DOGO ARGENTINO PORTÁL
DOGO ARGENTINO PORTÁL
DOGO ARGENTINO PORTÁL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
DOGO ARGENTINO PORTÁL

Pro milovníky plemene nejen argentinské dogy, ale i dalších psích plemen.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 pes umirajici pred ocima

Goto down 
4 posters
AutorZpráva
Gabča

Gabča


Poeet p?íspivku : 282
Localisation : Praha
Registration date : 01. 09. 07

pes umirajici pred ocima Empty
PříspěvekPředmět: pes umirajici pred ocima   pes umirajici pred ocima Icon_minitimeWed Aug 06, 2008 9:19 pm

Návrat nahoru Goto down
http://www.dogoargentino-dobyvatel.cz
Temnota

Temnota


Poeet p?íspivku : 114
Localisation : Opava
Registration date : 06. 09. 07

pes umirajici pred ocima Empty
PříspěvekPředmět: Re: pes umirajici pred ocima   pes umirajici pred ocima Icon_minitimeWed Aug 06, 2008 9:50 pm

Možná to bude znít divně, ale mě to nikterak zvrhle nepřijde. Spíš naopak.
Návrat nahoru Goto down
Roman
Admin
Admin
Roman


Poeet p?íspivku : 428
Age : 48
Localisation : Nové Strašecí
Registration date : 21. 11. 06

pes umirajici pred ocima Empty
PříspěvekPředmět: nesouhlas   pes umirajici pred ocima Icon_minitimeThu Aug 07, 2008 12:26 am

Opravdu to zní divně. jde o starší zprávu a mé stanovisko?: radši bych ho utratil než ho nechat utrápit před očima ostatních lidí. A vysvětlení: on by stejně "chcípnul" tak jako tak: nedivme se, že nejen dnešní mládeži přijde normální utrápit živého tvora...

mj. co za krk připoutat onoho umělce do hořkého konce? jen z čistě uměleckého hlediska...
... a to se hodně krotím
Návrat nahoru Goto down
http://www.argentinskadoga.cz
Temnota

Temnota


Poeet p?íspivku : 114
Localisation : Opava
Registration date : 06. 09. 07

pes umirajici pred ocima Empty
PříspěvekPředmět: Re: pes umirajici pred ocima   pes umirajici pred ocima Icon_minitimeThu Aug 07, 2008 1:37 am

Názor neměním, vysvětlení je prosté: okolo sebe vidím dost věcí podobného rázu, ne-li horšího a děje se něco? nic, jen když se objeví extrém hned je oheň na střeše (a že to je extrém, taky bych ho pověsil, né že ne).
Jenže vyřeší se něco? nic. Kdo po shlédnutí krutých videií z prsečích farem přestal jíst maso(já ho jím pořád), kdo když viděl z čeho se skládají granule, co vnich je za svinstvo, jak se vyrábí, kolik psů umírá v testovacích laboratoří na psí krmiva přestal dávat psovi granule?
Jestli to můžou dělat beztrestně tyhle společnosti (a ještě na tom dokáží vydělat), proč by to nemohl dělat dotyčný "umělec"?
Obě strany dělají to samé, jen jedna strana to dělá tajně(video je tu někde na portále) a druhá veřejně, šokovou terapií aspoň probere lidi, kteří jsou už tak zmasírováni a otupění televizními maskry na zvířatech.
Návrat nahoru Goto down
Gabča

Gabča


Poeet p?íspivku : 282
Localisation : Praha
Registration date : 01. 09. 07

pes umirajici pred ocima Empty
PříspěvekPředmět: Re: pes umirajici pred ocima   pes umirajici pred ocima Icon_minitimeThu Aug 07, 2008 10:08 am

Stejně argumentoval i mladík, který utýral k smrti kočku. Řekl, že je to přece jen toulavá kočka! Evil or Very Mad
Rozhodně bych byla pro bezbolestné uspání toulavého psa a ne odsouzení k smrti na řetězu....je to zvrhlé a zvrácené. No


Ono je hrozně jednoduché říct, že s tím člověk nemůže nic dělat a žít si v nevědomosti život mrtvého brouka. Možná je to i pro ČR vzhledem k historii přirozené a hrozně jednoduché, ale rozhodně to není správné.
Návrat nahoru Goto down
http://www.dogoargentino-dobyvatel.cz
Temnota

Temnota


Poeet p?íspivku : 114
Localisation : Opava
Registration date : 06. 09. 07

pes umirajici pred ocima Empty
PříspěvekPředmět: Re: pes umirajici pred ocima   pes umirajici pred ocima Icon_minitimeThu Aug 07, 2008 3:50 pm

Myslím, že příklad mladíka který utýral kočku a pak se odvolával na to že byla toulavá není to pravé, tohle jsem tím nemyslel.

Narážel jsem na to, že někteří by sice tomu "umělci" udělali totéž, ale sami mají zavřené oči nad praktikami výrobců granulí, kde psi umírají stejným, ne-li horším způsobem.
Sám občas granule koupím, takže fanatický odpůrce nejsem, ale přece jen je tento úkaz zajímavý.

PS: nezlobte se, ale tohle mě prostě vytáčí.
Návrat nahoru Goto down
Gabča

Gabča


Poeet p?íspivku : 282
Localisation : Praha
Registration date : 01. 09. 07

pes umirajici pred ocima Empty
PříspěvekPředmět: Re: pes umirajici pred ocima   pes umirajici pred ocima Icon_minitimeThu Aug 07, 2008 5:59 pm

Osobně nejsem zastánce trestů: „oko za oko, zub za zub“. Neschvaluji však jakoukoliv formu cíleného týrání a trýznění zvířat. Původní zprávu jsem na toto fórum vkládala já...alespoń myslím. U tohoto článku však nebylo info., že by „umělec“ rád něco podobného opakoval i v roce 2008.

Myslím, že výroba granulí je úplně na jinou diskuzi. Stejně jako získávání kůže ze zvířat, výživa a chov zvířat, která jsou určena ke konzumaci….atd.
Návrat nahoru Goto down
http://www.dogoargentino-dobyvatel.cz
Temnota

Temnota


Poeet p?íspivku : 114
Localisation : Opava
Registration date : 06. 09. 07

pes umirajici pred ocima Empty
PříspěvekPředmět: Re: pes umirajici pred ocima   pes umirajici pred ocima Icon_minitimeThu Aug 07, 2008 7:38 pm

O.k, souhlasím, já si do dal v hlavě do spojitosti s těma granulema kvůli tomu nápisu nad psem a nějak mi to celé do sebe docvaklo jako ozubené kolo.
Ale i přesto názor neměním.
Návrat nahoru Goto down
Roman
Admin
Admin
Roman


Poeet p?íspivku : 428
Age : 48
Localisation : Nové Strašecí
Registration date : 21. 11. 06

pes umirajici pred ocima Empty
PříspěvekPředmět: je to -píp-   pes umirajici pred ocima Icon_minitimeThu Aug 07, 2008 11:19 pm

Temnota napsal:
O.k, souhlasím, já si do dal v hlavě do spojitosti s těma granulema kvůli tomu nápisu nad psem a nějak mi to celé do sebe docvaklo jako ozubené kolo.
Ale i přesto názor neměním.

odpovím na to známým výrokem z bible: "Kdo je bez viny at hodi kamenem"
poukazovat na špatné životní podmínky zvířat a vůbec lze i jinak. Tím, že zabil (utýral) se stal jedním z nich. no a nějak nikde není informace o tom co vlastně bylo účelem jeho geniálního nápadu. Soudím, že publicita a snaha šokovat což se povedlo.

ps. např.Brigitte Bardot za práva zvířat bojuje celý život a nikdy žádné nezabila
Návrat nahoru Goto down
http://www.argentinskadoga.cz
Temnota

Temnota


Poeet p?íspivku : 114
Localisation : Opava
Registration date : 06. 09. 07

pes umirajici pred ocima Empty
PříspěvekPředmět: Re: pes umirajici pred ocima   pes umirajici pred ocima Icon_minitimeThu Aug 07, 2008 11:29 pm

Vím co myslíš, ale mě to jen ve spojitosti s tím co se děje ve větším měřítku za podpory všech jen nevyvedlo z míry. Stále si myslím že větší hovada jsou jinde.

sorry za opakování, ale kdo z nás přestane krmit granulema aby pomohli psům umírajícím v laboratořích společností na výrobu granulí? Není tohle nezavírání očí nad konkrétní věcí?
Návrat nahoru Goto down
Bibiana

Bibiana


Poeet p?íspivku : 289
Age : 35
Localisation : Bratislava (SK)
Registration date : 29. 01. 07

pes umirajici pred ocima Empty
PříspěvekPředmět: Re: pes umirajici pred ocima   pes umirajici pred ocima Icon_minitimeFri Aug 08, 2008 1:32 am

Temnota, ono je to dosť diskutabilné. Nekŕm granulami, kŕm mäsom a pritom vieme v akých podmienkach žijú zvieratá chované na mäso.
Ja na tvoju priamu otázku odpoviem za seba, že posledné tri-štyri roky kŕmim psov prevažne surovým/vareným mäsom zo zvierat chovaných trošku iným spôsobom ako vo veľkovýrobniach a granule máme ako doplnok keď sa niekam cestuje, resp. keď zabudnem vybrať mäso z mrazáku, ale to sa snažím uhnať inými nezaéčkovanými produktami.. Ja neholdujem mäsu, nejem bravčové ani hovädzie, no zas na rybke a hydine si raz za čas pochutím.

A k tejto atrape umelca nemám čo dodať. Šokovať verejnosť mohol snáď aj tým, že by sa vyzliekol a priviazal by sa tam sám. No na to sú ľudia príliš chabí a pud sebazáchovy im to nedovolí. Poukázať na trápenie mohol aj iným spôsobom- existujú rôzne petície, čo takto prezentovať nejakú formou umenia? Niektorí umelci preferujú realistic art, no toto siaha podľa mňa až za hranice normálneho morálneho správania. Žiadny citovo vyrovnaný a psychicky stabilný človek nedokáže spraviť takýto čin, pohľad na umierajúceho psa môže fascinovať akurát tak magorov, s prepáčením.

Inak táto veta- Říkal jen, že se psa nikdo z přítomných nesnažil krmit, ani nezavolal policii. to myslím celé zaklincovala. Naozaj sa nikto normálny nenašiel? Sad

Ako napísla Gabča, je snaozaj jednoduché povedať, že sám nezmôžem nič a vykašlať sa na to. A pritom možno jeden popud by vyvolal ďalšiu a ďalšiu reakciu.. "Držať hubu a ísť s módou" je predsa len pohodlnejšie.
Návrat nahoru Goto down
http://www.falcodogo.wbl.sk
Temnota

Temnota


Poeet p?íspivku : 114
Localisation : Opava
Registration date : 06. 09. 07

pes umirajici pred ocima Empty
PříspěvekPředmět: Re: pes umirajici pred ocima   pes umirajici pred ocima Icon_minitimeFri Aug 08, 2008 10:10 am

Bibiano s tím se dá jen souhlasit, opravdu jsem ze sebe nechtěl dělat nějakého tyrana, ale prostě když jsem srovnal tak mi to přijde stejné, nemluvě o lidech kteří se na utrpení psa chodili dívat.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





pes umirajici pred ocima Empty
PříspěvekPředmět: Re: pes umirajici pred ocima   pes umirajici pred ocima Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
pes umirajici pred ocima
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
DOGO ARGENTINO PORTÁL :: SIESTA :: OSTATNÍ-
Přejdi na: