DOGO ARGENTINO PORTÁL
DOGO ARGENTINO PORTÁL
DOGO ARGENTINO PORTÁL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
DOGO ARGENTINO PORTÁL

Pro milovníky plemene nejen argentinské dogy, ale i dalších psích plemen.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Dahud "dion" mal vcera 8 mesiacov

Goto down 
5 posters
AutorZpráva
oslanec luboš

oslanec luboš


Poeet p?íspivku : 147
Registration date : 25. 05. 08

Dahud  "dion" mal vcera 8 mesiacov Empty
PříspěvekPředmět: Dahud "dion" mal vcera 8 mesiacov   Dahud  "dion" mal vcera 8 mesiacov Icon_minitimeTue Mar 16, 2010 2:03 am

Very Happy boze ak toleti este mesiac a konecne ho mozem vystavovat v triede mladych Wink chalan vyrastol na peknych 45 kg je to postavou skoro dospelak ale jeho chovanie Very Happy no cisty blazon rychlo a hned a vsetko naraz ! asi tak bi som vystihol teraz jeho povahu uz nech je po puberte bounce oslavili sme klasicky treningom vystavovacka a revir ktory mu docela uz ide cez leto skusime ZM len pockam na 12 mesiacov ale to je uz zajtra tongue
Dahud  "dion" mal vcera 8 mesiacov Obr339439_roztried015
Dahud  "dion" mal vcera 8 mesiacov Obr339441_roztried629
Dahud  "dion" mal vcera 8 mesiacov Obr339443_roztried664
Dahud  "dion" mal vcera 8 mesiacov Obr339444_vymaz321
Návrat nahoru Goto down
http://www.argentinskadoga.net/
El doguero




Poeet p?íspivku : 55
Registration date : 04. 06. 09

Dahud  "dion" mal vcera 8 mesiacov Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dahud "dion" mal vcera 8 mesiacov   Dahud  "dion" mal vcera 8 mesiacov Icon_minitimeTue Mar 16, 2010 10:47 am

Dobrý den, vypadá už jako dospělák a přitom je to ještě štěně Very Happy
Koukám, že pilně trénujete, jen tak dál. Chci se jen zeptat, na fotkách je při vyštěkávání na postroji, nenapadá Vám figuranta? My museli při vyštěkání dávat naší fenku na obojek, pokud byla na postroji tahala mi figuranta z makety.
Návrat nahoru Goto down
http://Dogoargentino-furiainfernalis.estranky.cz
oslanec luboš

oslanec luboš


Poeet p?íspivku : 147
Registration date : 25. 05. 08

Dahud  "dion" mal vcera 8 mesiacov Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dahud "dion" mal vcera 8 mesiacov   Dahud  "dion" mal vcera 8 mesiacov Icon_minitimeTue Mar 16, 2010 9:08 pm

El doguero napsal:
Dobrý den, vypadá už jako dospělák a přitom je to ještě štěně Very Happy
Koukám, že pilně trénujete, jen tak dál. Chci se jen zeptat, na fotkách je při vyštěkávání na postroji, nenapadá Vám figuranta? My museli při vyštěkání dávat naší fenku na obojek, pokud byla na postroji tahala mi figuranta z makety.
KED ROBIM POSLUSNOST TAK JE NA OBOJKU BEZ POSTROJOV A KED MU DAM POSTROJ TAK UZ VIE ZE BUDU OBRANY ,NEVIEM SI DOBRE PREDSTAVIT AKO BI SOM PRIBRZDIL PSA CEZ OBOJOK V REVIRE KDE MA STEKAT A NIE SA DUSIT CEZ OBOJOK AK SI VSIMNES FOTO TAK NA KRKU MA MALU POMOCKU SKRTIACU SNURKU ZA TU HO VYTAHAM A DAM MU KOREKCIU JA NIKDY PSOVY NEDOVOLIM KUSAT V PLENTNI A VZDY SA MI TO OPLATILO JE TO MOLLOS A TEN KED SA TO NAUCI TAK TO NEPOSERIE ANI NA SKUSKACH CI PRETEKOCH LEBO TO MA TAKTO ULOZENE V HLAVE A SAMOZREJME ZE AJ ON CHCE NAPADAT FIGURANTA ALE O TOM JE TEN REVIR ZE HO NAUCIM ZE ZA OZNACENIE A VYHNATIE Z UKRYTU SI DONHO KUSNE CI ESTE LEPSIE ZAZENIE HO lol! lol! lol!
Návrat nahoru Goto down
http://www.argentinskadoga.net/
Nelli

Nelli


Poeet p?íspivku : 327
Localisation : Hamry nad Sázavou
Registration date : 25. 11. 06

Dahud  "dion" mal vcera 8 mesiacov Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dahud "dion" mal vcera 8 mesiacov   Dahud  "dion" mal vcera 8 mesiacov Icon_minitimeTue Mar 16, 2010 9:22 pm

Ahoj Luboši, gratuluji Dahudovi k malinkým narozeninám flower Je moc moc pěkný - stále.To už mu asi vydrží, co? Papa
Návrat nahoru Goto down
http://www.dogoargentino-charismatic.com
Miskyn




Poeet p?íspivku : 108
Registration date : 24. 02. 09

Dahud  "dion" mal vcera 8 mesiacov Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dahud "dion" mal vcera 8 mesiacov   Dahud  "dion" mal vcera 8 mesiacov Icon_minitimeTue Mar 16, 2010 11:04 pm

Je pravda. že vypadá opravdu moc dobře... bounce ZM dáte vpohodě, má v sobě opravdu velký potenciál.
Návrat nahoru Goto down
Roman
Admin
Admin
Roman


Poeet p?íspivku : 428
Age : 48
Localisation : Nové Strašecí
Registration date : 21. 11. 06

Dahud  "dion" mal vcera 8 mesiacov Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dahud "dion" mal vcera 8 mesiacov   Dahud  "dion" mal vcera 8 mesiacov Icon_minitimeWed Mar 17, 2010 1:01 am

Lubosi Dahud vypada opravdu dobre...jsem na nej v patek zvedav Smile

tesim se afro
Návrat nahoru Goto down
http://www.argentinskadoga.cz
El doguero




Poeet p?íspivku : 55
Registration date : 04. 06. 09

Dahud  "dion" mal vcera 8 mesiacov Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dahud "dion" mal vcera 8 mesiacov   Dahud  "dion" mal vcera 8 mesiacov Icon_minitimeWed Mar 17, 2010 10:56 am

No, pokud nechám psa na řetízku, tak se mi při vyštěkání přece nemůže škrtit, je jasné, že ho nemůžu dát na stahovák. Mě se jedná spíš o samotný začátek nácviku vyštěkání, kdy je pes na šňůře, tam si nelze přesně vyměřit vzdálenost. A právě proto, že je to moloss nechci psa naučit, aby vyštěkával příliš daleko od figuranta, což je-li na postroji prostě musí. Šňůrku na krku pochopitelně také chápu, ale tou nelze dělat korekci na delší vzdálenost.
Ptám se jen, protože mě to zajímá, třeba máte jiné zkušenosti. Ono jinak se cvičí s ovčákem, jinak s argentinou a pochopitelně každý pes je jiný. Já mám s každou argentinou z vyštěkávání zkušenosti jiné, proto se ptám, ne proto, že bych nevěděla jak to cvičit. Mě už teď fena také nenapadá, ale chvíli nám to trvalo, než si dala říct. Nechci, aby mi ji figurant poveloval.
A pochopitelně po nasazení postroje i moji psi ví, že se jde kousat, ale před zkouškami nebo závody cvičíme jen na obojku, protože ani tam postroj používat nelze.
Návrat nahoru Goto down
http://Dogoargentino-furiainfernalis.estranky.cz
oslanec luboš

oslanec luboš


Poeet p?íspivku : 147
Registration date : 25. 05. 08

Dahud  "dion" mal vcera 8 mesiacov Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dahud "dion" mal vcera 8 mesiacov   Dahud  "dion" mal vcera 8 mesiacov Icon_minitimeWed Mar 17, 2010 12:37 pm

El doguero napsal:
No, pokud nechám psa na řetízku, tak se mi při vyštěkání přece nemůže škrtit, je jasné, že ho nemůžu dát na stahovák. Mě se jedná spíš o samotný začátek nácviku vyštěkání, kdy je pes na šňůře, tam si nelze přesně vyměřit vzdálenost. A právě proto, že je to moloss nechci psa naučit, aby vyštěkával příliš daleko od figuranta, což je-li na postroji prostě musí. Šňůrku na krku pochopitelně také chápu, ale tou nelze dělat korekci na delší vzdálenost.
Ptám se jen, protože mě to zajímá, třeba máte jiné zkušenosti. Ono jinak se cvičí s ovčákem, jinak s argentinou a pochopitelně každý pes je jiný. Já mám s každou argentinou z vyštěkávání zkušenosti jiné, proto se ptám, ne proto, že bych nevěděla jak to cvičit. Mě už teď fena také nenapadá, ale chvíli nám to trvalo, než si dala říct. Nechci, aby mi ji figurant poveloval.
A pochopitelně po nasazení postroje i moji psi ví, že se jde kousat, ale před zkouškami nebo závody cvičíme jen na obojku, protože ani tam postroj používat nelze.
DAM SEM ASI KUSOK VIDEA ABI SOM TO UPRESNIL AKO TO ROBIME ASKUTOCNETO FUNGUJE NA KAZDEHO PSA UROBIL SOM TAK 3 ARGENTINY ROZNYCH POVACH JE TO O TOM ZE IDEM DO PLENTNI Z PREDU KDE FIGURANT STOJI CCA 1M ODO MNA A POMOCNIK MA PRIPNUTE LANO NA POSTROJ ja mam v ruke snurku ktorou si korigujem psa a na moj povel revir zacne figurant cuvat doplentne pomocnik dava psovi korekciu cez lano na popruhoch ja potom iba psa chvalim a jemne mu zatlacim prdel abi si sadol a pes kedchce kusnut tak dostane pecku cez lano od pomocnika a strhne ho spet po vystekani dostane pes odmenu bud zakus alebo ked je mlady tak ho zazenie (figuranta) je to trening a na treningu mu proste nedovolim robit chybi! moja eda ma 100% zalahnutie pri chodzi ale aj tak kazdy trening dostane odomna korekciu pri lahnuti abi som to ujistil a nedovolil chybovat Very Happy
Návrat nahoru Goto down
http://www.argentinskadoga.net/
El doguero




Poeet p?íspivku : 55
Registration date : 04. 06. 09

Dahud  "dion" mal vcera 8 mesiacov Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dahud "dion" mal vcera 8 mesiacov   Dahud  "dion" mal vcera 8 mesiacov Icon_minitimeWed Mar 17, 2010 1:03 pm

Ok, chápu. Mě se u většiny psů zpočátku třetí osoba neosvědčovala, protože buďto prostě rušila, nebo, pokud jsem se psem cukla, otáčel se po ní a pak bylo nutné, aby na sebe figurant zbytečně moc upozorňoval.
My jsme začínali tzv. podsazením psa pod figuranta, který pomalu couval do makety. Později jsem psa vypouštěla na 4 m šňůře na obojku na maketu napřímo, zde si musí člověk přesně vyměřit vzdálenost, aby psa zbytečně brzy nestrhával zpět, ale aby naopak pes na figuranta nedosáhl. Z tohoto důvodu nepoužívám postroj, protože pokud pes natáhne krk na rukáv dosáhne, pokud nedosáhnem, není dost blízko. Toto vše samozřejmě až v okamžiku, kdy vedle psa už nemusím být.
Teprve pak se ke psu přibližuji a sahám na něj jen je-li to opravdu nutné, jinak si vystačíme se slovní pochvalou a povzbuzením. Fena mi napadala zejména ve fázi, kdy byla k figurantovi vypouštěna na šňůře a později na volno. Teď je to již v pořádku a nemáme problém ani s odvoláním od makety.
Návrat nahoru Goto down
http://Dogoargentino-furiainfernalis.estranky.cz
Sponsored content





Dahud  "dion" mal vcera 8 mesiacov Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dahud "dion" mal vcera 8 mesiacov   Dahud  "dion" mal vcera 8 mesiacov Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Dahud "dion" mal vcera 8 mesiacov
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» BRONCA CHARISMATIC "EDA" SA UCI KUSAT NA NOHY
» bronca charismatic "EDA" ma dnes 2 roky!
» BRONCA CHARISMATIC "EDA" SAMPION SLOVENSKA
» steniatka - Chovatelska stanica " Del Cavdillo"

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
DOGO ARGENTINO PORTÁL :: RŮZNÉ-
Přejdi na: