DOGO ARGENTINO PORTÁL
DOGO ARGENTINO PORTÁL
DOGO ARGENTINO PORTÁL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
DOGO ARGENTINO PORTÁL

Pro milovníky plemene nejen argentinské dogy, ale i dalších psích plemen.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 BRONCA CHARISMATIC "EDA" SA UCI KUSAT NA NOHY

Goto down 
5 posters
AutorZpráva
oslanec luboš

oslanec luboš


Poeet p?íspivku : 147
Registration date : 25. 05. 08

BRONCA CHARISMATIC "EDA" SA UCI KUSAT NA NOHY Empty
PříspěvekPředmět: BRONCA CHARISMATIC "EDA" SA UCI KUSAT NA NOHY   BRONCA CHARISMATIC "EDA" SA UCI KUSAT NA NOHY Icon_minitimeWed Feb 10, 2010 11:45 pm

ZACAL SOM Z VYCVIKOM NA DOLNE KONCATINY PO ZLOZENI SKUSOK SVV1 KTORE CHCEM UROBIT NA JAR SA CHCEM VENOVAT RINGU A NAKOLKO JE ARGENTINA TAZSIA DO VYSKOKU SOM SA ROZHODOL HU UCIT NA NOHY TU SU PRVE POKUSI BRONCA CHARISMATIC "EDA" SA UCI KUSAT NA NOHY Obr305928_vymaz130BRONCA CHARISMATIC "EDA" SA UCI KUSAT NA NOHY Obr305931_vymaz133[img]BRONCA CHARISMATIC "EDA" SA UCI KUSAT NA NOHY Obr305937_vymaz151 http://sklad.obrazku.cz/obr305933_vymaz108.jpg[/img]
Návrat nahoru Goto down
http://www.argentinskadoga.net/
Gabča

Gabča


Poeet p?íspivku : 282
Localisation : Praha
Registration date : 01. 09. 07

BRONCA CHARISMATIC "EDA" SA UCI KUSAT NA NOHY Empty
PříspěvekPředmět: Re: BRONCA CHARISMATIC "EDA" SA UCI KUSAT NA NOHY   BRONCA CHARISMATIC "EDA" SA UCI KUSAT NA NOHY Icon_minitimeThu Feb 11, 2010 10:54 am

Luboši,
moc pěkné fotečky….Bronca je pozorná žákyně Wink
Návrat nahoru Goto down
http://www.dogoargentino-dobyvatel.cz
milos bucany

milos bucany


Poeet p?íspivku : 19
Registration date : 18. 07. 09

BRONCA CHARISMATIC "EDA" SA UCI KUSAT NA NOHY Empty
PříspěvekPředmět: Re: BRONCA CHARISMATIC "EDA" SA UCI KUSAT NA NOHY   BRONCA CHARISMATIC "EDA" SA UCI KUSAT NA NOHY Icon_minitimeThu Feb 11, 2010 11:47 am

parada Smile drzim palce nech sa vam len dari:)
Návrat nahoru Goto down
oslanec luboš

oslanec luboš


Poeet p?íspivku : 147
Registration date : 25. 05. 08

BRONCA CHARISMATIC "EDA" SA UCI KUSAT NA NOHY Empty
PříspěvekPředmět: Re: BRONCA CHARISMATIC "EDA" SA UCI KUSAT NA NOHY   BRONCA CHARISMATIC "EDA" SA UCI KUSAT NA NOHY Icon_minitimeThu Feb 11, 2010 2:18 pm

Gabča napsal:
Luboši,
moc pěkné fotečky….Bronca je pozorná žákyně Wink
ahoj Gabi a Miro dakujem vam ! Smile no je to sikulka obrany ju bavia cheers
Návrat nahoru Goto down
http://www.argentinskadoga.net/
El doguero




Poeet p?íspivku : 55
Registration date : 04. 06. 09

BRONCA CHARISMATIC "EDA" SA UCI KUSAT NA NOHY Empty
PříspěvekPředmět: Re: BRONCA CHARISMATIC "EDA" SA UCI KUSAT NA NOHY   BRONCA CHARISMATIC "EDA" SA UCI KUSAT NA NOHY Icon_minitimeThu Feb 11, 2010 3:12 pm

Chtěla jsem se jen zeptat netluče se vám kousání na rukáv s ringem, když ještě nemáte "jedničku"? Já bych se bála, že si pokazím zákusy na rukávu, dokud pes nemá opravdu dobře nakosáno, tedy nemá ještě zkoušku (nepočítám teď ZM).
Od několika figurantů jsem slyšela názor, že neradi dávají kousat psům, kteří jsou zvyklí kousat na nohy, po pravdě řečeno, podle mě je to spíš o tom jestli si to pes v hlavě správně srovná. Podobnou věc momentálně řešíme se stafordkou (tedy ne ring, ale TART, včetně závodů, kdy se kouše také na ringový oblek). Ale rozhodli jsme se nejprve pro jedničku a teprve teď budeme začínat s ringem.
U argentiny počítám, že si na ringo oblek kousne nejdřív tak ve třech letech, nechci jí motat hlavu ringem, když ji teď připravuji na jedničku a máme v úmyslu i IPO a právě proto mám obavy z pokažení zákusů. No uvidíme jak to dopadne.
Návrat nahoru Goto down
http://Dogoargentino-furiainfernalis.estranky.cz
oslanec luboš

oslanec luboš


Poeet p?íspivku : 147
Registration date : 25. 05. 08

BRONCA CHARISMATIC "EDA" SA UCI KUSAT NA NOHY Empty
PříspěvekPředmět: Re: BRONCA CHARISMATIC "EDA" SA UCI KUSAT NA NOHY   BRONCA CHARISMATIC "EDA" SA UCI KUSAT NA NOHY Icon_minitimeThu Feb 11, 2010 5:02 pm

El doguero napsal:
Chtěla jsem se jen zeptat netluče se vám kousání na rukáv s ringem, když ještě nemáte "jedničku"? Já bych se bála, že si pokazím zákusy na rukávu, dokud pes nemá opravdu dobře nakosáno, tedy nemá ještě zkoušku (nepočítám teď ZM).
Od několika figurantů jsem slyšela názor, že neradi dávají kousat psům, kteří jsou zvyklí kousat na nohy, po pravdě řečeno, podle mě je to spíš o tom jestli si to pes v hlavě správně srovná. Podobnou věc momentálně řešíme se stafordkou (tedy ne ring, ale TART, včetně závodů, kdy se kouše také na ringový oblek). Ale rozhodli jsme se nejprve pro jedničku a teprve teď budeme začínat s ringem.
U argentiny počítám, že si na ringo oblek kousne nejdřív tak ve třech letech, nechci jí motat hlavu ringem, když ji teď připravuji na jedničku a máme v úmyslu i IPO a právě proto mám obavy z pokažení zákusů. No uvidíme jak to dopadne.
viac menej si si odpovedala sama !je to o tom ako si to pes v hlave zrovna a hodne hra rolu aj plemeno ... Smile ale to asi nemusim vysvetlovat ....ano vetsina figurantov vam povie ze to nemiesat .. bounce no maju pravdu ale vychadzaju len z nycviku NO. kazdy si musi psa poznat a podla toho si naplanuje podla nadanosti psa a jeho vydavanych signalov ako dalej ja som to zacal teraz ked ma revir zmaknuty a ona vie rozoznat co je ringo a rukav pre nu je rukav silnejsia motivacia a tak sa nebojim samo ze kebi som chcel ipo tak na to ani nemyslim lebo zo psa ipaka nebude nikdy nikdy ziadny dobry obranar na ringo ba zase naopak z obranara nebude ipak .svv1 atd.... je dobre znicena vdaka ipu pretoze to piskaju rozhodcovia ktory uprednostia poslusnost ipa a tak na zavody svv1 chodia ipaci a nazbieraju body v poslusnosti Sad ale tosom odbocil...urcite predskuskami mesiac budem dret len rukav Very Happy no a potom sa uvydi ci sa my podari co chcem to az na jesen ked dozreje Smile ja hu nenutim ale vydim ci môze ist dalej Rolling Eyes vam fandim ked ste sa rozhodli na ipo z ADbude to tazke ...
Návrat nahoru Goto down
http://www.argentinskadoga.net/
El doguero




Poeet p?íspivku : 55
Registration date : 04. 06. 09

BRONCA CHARISMATIC "EDA" SA UCI KUSAT NA NOHY Empty
PříspěvekPředmět: Re: BRONCA CHARISMATIC "EDA" SA UCI KUSAT NA NOHY   BRONCA CHARISMATIC "EDA" SA UCI KUSAT NA NOHY Icon_minitimeThu Feb 11, 2010 6:03 pm

IPO také není zrovna můj šálek kávy, ale právě proto, že je to AD bych ráda složila alespoň IPO1. Jinak se hodláme soustředit spíše na náš Nzř, eventuálně TART, kteý je nejblíž praktickému využití.
Stafordka má obrany moc pěkné, příští rok pravděpodobně s ní také vyzkoušíme IPO. Ale letos bychom se rádi zůčastnili TARTového závodu. Tam se kouše na rukáv i na ringo, jsem spíš zvědavá, jak si s tím poradí tak malý pes, jako se SBT. Jinak ona si s rozdíly hlavu příliš neláme, stačí jí jednou dvakrát ukázat, že kousat lze i na něco jiného než klasický rukáv a je to ok.
S argentinou mám trochu dilema, jestli IPO ano, či ne. Na závodech IPaři nazbírají na poslušnosti - to je fakt, navíc AD prostě nebude mít takovou poslušnost jako IPO ovčák nebo maliňák. Bohužel univërzální rozhodčí posuzují vše podle IPO i u nás, pak se ale pes, který IPO nedělá skoro nemá šanci dostat se na bednu.
Jsem zvědavá jak se s ringem popere argentina až ho uvidí, ale jak už jsem psala, zatím má dost času. Nemusím psát, že jakmile se jim něco zalíbí, učení jde skoro samo, ale člověk tomu stejně musí dát dost času. ¨
No, držím palce ať se daří, když budou nějaké fotky ráda je uvidím, nebo jestli je možné je shlédnout někde na webu zkuste sem dát odkaz.
Návrat nahoru Goto down
http://Dogoargentino-furiainfernalis.estranky.cz
Miskyn




Poeet p?íspivku : 108
Registration date : 24. 02. 09

BRONCA CHARISMATIC "EDA" SA UCI KUSAT NA NOHY Empty
PříspěvekPředmět: Re: BRONCA CHARISMATIC "EDA" SA UCI KUSAT NA NOHY   BRONCA CHARISMATIC "EDA" SA UCI KUSAT NA NOHY Icon_minitimeFri Feb 12, 2010 5:11 pm

Moc pěkny a zákus taky je vidět, že ji to vážně baví.. Twisted Evil Je to znát, že je velice talentovaná. Správný přístup a ta pravá motivace dělá svécheers Přeji hodně dalších úspěchů, nejen na poli pracovním.

Osobně si myslím, že IPO je pro argentinu hodně těžky dát v konkurenci ostatních "pracovních psů" hlavně kvůli poslušnosti.... cyclops Na druhou stranu hrozně moc fandím aby se to podařilo bounce .
Návrat nahoru Goto down
El doguero




Poeet p?íspivku : 55
Registration date : 04. 06. 09

BRONCA CHARISMATIC "EDA" SA UCI KUSAT NA NOHY Empty
PříspěvekPředmět: Re: BRONCA CHARISMATIC "EDA" SA UCI KUSAT NA NOHY   BRONCA CHARISMATIC "EDA" SA UCI KUSAT NA NOHY Icon_minitimeFri Feb 12, 2010 8:33 pm

IPO je hlavně o přesnosti a o detailech, hodnotí se také celkový projev psa. Navíc jiná než klasická pracovní plemena nebývají hodnocena zrovna nejlépe tak nějak ze zásady. Např. na zkoušce BH (dle SchH/VPG) nám rozhodčí natvrdo řekl, že jít na takovouhle zkoušku s argentinou je docela "odvaha", nakonec nás docela hodně osekal, myslím všechny kdo tam byli s něčím jiným než NO (dokonce i velký knírač to schytal). Na druhou stranu jsou i rozumní rozhodčí a na FPr jsme naopak dostaly pochvalu.
Navíc si myslím, že obtížnost je momentálně pro nás v těch třech aportech po sobě, prostě pro naší fenku je těžké pochopit proč má aport nosit třikrát, když ho přece přinesla už jednou. Na tom a na projevu při chůzi se zaměřujeme nejvíc, také proto, že se nám to netluče se ZVV1. No uvidíme jak všechno dopadne.
Kousání na ringo se mi také líbí, mondioring nebo třeba náš TART má prostě něco do sebe. Na mondioring jsme se byli loni podívat na belgičácích v Roudnici a byla to fakt bomba. Držím palce, jestli se zadaří bude to super. cheers
Návrat nahoru Goto down
http://Dogoargentino-furiainfernalis.estranky.cz
Miskyn




Poeet p?íspivku : 108
Registration date : 24. 02. 09

BRONCA CHARISMATIC "EDA" SA UCI KUSAT NA NOHY Empty
PříspěvekPředmět: Re: BRONCA CHARISMATIC "EDA" SA UCI KUSAT NA NOHY   BRONCA CHARISMATIC "EDA" SA UCI KUSAT NA NOHY Icon_minitimeSat Feb 13, 2010 12:06 am

No ono AD mají rády všechny disciplíny, kde si můžou kousnout. Rozhodně raději než aport...Twisted Evil To je přesně to, co jsem myslel, není problém v AD aj. rasách, ale v přístupu k nim ze strany některých rozhočích. I když si osobně myslím, že se to postupně mění ale velice pozvolna. Záleží hold na koho narazíte. Už jsem se setkal i s názorem, že někteří lidé jedou raději do zahraničí složit zkoušku, protože u nás to vidí jako probém s daným plemenem psa. Podobné problémy jsou někdy i na výstavách, ale říkám záleží na koho narazíte a poslední dobou to vypadá na změnu k lepšímu, tak uvidíme... Exclamation Každopádně Vám přeji hodně štěstí a ať se zadaří lol! .
Návrat nahoru Goto down
El doguero




Poeet p?íspivku : 55
Registration date : 04. 06. 09

BRONCA CHARISMATIC "EDA" SA UCI KUSAT NA NOHY Empty
PříspěvekPředmět: Re: BRONCA CHARISMATIC "EDA" SA UCI KUSAT NA NOHY   BRONCA CHARISMATIC "EDA" SA UCI KUSAT NA NOHY Icon_minitimeSat Feb 13, 2010 5:58 pm

Určitě se to mění, ještě před pár lety se smáli na cvičáku kříženci, že to není pořádný pes. Dnes k nám na cvičák chodí i slečna s fr. buldočkem a cvičí celkem slušně, dokonce i zkoušíme trošku obranu (hlavně na hadr). Existují rozumní rozhodčí a pak ti, ke kterým bych na zk. v životě nešla ani se superpsem, bohužel někteří z nich pískají i výběráky a mistráky, ale nebudu jmenovat...
Vím, že někteří jezdí do zahraničí na zkoušky, ale touhle cestou se mi zase nechce, protože vím jak se to někde prostě "napíše"..., o nějakých bodech se naprosto nedá mluvit. Zbytečně se tam psům ulehčuje, takové zkoušky bych si prostě nevážila. Když jedni pejskaři od našich "sousedů" sledovali trénink obran, podivovali se dokonce co jsou to makety. Bohužel to není ojedinělé.
No, ale ono je to všechno ještě celkem daleko.
Návrat nahoru Goto down
http://Dogoargentino-furiainfernalis.estranky.cz
Miskyn




Poeet p?íspivku : 108
Registration date : 24. 02. 09

BRONCA CHARISMATIC "EDA" SA UCI KUSAT NA NOHY Empty
PříspěvekPředmět: Re: BRONCA CHARISMATIC "EDA" SA UCI KUSAT NA NOHY   BRONCA CHARISMATIC "EDA" SA UCI KUSAT NA NOHY Icon_minitimeSat Feb 13, 2010 8:48 pm

Chci říct, že se to nedá takhle posoudit. Na jedné straně, ano jsou takoví, kteří si zkoušky někde prostě "koupí" jen aby to měli kvůli krytí... Evil or Very Mad Na druhou stranu jsou ale i ti, kteří se psem cvičí velice dobře a mají problém s tím, že co již bylo popsáno výše, že vám to rozhočí nedá jen proto, že pes hold není NO... No Potom hledají stejnou kvalitu ale jinde, a zkoušky si nekupují Exclamation , těm já docela fandím a je mi líto, přístupu, který u nás panuje. Ale jak už jsem řekl, myslím, že v poslední době jsem zaznamenal výrazný posun k lepšímu a doufám, že tomu bude tak i nadále. I když někde bude posun kupředu ještě asi dlouho trvat... Suspect

Ale to už jsme tady hodně odběhly od tématu. Je dobré zkoušet s argentínou stále nové věci, nové sporty. Chci říct, že se AD poslední dobou hodně prosazuje i v odvětvích kde bych to úplně nečekal např. jako canisterapeutický pes nebo i jako slepecký pes aj., což je moc dobře a je vidět, že i rostoucí nároky na ni v tomto ohledu velice dobře zvládá. Strašně moc fandím každé další disciplíně kde AD dokáže prorazit a dostat se trochu do povědomí lidí a také lidem, který tento náročný výcvik s ní absolvují... bounce Ještě bych chtěl k tomuto tématu dodat, že Bronca je šikulka, a určitě má před sebou ještě velkou budoucnost, tak hlavně ať vám všechno vychází podle vašich představ a ať se daří.
Návrat nahoru Goto down
El doguero




Poeet p?íspivku : 55
Registration date : 04. 06. 09

BRONCA CHARISMATIC "EDA" SA UCI KUSAT NA NOHY Empty
PříspěvekPředmět: Re: BRONCA CHARISMATIC "EDA" SA UCI KUSAT NA NOHY   BRONCA CHARISMATIC "EDA" SA UCI KUSAT NA NOHY Icon_minitimeSun Feb 14, 2010 12:42 pm

V tom určitě souhlasím, neházím všechny do stejného pytle, ale když, pak vidíte konkrétní lidi cvičit a pak fotky, nebo videa ze zkoušek, tak to bych se musela stidět za to, že si říkákm pejskař. Problém s kupováním zkoušek je největší u plemen, kde je zk.podmínkou do chovu, ale bohužel se to děje i tam, kde by to člověk nečekal, jen proto, aby dotyčný mohl tvrdit, že má pracovní krev. Ale to už jsme opravdu móóc odbočili.
I já držím palce každému, kdo s argentinou poctivě pracuje a něčeho dosáhne, nezáleží na tom, zda jsou to obrany, pachovky, canisterapie, slepecký nebo jakýkoliv jiný výcvik, tím méně na tom od koho mám štěně!
Fandím Bronce a jí podobným AD, jen tak dál, ať konečně pejskaři začnou brát argentiny jako opravdové pracovní plemeno. cheers
Škoda jen, že prozatím ji tak nebere FCI a pokud vím, tak otevření pracovní třídy i na mezinárodních výstavách je stále v nedohlednu.
Návrat nahoru Goto down
http://Dogoargentino-furiainfernalis.estranky.cz
Sponsored content





BRONCA CHARISMATIC "EDA" SA UCI KUSAT NA NOHY Empty
PříspěvekPředmět: Re: BRONCA CHARISMATIC "EDA" SA UCI KUSAT NA NOHY   BRONCA CHARISMATIC "EDA" SA UCI KUSAT NA NOHY Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
BRONCA CHARISMATIC "EDA" SA UCI KUSAT NA NOHY
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» bronca charismatic "EDA" ma dnes 2 roky!
» BRONCA CHARISMATIC "EDA" SAMPION SLOVENSKA
» steniatka - Chovatelska stanica " Del Cavdillo"
» Dahud "dion" mal vcera 8 mesiacov

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
DOGO ARGENTINO PORTÁL :: NAŠE TRÉNINKY-
Přejdi na: