DOGO ARGENTINO PORTÁL
DOGO ARGENTINO PORTÁL
DOGO ARGENTINO PORTÁL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
DOGO ARGENTINO PORTÁL

Pro milovníky plemene nejen argentinské dogy, ale i dalších psích plemen.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Problemy s vychovou

Goto down 
+3
bruno
Roman
Daniela
7 posters
AutorZpráva
Daniela

Daniela


Poeet p?íspivku : 9
Registration date : 30. 07. 08

Problemy s vychovou Empty
PříspěvekPředmět: Problemy s vychovou   Problemy s vychovou Icon_minitimeWed Jul 30, 2008 8:38 pm

Moc Vas zdravim!Mam 16 mesicniho psa-Denyho,Argent.doga.Pritel s nami bydli pul roku a Deny ho moc miluje.Behem 2mesicu ovsem na pritele vrcel,nebylo to moc prijemne.Jednou se i ohnal-proti obliceji pritele,chytl ho a ztlacil,vynadal.Deny se pote hrnul ke mne a klepal se.Vcera opet vrcel.Vzdy se to stava rano,jak ke mne skoci do postele a pritel se s nami louci.Bude se agrese zhorsovat,jak to resit?!Do budoucna i kvuli detem.Pritom nikdy nebyl zly,spise opak-bazlivy,podrazeny jinym psum,moc mily k lidem.Take se optam:od tri mesicu,co ho mam,jsme chodili,s Denym mezi pejsky a feny(nekteri psi mu,nesedli,pry je to normalni,jako u sympatie lidi)a na cvicak.Pres podzim a zimu jsme nechodili-nelibi se mu velika zima.Ted behem,cca 3mesicu,Denyho napadli,v mirne forme,tri psi.Ja jsem ho vzdy mela,zodpovedne,privolaneho k noze a ostatni neposlechli sveho pana.Stal a nesel do pranice.Kdyz to bylo po ctvrte-uz sel take proti psovi.Od te doby-psi-spatne.Feny v pohode.Na cvicak jsem z tohoto duvodu prestala chodit,jelikoz by sel po kezdem psovi.Asi to neni nejlepsi reseni,ale myslim,ze si pamatuje napadeni a bere utok,jako obranu.Dekuji za Vasi radu.S pozdravem,Daniela. A take se optam-mohli bychom,v tomto pripade,na soustredeni s Argentinou!?!?Kdyz nema rad psy.
Návrat nahoru Goto down
http://danulka.hk@seznam.cz
Roman
Admin
Admin
Roman


Poeet p?íspivku : 428
Age : 48
Localisation : Nové Strašecí
Registration date : 21. 11. 06

Problemy s vychovou Empty
PříspěvekPředmět: Re: Problemy s vychovou   Problemy s vychovou Icon_minitimeThu Jul 31, 2008 11:36 am

Daniela napsal:
Moc Vas zdravim!Mam 16 mesicniho psa-Denyho,Argent.doga.Pritel s nami bydli pul roku a Deny ho moc miluje.Behem 2mesicu ovsem na pritele vrcel,nebylo to moc prijemne.Jednou se i ohnal-proti obliceji pritele,chytl ho a ztlacil,vynadal.Deny se pote hrnul ke mne a klepal se.Vcera opet vrcel.Vzdy se to stava rano,jak ke mne skoci do postele a pritel se s nami louci.Bude se agrese zhorsovat,jak to resit?!Do budoucna i kvuli detem.Pritom nikdy nebyl zly,spise opak-bazlivy,podrazeny jinym psum,moc mily k lidem.Take se optam:od tri mesicu,co ho mam,jsme chodili,s Denym mezi pejsky a feny(nekteri psi mu,nesedli,pry je to normalni,jako u sympatie lidi)a na cvicak.Pres podzim a zimu jsme nechodili-nelibi se mu velika zima.Ted behem,cca 3mesicu,Denyho napadli,v mirne forme,tri psi.Ja jsem ho vzdy mela,zodpovedne,privolaneho k noze a ostatni neposlechli sveho pana.Stal a nesel do pranice.Kdyz to bylo po ctvrte-uz sel take proti psovi.Od te doby-psi-spatne.Feny v pohode.Na cvicak jsem z tohoto duvodu prestala chodit,jelikoz by sel po kezdem psovi.Asi to neni nejlepsi reseni,ale myslim,ze si pamatuje napadeni a bere utok,jako obranu.Dekuji za Vasi radu.S pozdravem,Daniela. A take se optam-mohli bychom,v tomto pripade,na soustredeni s Argentinou!?!?Kdyz nema rad psy.

Dobrý den, Váš pejsek se chová tak jak mu umožníte. Zřejmě dochází i velké spoustě chyb ve výchově. Je to patrné dle popisu situace kdy pes hledá útočiště ve vaší posteli. Myslím, že nemá jasně vymezenou pozici ve smečce. Nenechávejte psa lehat s vámi v posteli, tím ho pouze povyšujete na svou úroveň ve smečce. Nechávejte důsledně pejska lehat pouze na jeho pelíšek. Vaše postel je od této chvíle "TABU". Doporučuji psa zaměstnat aktivním tréninkem poslušnosti a nastavit pravidelný režim. Posílíte tím vaši autoritu, která momentálně není výrazná.
Nevím kam jste chodili na cvičák, ale měl by tam být člověk který vám s výchovou pomůže. Nicméně návštěvy kynologického cvičiště doporučuji a pokud jste u vás nebyla spokojena, tak určitě existuje spousta dalších.
Nechci malovat čerta na zeď, ale máte nejvyšší čas s tím něco dělat. Už včera bylo pozdě.
Nejsem překvapen, že dochází k projevům agresivity v tomto věku. Je daná dospíváním zvířete a do značné míry posilováním jeho role ve smečce nevhodnou výchovou. Ke spoustě chyb při výchově dochází hlavně nevědomky. Je možné, že vám pes nerozumí co po něm vlastně vyžadujete. Neházejte flintu do žita a vrhněte se do práce. Pes je zkrátka šelma a agresivita patří do jeho repertoáru. Je geneticky podmíněna a pouze záleží na majiteli zda ji udrží pod kontrolou.

Více info na Soustředění s argentinou 2008 20. - 24.8.2008.
ps. s tím, že nemá rád psy si nedělejte hlavu.

hezký den Zelenka sunny
Návrat nahoru Goto down
http://www.argentinskadoga.cz
bruno




Poeet p?íspivku : 1
Registration date : 03. 03. 10

Problemy s vychovou Empty
PříspěvekPředmět: Re: Problemy s vychovou   Problemy s vychovou Icon_minitimeWed Mar 03, 2010 10:06 pm

zdravim ta Roman,som tu novy a chcel by som ta poprosit o radu.Mam 9 tyzdnovu argentinu-psa.Ide o to,ze sa mi od isteho okamihu(odkedy mi ho kamarat trosku viac rozzuril)zda dost agresivny.Stale len hryzie,co by nebol problem ved stenata su uz take,ale zda sa mi to az moc.Hryzie hlavne ruky.Ked mu naznacim ze by to nemal robit,povel FUJ atd. tak to ani neberie na vedomie niekedy dokonca zavrci a pohryzie ma krpec jeden,pokial poriadne nezakricim alebo nezavrcim ja tak neprestane:-) Myslim,ze viem rozlisit kedy je to hra a kedy to s hrou nema nic spolocne.Trestat novinami ho nechcem,nechcem,aby sa ma pes bal,verim ze sa to da aj inak.Viem,ze som urobil chybu aj v tom,ze som mu dovolil spat na mojej posteli ,ale uz sa to zmenilo.Inac je to zlaty a strasne prespekulovany partak,ktory ma vzdy rozveseli.Mam este jednu vec.Ide o granule,mam pocit,ze ich zere malo,akoby by mu moc nesedeli,ale ak zaciti vônu z kuchyne ide sa zblaznit,ludsku stravu by zral jedna radost,ale to by mu nerobilo dobre.Dakujem ti vopred za odpoved.
Návrat nahoru Goto down
http://www.disclosureproject.org
Miskyn




Poeet p?íspivku : 108
Registration date : 24. 02. 09

Problemy s vychovou Empty
PříspěvekPředmět: Re: Problemy s vychovou   Problemy s vychovou Icon_minitimeWed Mar 03, 2010 11:13 pm

Určitě vám odpoví i někdo daleko více zkušený, ale u 9 týdnů starého štěněte se nedá mluvit o dominantním chování v pravém slova smyslu jiné to bude až mu bude 9 měsíců. Kouše prostě proto, že mu rostou zuby, to je jeden důvod a až mu vypadají tak mu porostou druhé a bude kousat o to víc. Je dobré v tuto dobu zasypat ho hračkami, aby kousal ale do něčeho jiného než do vás a hrát si s ním, ale raději více kvalitní aby nějakou část hračky nespolknul, počítejte s tím že bude mít tendence polykat všechno možné včetně kamínků různé velikosti, proto ho to chce v tuto dobu obzvlášť hlídat... bounce

Za další povel FUJ neumí protože ho ještě nezná, ale pro tento účel se moc nehodí já raději používám NE, je jasné, že pokud na něj zakřičíte tak přestane. Když kousal svoje vrstevníky tak taky vyjekli bolestí a přestal, takže já jsem mu pokud začal kousat do mě řekl Aúú a hned přestal. Pokud ne, tak další přirozená věc pro štěně pokud ho chcete pokárat tak není rozhodně použití novin, ale např. zlehka vytaháni za kůži za hlavou jako mu to v přírodě dělá fena nebo podržení v podřízené poloze, ale u štěněte bych volil první variantu a dále si ho chvíli nevšímat, aby toto pokárání mělo nějaký smysl. Ale v tomto věku bych trestal minimálně nebo vůbec aby jste štěně zbytečně nesrážel, aby se to v budoucnu neprojevilo jako bojácné nebo submisivní chování, to by nebylo dobré Exclamation

Co se týká krmení máte ho doma týden dva? Je dobré pokračovat v krmení stejným krmivem jako předchozí majitel jednak pro to že v tuto dobu je jeho imunitní systém oslabený, je to pro něj přirozenější a nehrozí zažívací potíže a průjmy, štěně je v tuto dobu trochu vystresované, samozřejmě jak které a stýská se mu. Navíc už nedostává mléko od feny takže je oslabený imunitní systém a pravděpodobně prodělalo už i první vakcinaci? Na druhé straně pokud chovatel krmil méně kvalitním (snad ne Suspect , ale stát se to může ) nebo nekvalitním krmivem, tak je lepší přejít na jinou značku třeba Proplan sám uvidíte co mu bude více sedět, pokud by mu dělal problém tak můžete zkusit i jiná krmiva ale rozhodně ty kvalitnější... study Rozhodně vás měl chovatel informovat případně dát "výbavu" do začátku jako bývá zvykem... confused

No a co se týká pes na gauči nebo v posteli, obecně platí názor výše popsaný, ale já s ním úplně nesouhlasím rozhodně vyvýšená pozice automaticky nezvyšuje postavení psa naopak pokud jste výcvikem schopen zabránit majetnickému a agresivnímu chování např. pohovky, tak potom to není nic špatného a spíše naopak pes se na těchto místech zdržuje rád proto, že se tam nejvíce koncentruje váš pach a pro něho je pocta že vám může být co nejblíže proto s radostí vyhledávají tato místa a vesele si zde pochrupujou, obzvlášť štěňata přes den když jste pryč, ale i v dospělosti... lol!
Návrat nahoru Goto down
El doguero




Poeet p?íspivku : 55
Registration date : 04. 06. 09

Problemy s vychovou Empty
PříspěvekPředmět: Re: Problemy s vychovou   Problemy s vychovou Icon_minitimeThu Mar 04, 2010 9:39 am

Prakticky vše důležité bylo řečeno já bych jen chtěla doplnit, že v 16. měsících není nc ztraceno, ale opravdu je třeba začít problém řešit okamžite. Jestliže ho nebudete řešit, nebo podceníte, za rok, dva už vy sama se psem určitě nic nezmůžete. Přestat navštěvovat cvičák, protože pes začal být agresivní vůči ostatním psům je to nehorší co můžete udělat. Právě na cvičáku lze nasimulovat spoustu "kritických" situací, na které jste tam vy i ostatní připraveni a můžete ihned reagovat. Ale domnívám se, že to vám měli říci na cvičáku. Pokud s tím mají problém, doporučuji jediné - pryč odtamtud, najděte si jiný, kde vám pomůžou.
Pokud pes vrčí na vašeho přítele, zkuste, aby veškerou péči o něj převzal právě on. Rozhodně to něřešte nějakým násilým ze strany přítele (dnes je to velice moderní), ale na druhou stranu musíte být důslední a to oba.
Co se týká gauče, mám podobný názor jako Miskyn, ale v tomto konkrétním případě, bych psa z postele také vystěhovala. Miminálně do doby než se zklidní.
Pokud začal váš pes útočit na ostatní psi po opakovaném napadení, máte před sebu obrovský kus práce a určitě nepočítejte s tím, že pes si bude s ostatními psi radostně hrát. Lze dosáhnout alespoň toho, že je nebude napadat a bude schopen se mezi nimi pohybovat pod dozorem. S naším psem jsem prošla něčím podobným. Ale ten byl maximálně dominantní už od malička. U psů, kteří jsou nejistí až bázliví je situace horší, ale cesta k nápravě existuje. Ideální by bylo, najít si nějakého zkušeného pejskaře ve vašem okolí, který by vám pomohl. Přeju hodně štěstí.
Co se týká 9. týdnů štěněte - co dodat? Mám pocit, že si problém trochu sám uměle vytváříte. Takhle malé štěně vrčící u žrádla není známkou budoucích problémů. Řešte to až pokud vrčení nebude ustávat. Teď bych to řešila spíš častějším krmením z ruky atd.
Chcete-li změnit granule, měňte je postupně, nejdřív postupným přimícháváním do součastných, až se dostanete jen na ty nové. Každopádně předpokládám, že argentinu krmíte kvalitními granulemi. Já s Proplanem moc dobré zkušenosti nemám, psi v zátěži po něm byli stále hladoví, vřele ale doporučuji Royal canin. Ale každý pes je jiný, musíte vyzkoušet co bude sedět tomu vašemu.
Návrat nahoru Goto down
http://Dogoargentino-furiainfernalis.estranky.cz
Miskyn




Poeet p?íspivku : 108
Registration date : 24. 02. 09

Problemy s vychovou Empty
PříspěvekPředmět: Re: Problemy s vychovou   Problemy s vychovou Icon_minitimeThu Mar 04, 2010 10:21 am

Zdravím El doguero, tento příspěvek byl vložený do stařší konverzace, myslím že slečna se zůčastnila soustředění s AD které v r. 2008 pořádal admin. Roman, tak jsem první část bral jako vyřízenou, ale určitě je dobré co jste doplnila i pro budoucí tazatele bounce Já mám s Proplankou dobré zkušenosti, i když jsem krmnou dávku zvýšil, prostě podle toho kolik sežere, protože je hyperaktivní, neměli jsme problém s obezitou a myslím si, že obzvlášť v růstové době psa do zhruba toho 1 roku je potřeba do psa dostat toho co nejvíce. Náš pes byl a je taky stále silně dominantní, myslím si že je to charakteriskické u AD obzvlášť u psů. Já osobně souhlasím s vámi, prostě je to štěně, takže se chová jako všechny štěňata, ale je dobré podchytit výchovu hned ze začátku ale v této době by to mělo být především hrou... Basketball
Návrat nahoru Goto down
El doguero




Poeet p?íspivku : 55
Registration date : 04. 06. 09

Problemy s vychovou Empty
PříspěvekPředmět: Re: Problemy s vychovou   Problemy s vychovou Icon_minitimeThu Mar 04, 2010 12:32 pm

Teď jsem se podívala na datum, omlouvám se, příště zkouknu data u všech příspěvků Rolling Eyes Snad se podařilo slečně a pejskovi pomoci a vše je ok.
Je jasné, že každému psu sedí jiný typ krmení a jiné granule. Proplan jsme vyzkoušeli normální pro psy v běžné zátěži a zátěžovku. Z našich psů sedí jen velšteriérovi. I starý ovčák, který je prakticky bez zátěže (užívá si na zahradě zasloužený důchod) musel dostávat alespoň zátěžovku. Argentinám, pokud byly v zátěži, tyto granule neseděly, byly dost hubené a jakoby nedožrané, přestože dostávaly téměř dvojnásobek dávky. To jsme s Royalkou nezažili, tou většinou krmíme min. do roka a jsme s ní spokojení i při dodržení dávek dle výrobce.
Mimochodem možná by se spousta lidí divila kolik psovodů v ozbrojených složkách nadává na Eukanubu. Ale to jen mimochodem, že ne vždy kvalitní a drahá značka musí nutně sedět cílové skupině psů (některých psů). Osobně nedám dopustit na maso alien
Myslím si, že vrčení štěněte u krmení nemá až tolik společného s dominancí psa. Argentinci určitě mají sklony k dominanci, to sem nemusím psát. Náš pes si téměř celý první měsíc zvykal na mého přítele (psovi bylo půl roku a pořizovali jsme si ho společně). Jeho "útoky" byly myšleny naprosto vážně, samozřejmě vzhledem k věku. Ale po čase se vše srovnalo hlavně díky trpělivosti a důslednosti přítele a bez otáčení psa na záda a řvaní mu do obličeje, jak je teď u některých lidí tak nějak "in". Dnes ho miluje. Nikdy však na něj nezavrčel u žrádla...
Naproti tomu znám rtw, který v necelých 3.měsících řádil u žrádla jak drak (jeho sestra také), a že by z nich vyrostli dominantní psi se říci nedá. Rotvík se jako štěně zakusoval celé rodině do kalhot a za obecného veselí byl takto vláčen domem No Dnes, když na něj houknou, pes stáhne ocas a zdrhne, ale na veterinu si sebou musí vozit ještě alespoň jednoho chlapa, aby ho zvládli.
Nevím jaké máte zkušenosti se svým dominantním psem na veterině, ale domnívám sem, že asi podobné. Já svého psa zvládnu sama a stačí jen košík, max. si na něj trochu houknu, při ošetření, ale žádný hysterický záchvat se nekoná, i kdyby mu nohu řezali. Laughing
Návrat nahoru Goto down
http://Dogoargentino-furiainfernalis.estranky.cz
Miskyn




Poeet p?íspivku : 108
Registration date : 24. 02. 09

Problemy s vychovou Empty
PříspěvekPředmět: Re: Problemy s vychovou   Problemy s vychovou Icon_minitimeFri Mar 05, 2010 8:42 am

Neberte to prosím jako výtku, já jsem si toho také všimnul až při druhém čtení, když jsem chtěl na článek reagovat.... S veterinářem vycházíme dobře a psa vpohodě zvládám je méně vystresovaný než ostatní, skoro to na sobě nedává znát, přotože ze začátku jsme za ním jezdili velice často, tak už si na to zvyknul. Tyto přoblémy, o kterých píšete si dělají majitelé sami, chce to psa zvládat už od malička. Také už jsem viděl že čtyři drželi filu... ale jak říkám tím si majitel celou situaci ještě zhoršuje... Nejdříve přijedou ve dvou pak ve čtyřech a nakonec v šesti?? Samozřejmě, že se celá situace postupem času zhoršuje... Embarassed
Návrat nahoru Goto down
El doguero




Poeet p?íspivku : 55
Registration date : 04. 06. 09

Problemy s vychovou Empty
PříspěvekPředmět: Re: Problemy s vychovou   Problemy s vychovou Icon_minitimeFri Mar 05, 2010 11:01 am

Ne, ne vůbec to neberu jako výtku drunken já si toho opravdu nevšimla, to je můj problém, naopak děkuji za upozornění, budu se snažit dávat si na to pozor. bounce
S tou veterinou máte pravdu, před časem jsme tomu rotvíkovi odebírali krev na nějaké vyšetření u nich doma. Už od začátku k tomu přistupovali, jakože bude problém - dvě vodítka, košík, tvrdý rohlík na oblbnutí, páníček, panička, jehlu a stříkačku schovat, desinfekci do igeliťáku ...
Nakonec jsme psa odebrali úplně v pohodě, protože jsme se domluvili, že ho přestanou škrtit, cpát mu rohlík do huby a hlavně na něj mluvit. Stačilo jedno cuknutí vodítkem, jeden člověk držel nohu, já v klidu a co nejrychleji odebrala. Hotovo ve finále ani ne za minutu, pes jedinkrát nezavřčel a po nikom nevyjel. Ale v ordinaci je to fakt síla.
Naše stafordka chodí na veterinu "za odměnu", nevím proč, moc se jí u veterináře líbí, stará argentina si mrskala ocasem, když jí píchali ATB a doktora pak ještě oblízla. bom
Prostě jak píšete je to jen o přístupu majitele a zbytečném stresování psa už dopředu.
Návrat nahoru Goto down
http://Dogoargentino-furiainfernalis.estranky.cz
Miskyn




Poeet p?íspivku : 108
Registration date : 24. 02. 09

Problemy s vychovou Empty
PříspěvekPředmět: Re: Problemy s vychovou   Problemy s vychovou Icon_minitimeFri Mar 05, 2010 3:52 pm

Je to tak často je majitel více vystresovaný než pes a samozřejmě se to na psa přenáší. Pokud pes vidí, že to máte pod kontrolou tak je daleko klidnější ale samozřejmě záleží také na povaze a na předchozích zkušenostech u veterináře Razz
Návrat nahoru Goto down
Roman
Admin
Admin
Roman


Poeet p?íspivku : 428
Age : 48
Localisation : Nové Strašecí
Registration date : 21. 11. 06

Problemy s vychovou Empty
PříspěvekPředmět: Re: Problemy s vychovou   Problemy s vychovou Icon_minitimeTue Mar 09, 2010 7:05 pm

Miskyn napsal:
Určitě vám odpoví i někdo daleko více zkušený, ale u 9 týdnů starého štěněte se nedá mluvit o dominantním chování v pravém slova smyslu jiné to bude až mu bude 9 měsíců. Kouše prostě proto, že mu rostou zuby, to je jeden důvod a až mu vypadají tak mu porostou druhé a bude kousat o to víc. Je dobré v tuto dobu zasypat ho hračkami, aby kousal ale do něčeho jiného než do vás a hrát si s ním, ale raději více kvalitní aby nějakou část hračky nespolknul, počítejte s tím že bude mít tendence polykat všechno možné včetně kamínků různé velikosti, proto ho to chce v tuto dobu obzvlášť hlídat... bounce

Za další povel FUJ neumí protože ho ještě nezná, ale pro tento účel se moc nehodí já raději používám NE, je jasné, že pokud na něj zakřičíte tak přestane. Když kousal svoje vrstevníky tak taky vyjekli bolestí a přestal, takže já jsem mu pokud začal kousat do mě řekl Aúú a hned přestal. Pokud ne, tak další přirozená věc pro štěně pokud ho chcete pokárat tak není rozhodně použití novin, ale např. zlehka vytaháni za kůži za hlavou jako mu to v přírodě dělá fena nebo podržení v podřízené poloze, ale u štěněte bych volil první variantu a dále si ho chvíli nevšímat, aby toto pokárání mělo nějaký smysl. Ale v tomto věku bych trestal minimálně nebo vůbec aby jste štěně zbytečně nesrážel, aby se to v budoucnu neprojevilo jako bojácné nebo submisivní chování, to by nebylo dobré Exclamation

Co se týká krmení máte ho doma týden dva? Je dobré pokračovat v krmení stejným krmivem jako předchozí majitel jednak pro to že v tuto dobu je jeho imunitní systém oslabený, je to pro něj přirozenější a nehrozí zažívací potíže a průjmy, štěně je v tuto dobu trochu vystresované, samozřejmě jak které a stýská se mu. Navíc už nedostává mléko od feny takže je oslabený imunitní systém a pravděpodobně prodělalo už i první vakcinaci? Na druhé straně pokud chovatel krmil méně kvalitním (snad ne Suspect , ale stát se to může ) nebo nekvalitním krmivem, tak je lepší přejít na jinou značku třeba Proplan sám uvidíte co mu bude více sedět, pokud by mu dělal problém tak můžete zkusit i jiná krmiva ale rozhodně ty kvalitnější... study Rozhodně vás měl chovatel informovat případně dát "výbavu" do začátku jako bývá zvykem... confused

No a co se týká pes na gauči nebo v posteli, obecně platí názor výše popsaný, ale já s ním úplně nesouhlasím rozhodně vyvýšená pozice automaticky nezvyšuje postavení psa naopak pokud jste výcvikem schopen zabránit majetnickému a agresivnímu chování např. pohovky, tak potom to není nic špatného a spíše naopak pes se na těchto místech zdržuje rád proto, že se tam nejvíce koncentruje váš pach a pro něho je pocta že vám může být co nejblíže proto s radostí vyhledávají tato místa a vesele si zde pochrupujou, obzvlášť štěňata přes den když jste pryč, ale i v dospělosti... lol!

Ahoj, nebudu nijak rozebírat tvou reakci. Jen k vysvětlení polohy na gauči a nebo křesle (vámi popisované jako vyvýšená): důvody proč psovi neumožnit obývat tento prostor vůbec nesouvisí s nadmořskou výškou. Jde zkrátka o to, že "alfa" jedinec získává nej místo k ležení, nej potravu, nej fenu a další benefity.... tím že mu neumožňuji válet se mi na místě (promiňte mi ten výraz) si zejména začínající chovatel ušetří spoustu starostí do budoucna. Není jednoduché vysvětlit problémové chování na několika řádkách ale je důležité na pár řádkách sdělit co hlavně nedělat. Protože vysvětlovat všechny možné souvislosti proč a z jakého důvodu by zabralo poměrně mnoho času a energie. navíc stejně není možné psa (spíše majitele) instruovat textem. Od toho by měl navštívit odborníka a situaci podrobně rozebrat. Ten potom navrhne postup a režim jakým směrem se ubírat dále.

Hezký den. Roman
Návrat nahoru Goto down
http://www.argentinskadoga.cz
Miskyn




Poeet p?íspivku : 108
Registration date : 24. 02. 09

Problemy s vychovou Empty
PříspěvekPředmět: Re: Problemy s vychovou   Problemy s vychovou Icon_minitimeTue Mar 09, 2010 7:53 pm

Dneska hodně odborníků, ale vím že vy ne a pohlížíte na celou věc jinak a věděl jsem to už když jsem příspěvek vkládal, to považuje nebo mi to tak alespoň připadá za problém související s "nadmořskou výškou" použiju-li váš termín. A první co udělají zakáží psovi všechna vyvýšená místa nebo celé obytné místnosti atd. A naruší již tak chatrné vztahy ve smečce. Ale souhlasím s vámi, jak jste to upřesnil, že vy jste ten kdo určuje co pes smí a nesmí jako správný vůdce a je na vás pokud mu to dovolíte nebo ne. Nechtěl jsem začátečníkovi motat hlavu s tím co je to vůdce smečky neboli alfa jedinec...

Samozřejmě jednodušší je to zakázat, ale klidně to můžete psovi i dovolit, potom s ním samozřejmě můžete mít v budoucnu nějaké problémy, které dál rozepisovat nebudu ale zase z pozice vůdce je můžete s klidem řešit a regulovat. Pokud budete chovat psa venku v kotci tak vám zase odpadne spousta problémů které musíte řešit když máte psa v bytě. Mimojiné dneska více než 90% problémů mají lidé se psy právě proto, že je chovají v bytě a berou je jako lidi ne jako psovité šelmy. Nechápou že pes funguje na principu smečky, jeho pozice ve smečce a alfa jedinci. Pokud chováte psa venku a ne doma připravíte se tak o některé starosti ale i radosti které to samozřejmě přináší.

Chápu, že začátečníkovi je jednodušší a někdy i lepší říci že pes na křeslo nesmí, není nic horšího než když si pes tvrdě chrání křeslo s tím že je jen jeho, já jsem chtěl pouze upřesnit to že pokud to máte pevně v rukou tak i může, a není to žádný velký prohřešek jak se to často popisuje, to svému psovi povolit.

PS:
Svým příspěvkem jsem ale nechtěl někoho urazit a myslím, že ani ne El doguero, a rozhodně vůbec ne začátečníky a ani odborníky jako je Roman, ale máte pravdu, že tohle se asi ve fóru vysvětlit nedá. Ale pokusil jsem se o to. Samozřejmě jednodušší by bylo napsat ať kontaktuje nějakého odborníka, pokud možno se zkušenostmi s AD.


Naposledy upravil Miskyn dne Tue Mar 09, 2010 9:01 pm, celkově upraveno 3 krát
Návrat nahoru Goto down
Nelli

Nelli


Poeet p?íspivku : 327
Localisation : Hamry nad Sázavou
Registration date : 25. 11. 06

Problemy s vychovou Empty
PříspěvekPředmět: Re: Problemy s vychovou   Problemy s vychovou Icon_minitimeTue Mar 09, 2010 8:10 pm

Dobrý den, já myslím, že to co tady napsal Roman, tak je jasné a srozumitelné.Myslím hlavně to, že takové problémy nelze řešit tady na foru, ale je zapotřebí navštívit odborníka. Mám dojem, že "el doguero" a "myskin "se tu rozvyprávěli natolik, že ti začátečníci z toho nemají NIC. Když jste zkušení, tak nepomůže tady "pomlouvat" ty nezkušené, jak oni to nezvládají a jak by to mělo být, ale jim konkrétně dát radu, ale ne textem, jak už tu bylo řečeno....Oni za to nemůžou, že tomu nerozumí tak dobře jao VY a proto se třeba taky ptají.. flower
Návrat nahoru Goto down
http://www.dogoargentino-charismatic.com
Effka

Effka


Poeet p?íspivku : 394
Localisation : Bratislava, Slovensko
Registration date : 28. 11. 06

Problemy s vychovou Empty
PříspěvekPředmět: Re: Problemy s vychovou   Problemy s vychovou Icon_minitimeTue Mar 09, 2010 8:59 pm

Tak, tak, stotoznujem sa s Romanom a Nelli.
Nechodim sice uz na toto forum az tak casto ako kedysi, ale naozaj je to tu cele asi iba uz o dvoch ludoch...
Myslim, ze je nas tu viac, ktori uz mame ake take skusenosti s vycvikom, ci chovom AD, napr. Roman, Karolina, Hanka, Nelli, Gabi, ale aj ja...
A viaceri z nas mame so svojimi psami urobene aj skusky.
Ale pri vsetkej skromnosti, nedovolila by som si tu takto mudrovat, a to sa AD sa venujem od roku 1996.
Myslim si, ze aj ohladne vycviku sa este stale mam co ucit. A nielen ja.
S pozdravom,
Eva.
Návrat nahoru Goto down
http://www.escorpiones.sk
Roman
Admin
Admin
Roman


Poeet p?íspivku : 428
Age : 48
Localisation : Nové Strašecí
Registration date : 21. 11. 06

Problemy s vychovou Empty
PříspěvekPředmět: Re: Problemy s vychovou   Problemy s vychovou Icon_minitimeTue Mar 09, 2010 9:48 pm

Miskyn napsal:
Dneska hodně odborníků, ale vím že vy ne a pohlížíte na celou věc jinak a věděl jsem to už když jsem příspěvek vkládal, to považuje nebo mi to tak alespoň připadá za problém související s "nadmořskou výškou" použiju-li váš termín. A první co udělají zakáží psovi všechna vyvýšená místa nebo celé obytné místnosti atd. A naruší již tak chatrné vztahy ve smečce. Ale souhlasím s vámi, jak jste to upřesnil, že vy jste ten kdo určuje co pes smí a nesmí jako správný vůdce a je na vás pokud mu to dovolíte nebo ne. Nechtěl jsem začátečníkovi motat hlavu s tím co je to vůdce smečky neboli alfa jedinec...

Samozřejmě jednodušší je to zakázat, ale klidně to můžete psovi i dovolit, potom s ním samozřejmě můžete mít v budoucnu nějaké problémy, které dál rozepisovat nebudu ale zase z pozice vůdce je můžete s klidem řešit a regulovat. Pokud budete chovat psa venku v kotci tak vám zase odpadne spousta problémů které musíte řešit když máte psa v bytě. Mimojiné dneska více než 90% problémů mají lidé se psy právě proto, že je chovají v bytě a berou je jako lidi ne jako psovité šelmy. Nechápou že pes funguje na principu smečky, jeho pozice ve smečce a alfa jedinci. Pokud chováte psa venku a ne doma připravíte se tak o některé starosti ale i radosti které to samozřejmě přináší.

Chápu, že začátečníkovi je jednodušší a někdy i lepší říci že pes na křeslo nesmí, není nic horšího než když si pes tvrdě chrání křeslo s tím že je jen jeho, já jsem chtěl pouze upřesnit to že pokud to máte pevně v rukou tak i může, a není to žádný velký prohřešek jak se to často popisuje, to svému psovi povolit.

PS:
Svým příspěvkem jsem ale nechtěl někoho urazit a myslím, že ani ne El doguero, a rozhodně vůbec ne začátečníky a ani odborníky jako je Roman, ale máte pravdu, že tohle se asi ve fóru vysvětlit nedá. Ale pokusil jsem se o to. Samozřejmě jednodušší by bylo napsat ať kontaktuje nějakého odborníka, pokud možno se zkušenostmi s AD.

Já se neurazil. Jen mám rád jasno a koneckonců nárok na obhajobu vlastního názoru má také každý. Vztahy ve smečce jsou natolik složitá záležitost, že zde opravdu ani formou emailu, či jinou podobnou řešit nejdou. Jen bych chtěl ještě dodat, že existují i jiné formy (terapie) budování vztahu mezi psy a jejich majitely. Např. jednou z nich je "kontaktní ležení" , nebo metoda omezování hybnosti psů...aj. Avšak jejich aplikace do smečky a prostředí je vždy individuální.

S pozdravem Roman.
Návrat nahoru Goto down
http://www.argentinskadoga.cz
Miskyn




Poeet p?íspivku : 108
Registration date : 24. 02. 09

Problemy s vychovou Empty
PříspěvekPředmět: Re: Problemy s vychovou   Problemy s vychovou Icon_minitimeTue Mar 09, 2010 10:33 pm

Ono existuje velké množství variant a v určitých situacích se dají hodnotit kladně a jindy zase záporně, ale jsem rád, že jste se neurazil, také to nebylo mířeno jako útok proti vám. Možná byla chyba, že jsem na článek reagoval, ale jak jsem psal čekal jsem, že se ozve někdo zkušenější, ale nikdo neodpovídal, tak jsem se rozhodnul napsat to co nejjednodušší formou pro porozumění. Možná, že v některých odpovědích to působí tvrdě, ale nechápu jednu věc jak může někdo doporučovat trestat psa novinami...?

Setkal jsem se s tím už i v odborné literatuře, už nevím kde a jinými blbostmi nebo že máte píchat psa do zadku vidličkou na naučení sedni... , takhle si psa tak akorád někdo zkazí, pokud takové rady bude poslouchat... Stačí až s ním začne dělat obranu a někdo vezme noviny do ruličky a pes bude včudu...

Už dříve mě pár lidí žádalo o pomoc, tak jsem jim jako první dal odkaz právě na Romana, Luboše nebo V. Dostála aj. případně na odbornou literaturu ale když mi řekli, že je každý posílá od čerta k ďáblu, tak sem se jim snažil odpovědět sám ne proto, že bych si myslel že jsem vševěd a že už se víc nemohu naučit, mimochodem učit se budu asi do konce života, vždycky mě něco překvapí, ale že jsem to považoval za slušné, do té doby si o mě asi mysleli že jsem pitomec nebo snob... Question Ale některé věci se prostě nedají vysvětlit textem a člověk si to prostě musí zažít, přesně jak píše Roman.
Návrat nahoru Goto down
Nelli

Nelli


Poeet p?íspivku : 327
Localisation : Hamry nad Sázavou
Registration date : 25. 11. 06

Problemy s vychovou Empty
PříspěvekPředmět: Re: Problemy s vychovou   Problemy s vychovou Icon_minitimeTue Mar 09, 2010 10:51 pm

Mohu? - Až Vám budou psát o rady víc a víc a Vy odepisovat a oni pak ani nepoděkují atd., je toho víc, tak je možná taky začnete posílat k čertu-hehe
Návrat nahoru Goto down
http://www.dogoargentino-charismatic.com
Roman
Admin
Admin
Roman


Poeet p?íspivku : 428
Age : 48
Localisation : Nové Strašecí
Registration date : 21. 11. 06

Problemy s vychovou Empty
PříspěvekPředmět: Re: Problemy s vychovou   Problemy s vychovou Icon_minitimeTue Mar 09, 2010 11:08 pm

Miskyn napsal:
Ono existuje velké množství variant a v určitých situacích se dají hodnotit kladně a jindy zase záporně, ale jsem rád, že jste se neurazil, také to nebylo mířeno jako útok proti vám. Možná byla chyba, že jsem na článek reagoval, ale jak jsem psal čekal jsem, že se ozve někdo zkušenější, ale nikdo neodpovídal, tak jsem se rozhodnul napsat to co nejjednodušší formou pro porozumění. Možná, že v některých odpovědích to působí tvrdě, ale nechápu jednu věc jak může někdo doporučovat trestat psa novinami...?

Setkal jsem se s tím už i v odborné literatuře, už nevím kde a jinými blbostmi nebo že máte píchat psa do zadku vidličkou na naučení sedni... , takhle si psa tak akorád někdo zkazí, pokud takové rady bude poslouchat... Stačí až s ním začne dělat obranu a někdo vezme noviny do ruličky a pes bude včudu...

Už dříve mě pár lidí žádalo o pomoc, tak jsem jim jako první dal odkaz právě na Romana, Luboše nebo V. Dostála aj. případně na odbornou literaturu ale když mi řekli, že je každý posílá od čerta k ďáblu, tak sem se jim snažil odpovědět sám ne proto, že bych si myslel že jsem vševěd a že už se víc nemohu naučit, mimochodem učit se budu asi do konce života, vždycky mě něco překvapí, ale že jsem to považoval za slušné, do té doby si o mě asi mysleli že jsem pitomec nebo snob... Question Ale některé věci se prostě nedají vysvětlit textem a člověk si to prostě musí zažít, přesně jak píše Roman.

Rád pomohu každému radou či jinak s jeho pejskem. Nicméně nelze odepisovat a odepisovat. Nechci aby to znělo namyšleně, ale jsem dost zaměstnaný člověk. Není problém se se mnou zkontaktovat a každý má možnost osobního setkání, nebo vyhledat jiného zkušeného výcvikáře, kynologa (řikejme si tomu jak každý uzná za vhodné). Já se učím stále a proto jezdím a jezdím a poslouchám a přemýšlím o tom co vidím. Utvářím si vlastní názor. Proto pokud někdo potřebuje pomoc, není zde problém ve zkratce načrtnout řešení, ale podrobnosti se ladí na míru a na místě. Kontakt na mě není problém sehnat. Ale je to jak popisuje Nelli. Dva roky jsem nedělal skoro nic jiného než že jsem odepisoval na dotazy. Někdy dva i tři dotazy denně. A výsledek...? Mizivé procento tazatelů poděkuje za odpověď. Sad

ps. to, že ihned neodpovím na nějaké téma na tomto webu opravdu není v mých silách.

Roman afro
Návrat nahoru Goto down
http://www.argentinskadoga.cz
Miskyn




Poeet p?íspivku : 108
Registration date : 24. 02. 09

Problemy s vychovou Empty
PříspěvekPředmět: Re: Problemy s vychovou   Problemy s vychovou Icon_minitimeTue Mar 09, 2010 11:30 pm

Já za to samozřejmě nikoho neodsuzuju, to bych si ani nedovolil a vůbec něco takového mi ani nepřísluší. To že někdo poskytuje své rady a doporučení a bezplatně je pouze a čistě jeho dobrá vůle. Spíš naopak je to čistě na vás pokud se někomu rozhodnete odpovědět nebo ne. Já hodně čerpám i informací z archivu i z několik let strarých zpráv a z různých webů a literatury než si vůbec dovolím někoho oslovit, když daný problém nenajdu jinde... bounce Spousta lidí bohužel nedělá ani toto minimum, nebo se ani nesnaží nastudovat minimální gramotnost k dané problematice a myslí si, že problém za ně vyřeší někdo jiný, někdo v dané věci více zkušený. A poděkování se od nich člověk také nedočká, případně při osobním kontaktování se už navždy odmlčí Sleep Ale také pokud je to v mé moci, tak rád pomůžu případně poradím, ale rozhodně také ne každému, snad to není z mé strany snobství Question A popravdě pokud mě někdo kontaktuje s nějakým opravdu složitým problémem, tak ho vždy odkážu a odborníky v dané oblasti případně na někoho kdo je schopen poradit mu dál... Ale většina těchto lidí nestojí o profesionální poradenský servis za který by museli platit, nebo mi to tak alespoň přijde..., takže pokud dám kontakt na kvalitního kynologa, tak stejně více jak v 90% jeho služby nevyužijí a zpravidla jej vůbec nekontaktují.
Návrat nahoru Goto down
El doguero




Poeet p?íspivku : 55
Registration date : 04. 06. 09

Problemy s vychovou Empty
PříspěvekPředmět: Re: Problemy s vychovou   Problemy s vychovou Icon_minitimeWed Mar 10, 2010 11:42 am

A opět kritika, nezlobte se, ale nikdo nemá patent na rozum. Ani já ani nikdo jiný pochopitelně. Zkušenosti každého mohou být nesmírně cenné jsou-li vyřčeny rozumně a padnou-li na úrodnou půdu. Věty o tom, že lidi ani nepoděkují - bezpochyby, také jsem se setkala s mnoha takovými.
Konkrétní případy, o kterých jsem psala se bohužel netýkaly začátečníků, ale naopak lidí, kteří dělají pejskařinu již mnoho let, někteří začali i dřív než v roce 1996, bez urážky. Proto to rozčarování nad jejich počínáním, prostě si mxslím, že zkušený pejskař by měl v první řadě zvládat svého psa, toť vše. Jinak jsem netušila, že portál je jen pro vyvolené...
Pokud jsem se něčím někoho zde dotkla, pak to nebyl můj úmysl, ale zřejmě jen špatně pochopená myšlenka. A rozhodně souhlasím s tím, že na žádném fóru se žádný problém nevyřeší, psaní rad do nekonečna je spíš na zblbnutí. Osobní kontakt nic nenahradí.
Každý se učí celý život, to jestli chovám, cvičím atd. psy tak či tak dlouho nikdy nemůže zaručit, že má rada bude správná konkrétnímu případu, nebo, že bude správně interpretována. Jednou jsem také dala jednoduchou radu, na dotaz co mám dělat, když na mě pes vrčí u žrádla. Odpověděla jsem nenech ho to dělat, bohužel pes se při prvním krmení válel na zádech a byl seřván ala Desenský... bez komentáře.
I lidé, kteří již roky jezdí po výběrových závodech a mistrácích si nechávají radit a světe div se občas i od těch "méně zkušených". On totiž někdy i začínající kynolog může mít správný názor a dobrý nápad. Stačí jen zajet třeba na MČR a chvíli se rozhlížet a poslouchat, kromě nezbytné kritiky soupěřů, lze zaslechnoput i zcela jiné rozhovory.
Návrat nahoru Goto down
http://Dogoargentino-furiainfernalis.estranky.cz
Sponsored content





Problemy s vychovou Empty
PříspěvekPředmět: Re: Problemy s vychovou   Problemy s vychovou Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Problemy s vychovou
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Rozhodcovia pre Dogo argentino

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
DOGO ARGENTINO PORTÁL :: PROBLÉMY S VÝCHOVOU-
Přejdi na: