru Goto down
http://Dogoargentino-furiainfernalis.estranky.cz
Sponsored content





AD v časopisu Planeta zvířat Empty
PříspěvekPředmět: Re: AD v časopisu Planeta zvířat   AD v časopisu Planeta zvířat Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
AD v časopisu Planeta zvířat
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
DOGO ARGENTINO PORTÁL :: PROBLÉMY S VÝCHOVOU-
Přejdi na: